Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 01:04:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 474
Total: 474

474 гости, 0 потребители

Зарядните на Macbooks МОЖЕЛИ да се оправят

Започната от rafaelo, 22-03-2010, 20:11:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kasperas

здравейте,аз имам същия проблем,ремонтирахме с един приятел щетите долу на самото зарядно и горе на магнитната букса, но с магнитната букса,проблема не беше решен за дълго.Сега пак имам проблем с букстата. Та въпроса ми е знае ли някой или може ли някой да ми смени магнитната букса, или да се ремонтира? Благодаря ви предварително!
Mac OS X version 10.4.11
processor 2.16 GHz Intel Core 2 Duo
Memory 1 GB 667 MHz DDR2 SDRAM

kasperas

а някой знае ли, дали магнитната букса може да се подменя, и къде, ако евентуално може?
Mac OS X version 10.4.11
processor 2.16 GHz Intel Core 2 Duo
Memory 1 GB 667 MHz DDR2 SDRAM

rafaelo

Може да се оправи, но трябва да се счупи преди това. Моя вариант беше следния, счупвам пластмасата с чук, заварявам всичко на ново. Отгоре покривам с твърд силикон във формата на букса (преди това съм си направил формичка). Не е лесна задача... успех.

Морт

#18
В буксата има една платчица, която управлява зелените/оранжевите диоди (по два от двете страни) и разделя + и - на две (2 контакта за + и 2 за минус, симетрично по буксата). Централния пин управлява диодите.

Проблемът на буксата е, че освен скапан кабел, понякога се чупи връзката между пиновете и платката.
На платката има 5 точки, към които са запоени перца излизащи от всеки от пиновете. Въпросните перца са много афиф и се къртят лесно. При мен от около половин година буксата прекъсваше доста, не винаги зареждаше, диодите светеха на половина (утечки), етц.

Онзи ден съвсем сдаде багажа и я изкормих. Тъй като 2 от 5те перца бяха счупени, 1 беше на път, махнах ги и направих мостчета от нишки от ширмовката. Резултат:



Следва заливане с топъл силикон.
Това, всъщност е версия 2.0, първия опит беше с много некадърни мостове и спойки, поради липса на пистолет топих силикона със запалка и не хвана като хората...
.fr

Wreck

Абсолутно същият проблем като при Морт.

Не е нужно да се чупи нищо обаче. С клещи се дурпа пласмасата навътре към кабела, а магнита навън. Пластмасовата кутийка си остава здрава да си виси около кабела. После цялото нещо е полято със силикон, които се реже и маха внимателно.
От там проблемите са точно както ги описва Морт.
Това което аз направих различно, е че издърпах с пинсета пиновете от отворите им ( малко тръдно става ) и после ги вкарах обратно като между отвора и пина заклиних алуминиеви лентички ( които свалих от един лентов кабел ) Това стана още по трудно, но си спестих запояването от страната на пиновете, а и е по-елегантно. После както Морт, силикон пак около всичко. Проверка преди напълно да го затворя дали не съм дал без да искам някъде на късо без да искам и затваряне.

Съжалявам, че не направих снимки на процеса, ако има интерес, ще го отворя пак да го снимам.

Поздрави
An apple a day keeps the doctor away!

Морт

На мен ми изскубаха неприятно модифицирания конектор, след като го бях залял със силикон (този път с пистолет) и се наложи да махам силикона и да презапоявам. В резултат на това трето презапояване нещо съвсем се обози по платката и захранването стана Not Charging. Всъщност зареждаше, но цяла батерия - за около 18 часа.
Отделно че кабелът откъм зарядното беше спасяван на още 3 места.

В крайна сметка от eBay.co.uk си взех за £28 с доставката (до Лондон) ново оригинално зарядно с новите конектори (цилиндърчетата със странично идващ кабел)
.fr

aciddroller

Започвам и аз довечера с пробире за ремонт :) ще споделя със снимки скоро :)

Морт

Захранването, което си взех от новите ми направи нов, супер тъп проблем... Пиновете потъват навътре, за да има по-добър контакт, като се притисне конекторът. Е едното пинче е потънало до средата и не излиза. От средата навътре има нормален ход, но до край не се показва... С тая адски миниатюрна и заоблена форма нямам и с какво да го стисна да го изтегля...
Резултатът е, че отново прекъсва :X

.fr