Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 04:45:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 511
Total: 511

511 гости, 0 потребители

UPLOAD :(

Започната от wess-music, 09-11-2010, 02:32:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

wess-music

От известно време не мога да ъплоудвам файлове през която и да било от пощенските си кутии.
Всъщност започва и спира...
С 10.5.8 съм на Хак-а.
Преди проблеми не е имало или са били много инцидентни.
Инт. връзката е следната: БТК-ИДСЛ, който "мята" из къщата.
Макбука лови през неговия еърпорт и си ъплоудва, а Хак-чето е вързано през рутер ТП-линк 543Г, който да приеме сигнала от БТК-то.
Рових да погледна дали докато ме е нямало повече от седмица някой в къщи не се е правил на специалист, но така и не откривам "10-те разлики", защото настройките са
на автоматично получване на ИП-тата и на двете сметала.

Не изключвам вероятността ядовете да идват от рутера, който го ресетвах и рестартирах.

Моля за съвет,
Благодаря

(ЕДИТ: Дори това съобщение се налага да го пускам от бука, защото от Хака не мина.)

PeterS

БТК???

Приятелю с това трябваше да започнеш. От известно време БТК е спряла всякакви достъпи до 25 порт и трябва да минеш през техен сървър. my.contact.bg ако не се лъжа.
mobilio - професионални мобилни приложения

wess-music

Цитат на: PeterS - 09-11-2010, 05:06:30
БТК???

Приятелю с това трябваше да започнеш. От известно време БТК е спряла всякакви достъпи до 25 порт и трябва да минеш през техен сървър. my.contact.bg ако не се лъжа.

PeterS,
Не съм технически запознат какво означава този порт.
Противоречието е: защо ъплоуда през "Еърпорта" на МВР-то минава, а през рутера към Хаки-то не всеки път?
Че БТК е лошо решение - приемам, но по някаква причина за момента това ми върши работа за цената си и необходимостите ми отчасти.

Продължавам да търся решение. Моля за предложения.
Поздрави

Hacko_Prasko

само 1 проверка:
в терминала като напишеш
ifconfig
какво се получава?
интересните полета са: error, dropped, overruns
явно има нещо което ти резетва конекциите, дали този рутер не е нагласен на прекалено малко едновременни конекции или твърде малко време за всяка от тях?

п.с. просто идеи... нищо конректно

поздрави
нас
enjoying the mbp 17" late 2011

Metal

Веско, я го рестартирай този ТП-линк и провери какви DNSи раздава(може да сложиш гугълския 8.8.8.8 ), ако има firewall на него го изключи.

wess-music

#5
Недъгава работа, какво ли не правих, все нещо му е ненаред... Луд станах... Пусках, спирах...

rafaelo

Обади се на БТК напсувай ги и после им кажи какъв ти е проблема и да те напътстват да го оправиш. Ако не се съгласят или не го оправят, сменяй доставчика.

It's that simple...

wess-music

Смених доставчика и се оправи...