Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 00:05:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 564
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 565
Total: 566

565 гости, 1 потребител
walker007

Opera за iPhone

Започната от Metal, 13-04-2010, 12:28:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Metal

Последната новина, Opera Mini е одобрена от Apple и вече е достъпна в AppStora.

Първите ми впечатления са добри. Изключително бърз и лек браузър. Идентичен с версиите за други OS, но работи по бързо. За недостатък намирам липсата на "пощипване" за зуум, има само 2 степени и се управляват с 1 пръст.
Истинско чудо е, че Apple са го одобрили, предвид политиката им да не допускат дублиране с тяхна функционалност, както и това че Opera никак не се вмества в UI интерфейса(имам чувството, че това е един бърз порт с минимално използване на iPhone SDK)

r3ac7

Уникално красив интерфейс(не очаквах). Безплатна е в АппСтора!  :)
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB

uah

Ми като го разцъках за 5 минути, ми стана ясно защо епъл са го допуснали до апп стора. Рендъра на страниците му е далече от желаното удобство за юзъра, който е свикнал със сафари. Дава страниците в реален размер, което води до страшно неудобство за четене. Също така не се справя добре с уеб стандартите и прецаква дизайна на страниците.

Иначе бързината е готина, хвърчи направо. Идеята с табчетата също е интересна, но толкова.

fpyyh

всъщност най-много ми харесва опцията за махане на снимки, изяждат много от мобилния трафик. иначе има какво още да се иска, особено незареждането на мобилните версии на страниците, а пълните