Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 00:04:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 597
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 594
Total: 594

594 гости, 0 потребители

сертификат от ePay.bg

Започната от Metal, 27-07-2009, 20:11:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Metal

Знам, че темата е повдигана и друг път, но да направим още един опит...

Проблем: epay.bg не работи със сертификати под Mac OS X и Safari. В резултат преводи над 200лв на са възможни, и още намаля се сигурността.

Предложение: Да напишем оплакване/молба и да съберем подписка. Всичко това в хартиен вид. После да бъде предадено на епей.
Предложение 2: Да напишем email и всеки да го препрати към office epay.bg, от кутията си регистрирана там.

Ако имате интерес и смятате че ще има полза, бих се ангажирал със събирането на подписката от всеки от софия и се надявам на помощ от другите градове.

п.с. Може да ви изглежда крайно, но на мен ми дойде до гуша  >:(

rafaelo

Не работи ли с Firefox под Мак ?

Becko

на мак ос може да се ползва електронен подпис с файърфокс
би трябвало да стане и с ипей

Metal

ОК, снощи може би бях твърде ядосан след разговора си с една тяхна служителка.

Работи с лисицата, до колкото знам. Но не е там работата.
Не искам да инсталирам лисица само за да работя с ипей и сертификати. Мястото на сертификатите е в KeyChain.
А ако поддържаха само IE, да инсталирам прозорци ли!?

Дълги години съм ползвал Опера, въпреки че не се поддържа от ипей. Но там има проблем с експортирането и вкарването на сертификати.
Въпреки че това ми е любимия браузър, под мак рядко го пускам.

Какво ще кажете за второто предложение, да напишем писмо и всеки го прати от свое име.
Тук видях няколко блогъри, можем да помолим тях и други за една статия на темата. Да направим една малка интернет кампания?

Becko

Файърфокс е начина да упражнаваш онлайн плащания ... не се ползват сертификати, които стоят в компютъра ...

инсталацията отнема 2 мин :)

сафарито е за всичко останало

rafaelo

Цитат на: Becko - 28-07-2009, 15:25:46
Файърфокс е начина да упражнаваш онлайн плащания ... не се ползват сертификати, които стоят в компютъра ...

инсталацията отнема 2 мин :)

сафарито е за всичко останало

Аз правя точно така ! А и винаги може да ти потрябва лисицата. Не е излишна.

daf

Ако беше прочел малко информация преди да ревеш във форуми щеше да спестиш време и неври :-)

Добавяш си сертификата в keychain, натискаш върху него с десния бутон, New Identity Preference, за Location пишеш https://www.epay.bg/, Add и готово.


Metal

Да прочета къде!?

Мисля че пробвах нещо подобно с предния.
Сега остава да видя как да генерирам новия и да опитам пак.

daf

Можеше например да се поинтересуваш защо Сафари-то отказва да прати сертификата към epay  (което очевидно не е проблем на epay).

ето ти инфо http://support.apple.com/kb/HT1679

извадка, която касае случая с epay:
Note: Safari may not prompt you to select a client certificate if a server is configured to optionally accept (rather than require) client authentication. In this case you can force a particular client certificate to be sent by creating an identity preference item for that server.

daf

Стана ли? Или да правим подписка против epay ;D

Metal

Не съм опитъл още, първо трябва да премахна този, на банкомат. После да генерирам нов, за което ще трябва да инсталирам лисица.

А подписка никога не ще е излишна  :)

Как стоят нещата с електонния подпис?

Metal

ОК, стана.
Извинявам се за своята глупост.  :) (Мисля че преди не съм бил достатъчно упорит в създаване на new identity)
И за да не се бърка друг, ето кратко ръководство.

Намирате машина с лисица или инсталирате firefox на мака.
Пускате лисицата и генерирате сертификат от сайта на epay.
Инсталирате сертификата в лисицата, уверявате се че работи.
Експортирате сертификата с една хубава парола, все пак там са парите ви.
Стартирате Keychain Access  и  инсталирате сертификата.
(За препоръчване е да направите нов keychain и да драгнете файла в него а не в login chainа, или ако имате друг по сигурен)
Десен клик на сертификата, New identity preference  за място https://www.epay.bg/     - ако получите грешка, че такова вече съществува - New certificate preference и пак опитвате с new identity.
Пускате Сафари и опитвате да се логне в ипей. Трябва да ви попита дали разрешавате да ползва сертификата - Да или да винаги....
Ако сафарито даде грешка, че не е успяло да се удостовери пред въпросния сайт и не може да отвори страницата - затворете key chaina,  рестарт на сафари и опитвате пак.

kik

Цитат на: Metal - 31-07-2009, 21:47:05
Как стоят нещата с електонния подпис?

Аз използвам такъв от InfoNotary. Работи без проблем с Firefox, но със Safari така и не успях да го пусна. Иначе, със сертификат генериран от ePay работеше. 
iPhone 4 16GB, iMac 20" 2.66 GHz, iPad 64GB WiFi + 3G

mitkoiphone

#13
Да се включа накрая и аз. Искам да попитам, някой ако се е справил с тия сертификати нека да каже. Опитвах какво ли не и не мога да го направя и това си е. Предния път го направих някак си, сега не мога :(. Очаквам някой да помогне.

P.S. Да добавя само нещо, имам два акаунта в epay. Един който е мой, и един на едни роднини. С моя НЕ МОГА да вляза каквото и да правя. Пробвах с акаунта на роднините и стана от раз. Не знам на какво се дължи и защо там не ми изкарва сертифициране и т.н. :(
Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5505     iPhone 2G
Mac OS X 10.6.7/Windows 7                   Memory: 8 GB
Intel Core 2 Duo T5750 2.00 GHz             Firmware: 3.1.3
Intel GMA X3100                                   Jailed 
2 GB RAM
320 GB HDD

Metal

Най-вероятно зажото роднините ти ползват epay без сертификат, в този случай мисля, че има лимит на транзакциите до 200лв на ден.
Вероятно в твоя имаш сертификат.
Можеш да направиш като тях и да си деактивираш сертификата, или да позваш Firefox.
Ако държиш на Safari и KeyChain прочети внимателно предния ми пост, как се пренася сертификата от Firefox на Safari, ако не е ясно или имаш други въпроси пиши.