Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 15:17:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 557
Total: 558

557 гости, 1 потребител
forka2k

Будилник

Започната от hackera777, 28-02-2008, 21:52:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

hackera777

Здравейте, пак съм аз... Искам да ви питам дали има начин да използвам хакинтоша си като будилник. Т.е. сутрин в определен час да ми пуска някаква музика или нещо такова! И ако може да систои цяла нощ на hibernate после да се включи и музиката да тръгне. тва последното не е задължително но е препоръчително! Благодаря ви страшно много и то предварително!  :wink:
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

amm


hraykov

ползвал съм я и не е лоша програмката. не е ли все пак по лесно с телефон или часовник :)

koki4a


DUDE

Явно фена иска да си пусне нещо яко от плайлиста на iTunes. Сигурно има големи колони и проблем със ставането.


TinyAlarm

Alarm Clock Pro

iRooster

Awaken

Нито едно не съм пробвал, последното изглежда приятно. :)
MacPro 4.1@5.1

hackera777

Не, големи колонки нямам, но и тези които имам си ми вършат работа! А за проблема със ставането си 100% прав! Аз аларма си намерих, но ще пробвам и тези които ми даде! А има ли начин да си нагласа компа сам да се включва по някое време щото ме дразни нощем
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

G3

Цитат на: "hackera777"Не, големи колонки нямам, но и тези които имам си ми вършат работа! А за проблема със ставането си 100% прав! Аз аларма си намерих, но ще пробвам и тези които ми даде! А има ли начин да си нагласа компа сам да се включва по някое време щото ме дразни нощем
System Preferences > Energy Saver > Schedule...
най-добрият приятел на човека е MACа...!

koki4a

Принципно Awaken се оправя много добре. Аз си пускам sleep timer преди да си легна машината заспива и когато трябва се пуска.

Купих го заедно с MacHeist и съм доста доволен. Разгледай го, мисля че ще ти хареса.

hackera777

Сега ще пробвам аwaken! А в shedule няма хибелнейт! Аз искам да не издава шум щото ме дразни! Всъщност не мен а този с който си поделям стаята но все пак... Та така...
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

shaman

Цитат на: "hackera777"Сега ще пробвам аwaken! А в shedule няма хибелнейт! Аз искам да не издава шум щото ме дразни! Всъщност не мен а този с който си поделям стаята но все пак... Та така...

Ами.. освен да си купиш iMac ;-)

Освен всичко, което искаш си има и "Light sensor" и лампичката, която мига когато е заспал свети по-слабо, когато е тъмно и по-силно при  светлина...

hackera777

Нямам намерения да си купувам Мас! Пробвах awaken и не ми допадна!   :?  

Ако нямам шансове кажете поне да не се мъча
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

DUDE

Разгледай пак Alarm Clock 2. Може и да ти свърши работа.
Гледам има фенове които го правят и с Automator след
Energe Saver -  Wake Up. Начини много време е да избереш. :)
MacPro 4.1@5.1

G3

Цитат на: "hackera777"Сега ще пробвам аwaken! А в shedule няма хибелнейт! Аз искам да не издава шум щото ме дразни! Всъщност не мен а този с който си поделям стаята но все пак... Та така...
...а защо просто не го гасиш преди да си легнеш, преди това си нагласил от Energy Saver > Schedule да ти се пуска в определен час, да речем 7:00 и примерно Alarm Clock Pro или др. да започне да ти плейва плейлиста в 7:02... така хем няма да го чувате вечер, хем сам ще се пуска и ще те събужда  :roll:
най-добрият приятел на човека е MACа...!

rafaelo

Купи си уредба!

Защо?
1. Щото вади по добър звук.
2. Можеш да я вържеш към ПЦ-то.
3. Има си вграден будлник.

hackera777

Е да аmа като го наглася от Shedule да се включи нещо не се сеща, че му е заръчано и не се включва!Сега ще пробвам пак дано да стане! А за уредба не съм мислил и едва ли ще си взема. Бюджета ми е ограничен за съжаление  :oops:  :oops:  :oops:
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък