Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 08:16:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 477
Total: 478

477 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Мтел 3g модем

Започната от crio, 19-03-2008, 21:16:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

crio

Здравейте,

четох в другата тема за модем на вивател, но дадените там настройки не са това, което ми трябва.

Та... взех имам usb 3g modem от Мтел. Дръпнах от интернет софтуеъра и го инсталирах. Програмката тръгва и автоматично ми задава настройките на модема. Проблема е само, че iBook-чето ми не намира драйвери за този модем. Имате ли идея от къде мога да си ги дръпна... Цял следобяд питам чичо Гугъл и той все не казва онова, което ми трябва. Намерих само за Линукс. Модела е Huawei E272.

Аз съм на iBook G4 i 10.4.11.

Благодаря предварително!

crio

Май съм в грешка.. Намерих софт., с който сработи..

launch2net... За съжаление Демо... някой да знае от къде мога да си намеря кракната версия... Намерих я наедни места, но все искаха платена регистрация...

construction

От сайта на М-Тел си дръпни софтуера:
http://www.mtel.bg/mc/devices.php
iMac 20" 2.4GHz, 4 Gb RAM, OS Lion 10.7.2

crio

Този си го дръпнах... Бях в Мтел, казаха, че това било малко стара версия. Намерих в от Vodafone по новите версии. Свалих, инсталирах, намира ми картата, но сега изписва, че липсва някакъв скрипт за модема. И след като няколко часа се занимавах с този софт. реших да си дръпна друг и с launch2net тръгна - работата беше за 5 мин. Проблема е, че струва 75 евро, които в момента не ми се дават, за нещо, за което съм платил и по принцип трябваше да работи...

crio

Ето и какво ми изписва

crio

Да живее чичо Гугъл!!!

проработи с софт. взет от тук
http://www.macephemera.gr/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?420329.11

the_bobara

след като инсталираш driver-ите нети трябва допълнителен софтуер, със network connect и правилните настройки от предната тема работи.
Тествах го и аз със mtel модем на колега и дори със driver-ите от мтел работи.
MacBook Air, Mighty Mouse
iPhone 8GB
iMac 21.5", Magic Mouse