Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

01-06-2024, 10:58:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 868
  • Latest: etaletfbeh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 665
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 183
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 138
Total: 140

138 гости, 2 потребители
ggzy, XoXo

Защо да си купите стандартен Macbook Pro вместо Macbook Pro с ретина дисплей

Започната от elpatseto, 05-12-2012, 08:50:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

antioxidant

Цитат на: elpatseto - 05-12-2012, 08:50:51
...защо новия модел е толкова осакатен и струва ли си да се изръсим толкова пари, а в същото време да се лишим от доста неща за сметка на по-добра резолюция и по тънко тяло...

Всичко е индивидуално в зависимост за какви цели точно ти трябва.
Аз пътувам доста и по летища и проверки като се сетя за китука, който вдигах с две ръце и сравня с тази "книжка"  ми иде да литна.
Видеообработката с този дисплей е удоволствие.
Етернет още НЕ ми е трябвал, въпреки че си купих адаптерче (няколко грама, някакви левчета).
ДВД също си купих (да ме пита човек защо...), още НЕ съм го ползвала.
Останалите джаджи също не знам за какво са ми -
За повече и по - малко светлина си има бутон на клавиатурата.
И моят също не "вдига температура".

Цитат на: brayo - 10-12-2012, 17:09:56
Темата не е ли за МВР?

и за НАП да е все тая. :))
MacBook Pro 15" Retina Display Quad-Core i7 2.7GHz / 16GB

Wizi

Ретина 15ка тежи 2.02 kg, а предходното тяло е 2.54 kg по данни на Епъл. Не казвам, че половин кило е малко, но и не мисля, че е толкова много като разлика. 15та си тежи и това си е  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

Мисля че, antioxidant имаше предвид други лаптопи, не макбук про, дето почват от 3кг и стигат до 5.
Тя от скоро е в семейството и можеби все още сравнява ябълки с круши  ;)

А по отношение на теглото, всеки грам е от значение като го поносиш по дълго.

Wizi

MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

jicata

Не бих си взел MBP от по-тънкия вариант, докато има старото Unibody. ++ за стария модел!

ValDenev

Също така може да се изложи и факта че моделите с ретина по точно 13 инчовият неможе да му се добави повече памет от стоковата,базовият 15 инчов модел отново е със фиксирана памет
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

K.Velikov

Здравейте!
Тъй като обмислям покупка на преносим компютър на ябълката, а се двоумя какъв да бъде той, ви моля да ме насочите.


За сега съм се спрял на:

Серия:  MacBook Pro Retina
Процесор:  Intel Core i5-3210M (2.5 - 3.1 GHz, 3MB кеш)
Памет: 8GB DDR3, 1600MHz
Видео карта: Intel HD Graphics 4000 (със споделена памет)
Диск: 128GB SSD
Екран:  13.3-инчов WXGA (2560x1600), лъскав дисплей
Без оптично устройство
Свързаност:  Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0
Интерфейси:   2x USB 3.0, 2x Thunderbolt порта, Facetime HD Camera, HDMI

Другия модел е:

Серия:  MacBook Air
Процесор:  Intel Core i5-3427U (1.8/2.8GHz; 3MB Cache)
Памет: 8GB DDR3 1600Mhz
Видео карта:  Intel HD 4000 Graphics - видеокарта със споделена памет
Диск: 128GB SSD
Екран: 13.3-инчов (33.78 см) (1400x900) - лъскав дисплей
Оптично устройство:  Без оптично устройство
Свързаност:  Wi-Fi (IEEE 802.11n), Bluetooth 4
Интерфейси: - 2xUSB 3.0,  Вградена FaceTime камера, Thunderbolt / Mini DisplayPort, (възможност за преход към HDMI чрез преходник)

Кой от двата модела да избера.
Държа на надеждност, ще се използва за фотошоп, Аутокад, доста сърфиране в нета, музика, гледане на много филми.
Ще се тормози ли МВА при използването на фотошоп и аутокад и най- важното ще прегрява ли или МВР ще се справя по добре.
Iphone 4S 32GB/ iOS 6

Metal

Щом парите не са проблем Про. Разликата в размера и теглото е минимална.

Pro-то се справя по-добре при натоварване(не че еара се тормози много), освен това идва с 8GB Ram.
Ако можеш го вземи с 256GB SSD, 128 ще са ти малко.


K.Velikov

Цитат на: Metal - 12-01-2013, 15:26:34
Щом парите не са проблем Про. Разликата в размера и теглото е минимална.

Pro-то се справя по-добре при натоварване(не че еара се тормози много), освен това идва с 8GB Ram.
Ако можеш го вземи с 256GB SSD, 128 ще са ти малко.



И двата са с 8ГБ РАМ
А от гледна точка на греенето? 
Iphone 4S 32GB/ iOS 6

Metal

Не греят, освен ако не играеш игри.
Аз имам аеар, но го поръчах с 2/3GHz i7 8GB Ram, фотошопа и лайтрума неуспяват да го натоварят дълго време че да загрее, топъл да но горещ никога.

Про-то има повече температурен резерв и ще се справи добре при продължително натоварване. Освен това има по добър екран и процесор.

K.Velikov

Цитат на: Metal - 12-01-2013, 15:50:25
Не греят, освен ако не играеш игри.
Аз имам аеар, но го поръчах с 2/3GHz i7 8GB Ram, фотошопа и лайтрума неуспяват да го натоварят дълго време че да загрее, топъл да но горещ никога.

Про-то има повече температурен резерв и ще е от полза при продължително натоварване. Освен това има по добър екран.

Като спомена игри NFS Доста я играя но на телефона, предполагам, че и на лаптопа ще го правя. На кои игри грее имаш ли наблюдения.
CS може ли всъщност да се играе на Маковете?
Iphone 4S 32GB/ iOS 6

Metal

NFS и CS ще вървят добре. Повечето игри тръгват, но вървят добре на low или normal графика.
Все пак картата на тези 13" модели е слаба, почти всички игри натоварват много машинката и грее доста. За игри се ориентирай към 15" модели.

ValDenev

Относно загравянето при игрите можеш да ползваш тази програма http://www.macupdate.com/app/mac/23137/fan-control лично а не ограя игри,но въпреки това я ползвам.При мен температурите варират от 39 до 69 градуса(73 градуса при максимално натоварване)
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

K.Velikov

Цитат на: valentindenev - 12-01-2013, 16:11:45
Относно загравянето при игрите можеш да ползваш тази програма http://www.macupdate.com/app/mac/23137/fan-control лично а не ограя игри,но въпреки това я ползвам.При мен температурите варират от 39 до 69 градуса(73 градуса при максимално натоварване)

Предполагам говориш за МВР не за МВА?
Аз не съм геймър, ако играя то това ще е или NFS или CS.
И за това ме интересува дали ще грее лаптопа при игра на тези игри. И ако има някой с МВА ако може да даде резултати при тестове да видим как се справя машинката, грее ли, процесора как се справя и т.н
Iphone 4S 32GB/ iOS 6

Wizi

Играенето на игри при MacBook Pro Retina 13" може да се окаже по-трудна задача, защото тям видео картата е само Intel HD4000 и няма втора както е при 15" версия. От там пък идва проблем с високата резолюция на екрана и резултатът е HD4000 на колене. Ако сегашните игри се справят, то при следващите вече със сигурност ще се случва. И тук греенето и бученето на вентилатори ще са ти второстепенен проблем. :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD