Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

06-05-2024, 16:02:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 486
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 414
Total: 414

414 гости, 0 потребители

Powermac G5 (late 2005) - проблем с USB и постоянно рестартиране

Започната от ivo.s, 08-03-2015, 18:51:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivo.s

Здравейте, отскоро имам следният проблем с един Powermac G5 :
Минута след включване се появява този error - USB Over Current Notice. A USB Device is currently drawing too much power.

След което мак-а се рестартира. И после отново същото. Пробвах да изключа всички УСБ-та. Да ресетна SMU. Нищо не помага.

Някой знае ли как може да се оправи? Може ли да е проблем с дъното и ако да, възможно ли е да се подмени?

Благодаря  :)

ggzy

Огледай хубаво всички портове да няма някй поизкъртен и да дава късо.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5


bluesky

@ivo.s

Обади се, ако обичаш, когато го решиш този въпрос.
Ще ни е интересно да знаем каква е била причината.

Поздрави!

ivo.s

Здравейте отново, колеги.
Благодаря за съветите, пробвах всичко, но за момента няма оправяне този Мак. Вече спря дори да излиза индикацията - USB Over Current Notice. A USB Device is currently drawing too much power. Вместо това 10-15 секунди след стартиране компютърът се рестартира. И така докато изключа кабела от контакта. Ако го оставя ще се рестартира постоянно.

Не ми разпознава клавиатурата, за да му направя safe boot. (имам само USB клавиатури).

Знаете ли сервиз или някой, който би го погледнал? Или на никой не му се занимава с такива стари машини?
Не ми се иска да го продавам за части.






bluesky

Hi, ivo.s!

Би ли дал малко повече инфо около Твоя случай. Колкото по-подробно, толкова по-добре. Засега може би информацията е недостатъчна, за да се локализират симптомите.

По-горе Колегите бяха пост-нали подобни на Твоя случаи.

1) Успя ли да разгледаш внимателно ВСИЧКИ ПОДОБНИ СЛУЧАИ, които са пост-нати в Нет-а относно Твоята Машина?

2) Там в някои от случаите се касаеше дори за механични повреждения по кабелите USB, (ако е така, а може да не е), способен ли Си да оцениш, по външния, видим вид на Кабела, дали въпросът не е в Кабела?

3) Опита ли с ДРУГИ Кабели, или въобще симптомите се явяват, дори когато нямаш подключен Кабел?

4) Кой е точният Ти вид Power Mac G5-ца?

5) Преди да се появи този Дефект, правил ли си Ти нещо ново, нещо по-различно по Машината? Или някой или нещо? (токов удар, прочие... странен мириз... странен звук...). Всяка "дреболия" може да се окаже ключ към въпроса или отговор.

6) Опита ли да стартираш компютъра с помощта на Оригиналния Операционен Диск?

От тези, а и много други въпроси и евентуалните им отговори, може да се локализира дефект. В момента като че ли Ти имаш и "нова" ситуация, така, че вече дори и първите симптоми не се наблюдават.

От София ли Си?