Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 15:35:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 233
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 181
Total: 181

181 гости, 0 потребители

Защо да си купите стандартен Macbook Pro вместо Macbook Pro с ретина дисплей

Започната от elpatseto, 05-12-2012, 08:50:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

anefi_90

Според мен няма да има проблем за по-леки игрички, но все пак аз не мога да бъда много компетентен, понеже не съм и се докосвал до еър, не съм работил с такъв мак и мога да греша.

На мен идеята ми беше, че щом на моя 3-4 годишен МБ тези игри, които казах вървят що годе нормално и гладко, не мисля че ще има проблем с новия еър, все пак е с i5 и въпреки, че е с  интелско видео е доста по-добро от моята nvidia 9400. Някой да ме поправи ако греша.

Виж този клип http://www.youtube.com/watch?v=IDz9q5wtSLs ,  COD MW3 на моята машинка не може да се играе.

K.Velikov

Толкова раздвоен никога не съм се чувствал признавам си  ;D
Iphone 4S 32GB/ iOS 6

arnold

Real Mac mini

ValDenev

Според мен по добрият вариант е MBP модела без ретина дисплеи
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

peerless

 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

ValDenev

Цитат на: peerless - 13-01-2013, 15:29:37
Според теб е така щото не си имал ретина  ;D

Колега,въпроса е не дали ратината е по добра или не е,човека е задал въпрос а ние следователно помагаме с каквото можем.
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

K.Velikov

Гледам, че air със същата конфигурация, която съм дал доста прилично се държи с Counter Striker :)
Мисля, че клоня към air, но не е късно да си променя мнението  ;D ::)
Iphone 4S 32GB/ iOS 6

Wizi

Цитат на: elpatseto - 13-01-2013, 09:20:18
Здравей,

Аз съм с MBP 13"-2011 и моята видео карта е Intel HD4000 -512мб и

Малката подробност е, че твоя MBP 13" има резолюция присъща на лаптоп от преди 10 години, което за съжаление Епъл имат за актуална конфигурация :( Благодарение на това при теб най-вероятно още дълго време всичко ще върви гладко и приятно за окото.

Г-н. Velikov, истината за мен лично е, че веднъж минеш ли на Ретина връщане назад няма. Кефът за очите е толкова голям, че общо взето само това би било напълно достатъчно силен аргумент да наклони везните в нейна полза. Силно съветвам да погледнете някой 13 или 15 инчов Retina дисплей за поне 10на минутки. Още по-силно се надявам, че толкова ще ви хареса и на вас, че с лекота ще направите компромис, ако се окаже, че някоя игра не върви достатъчно гладко! :)


Ретин-подобен дисплей е бъдещето. Всичко рано или късно ще се ориентира натам!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

Цитат на: Wizi - 13-01-2013, 18:53:23
Ретин-подобен дисплей е бъдещето. Всичко рано или късно ще се ориентира натам!

Абсолютно!

Екрана поставя този лаптоп във съвсем различна категория. Ако трябваше да взимам лаптоп сега щеше да е ретина, а ако мога да изчакам 6-9 месеца, то ще изчакам второто поколение на епъл с ретина, за да дойде с по мощтно видео осигуряващо дълга и актуална работа. (Тази разделителна способност не се подържа лесно, а Intel HD4000 колкото и да е по-добра от предходните модели на фирмата е далеч от дискретно или процесорно видео на nvidia и ati)

Въпроса е по скоро ретина или всичко останало. Ще се повторя но, ако трябва да купя сега и парите не са проблем ще се спра на 13" Pro Retina пред Air.

