Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 18:23:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 651
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 512
Total: 512

512 гости, 0 потребители

Видео обработка за любители — как и какво за OS X 10.6.4

Започната от NoName, 07-10-2010, 10:53:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

NoName

Искам да нарежа, сглобя и конвертирам разни flv клипчета. iSkySoft Imedia Converter върши прилична работа, въпреки, че по-новата версия забива, но порблемът ми е в това КАК и КАКЪВ софт бихте препоръчали, за да правя това по-лесно?

Друг въпрос е какъв софт да ползвам, ако искам да добавя картинка към аудио и да го експортирам във видео. Например, запис от някакво събитие, което искам да кача в тубата...

Gracias, amigos! :)

PeterS

mobilio - професионални мобилни приложения

NoName

Цитат на: PeterS - 07-10-2010, 11:09:54
iMovie или Final Cut Express.



По-конкретно? iMovie имам.  Final Cut не ми се инсталира... Ще ти бъда благодарен, ако подскажеш как се прави с iMovie-то рязането и добавяне на снимка...

Да не говорим, че iMovie май не може да импоиртва .flv файлове... Или греша?

Wizi

Много малко вероятно е според мен програми за видео обработка да биха импортнали на драго сърце видео предназначено главно за web. По-скоро ще ти се наложи предврително да го конвертираш в .mov примерно с нещо като MPEG Streamclip.

За iMovie по-добре изтегли учител на lynda td com и стани мастер в рамките на ден самообучение.

Успех в на начинанието!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

PeterS

FLV -то ще си го обърнеш с Handbrake към mp4 и тогава ще го импортнеш в iMovie.

Ето ти и пример:
http://www.youtube.com/watch?v=iUz_RGOCLtE

Виж как е редактиран и е вкарано LooneyTunes в началото и в края.
mobilio - професионални мобилни приложения

NoName

 iSkySoft Media Converter работи идеално с flv, но не всички ги приема.

Отделно, въпросът ми е как към аудио да добавя картинка, за да симулирам видео, за ютюб, да речем...

dreben

Здравей,
Моя съвет е да ги режеш, сглобяваш и т.н с QT7 и пак с него да ги препратиш към любия ти сървър, в случая YouTube. Всякакви други конвертирания водят до влошаване на качеството. Обърни внимание с QT-7, а не с QT-10.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

NoName

Цитат на: dreben - 07-10-2010, 13:39:19
Здравей,
Моя съвет е да ги режеш, сглобяваш и т.н с QT7 и пак с него да ги препратиш към любия ти сървър, в случая YouTube. Всякакви други конвертирания водят до влошаване на качеството. Обърни внимание с QT-7, а не с QT-10.

Имаш предвид да ползвам QT, за да пратя видеото в тубата? Не знаех, че има и такава опция...

Wizi

Не да изпратиш, а да конвертираш в удобен за youtube формат.

Извинявай, че не те цитирах, но ми е гадно когато го правя.  :-X
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dreben

Ами мисля, че много точно съм написал - режеш, сглобяваш и т.н. без да КОНВЕРТИРАШ и да губиш време и най-вече качество.
Примерно, да сглобиш около 10 видео файла ти отнема не по-вече от 2 ДВЕ секунди. Изборът е твой.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

jojeto

Съвет за програмата не мога да дам, защото аз ползвам Adobe Premiere & After Effects, но специално за конвертиране в удобен за youtube формат, той покрива голям спектър от разширения и сам си ги конвертира във flv, в какъвто и формат да ъплоудваш. Дори имам flv файлове, които с нищо не мога да ги преглеждам на компа, примерно върви само звук, но като ги ъплоад в youtube всичко си върви ок. Както Wizi казва, по-скоро да обърнеш flv в друг формат, за по-удобна обработка, ако ще правиш повече от скачване, защото доста програми за обработка не го приемат винаги, дори и MPEG Streamclip не винаги разчита flv-тата. Успех с намиране на правилния софтуеър за теб.

Добавка: инак ако искаш само да скачиш няколко файла, качваш си ги един по един в youtube и после даваш video editor и той там сам ще ги скачи.