K.Velikov

 ;D Хора ако знаете как ме объркахте, не е истина :)
Може би ще изчакам до юни да видим, какво ново ще предложат от ябълката :)
Дано да предложат 13 PRO с две видео карти и тогава със сигурност скачам към него.
Просто не мисля, че  на ретината и е достатъчна само една видео карта.
Ако греша поправете ме :)
Iphone 4S 32GB/ iOS 6

HQ

Грешиш! Винаги работи само една от тях,не са в SLI. Ретината е по-голяма резолюция и софтуерно пригаждане за да се вижда,нищо повече.

angelvn

Освен това до сега не са пускали 13" Про с 2 видео карти. 2рата видео карта освен това си има своята цена - харчи повече ток и грее повече.
Просто следващият модел ще е сигурно със следващото поколение видео. И е нормално то е да е по-мощно от предходното...
UI designer and developer

Metal

13" MBP никога няма да бъде с 2 видео карти. Просто следващото поколение на Intel Haswell ще е с по-добро видео. А SLI няма и в 15", просто ОСа автоматично превключва към по мощтната карта при натоварване.
Производителността на тези компютри никак не е малка.

Няма нищо объркващо, каквото и да вземеш няма да збъркаш. Ако искаш да чакаш чакай, ако ли не взимай смело. 13" MBP Retina излезе само преди 3 месеца.

faire

Да си призная, още не съм виждал на живо ретина мак, но ако съдя каква промяна усетих при iPhone-a и iPad-a, то определено е един голям +. Въпросът е, че за момента ми се струва необосновано това да се изсипят 3+ хиляди лева за такъв лаптоп, при положение, че както казахте, видео картите не са на нивото на дисплея (особено при 13"). А и още нещо - още доста малка част от приложенията не са оптимизирани за ретина. В този ред на мисли, въпрос към собствениците на тези машини - такива програми, които още нямат ъпдейт за ретина, как изглеждат? Защото при iOS устройствата си беше доста дразнещо да гледаш пикселизирани приложения седмици (а при някои и месеци) наред..

Аз на този етап ако взимам лаптоп за максимална производителност, бих взел 15"/17" от "дебелите" 2011/2012, слагам му ССД като системен диск, втори диск за сторидж на мястото на ДВД-то + 2х8 ГБ рам и ето ви една прекрасна машина (ако говорим за производителност).

Ако говорим за удобство и мобилност - 13" Air. Това нещо е толкова тънко и леко, че просто е цял друг тип категория продукт. Но истината е, че си е изцяло за офис работа, интернет, филм и нормалните неща за всеки един човек, ползващ компютър. За по-специализирана работа с photoshop, Aperture/Lightroom и т.н. ми се вижда крайно неефективен. 11"-овият е още по-малък, но там вече има повечко недостатъци - 16/9 ratio (т.е. по-малко работна площ), по-слаба батерия (5 ч. пред 7) и т.н.

Аз в момента съм на първия вариант (15" 2011 с 500гб ССД + 256гб ССД и 16 гб рам), но реших, че за дори по-добра производителност си трябва десктоп машина (логично) и ще премина на iMac, а по-натам ще взема и Air ако ми потрябва мобилност.. За момента iPad-a покрива повечето неща, които върша и това ми е "мобилния компютър", а про-то се ползва за десктоп с закачен външен монитор.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wizi

Днес дойде един приятел да се похвали, че е минал на Макинтош чрез новия си лаптоп, който е 13" MacBook Pro Retina. Имах удоволствието да работя за близо 3 часа на машината докато му прехвърля информацията от стария компютър и да му кача това-онова и покажа основните неща. Като бивш собственик на MacBook Air от пред-предпоследното поколение (но сегашното актуално боди) направо бях сразен от приликата!  :o Толкова приятна машина, толкова лека и лесна за пренасяне колкото един Air! А този дисплей е просто наслада за очите, това е ясно.

Въобще "с 2 думи" затвърждавам напълно мнението си, че единствената причина в момента да избереш Air пред 13" Pro Retina би била липса на средства. Да си вземеш базов 13" Air за да ти е лек и приятен за разнасяне. Но ако има човек възможност да избира въобще не би трябвало и да погледне към Air!  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD