Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 03:50:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 594
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 563
Total: 563

563 гости, 0 потребители

Mac Mini (2012) + Dell U2414H?

Започната от lamaker, 06-03-2014, 17:15:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

thebrainless

Никога не бих си взел подобна куча марка, ако ще да пише, че е най-доброто.
Stay hungry. Stay foolish.

lamaker

Предпочитам "куча марка", която да работи без проблеми вместо общо приетата супер марка, която не работи.

Разбира се всеки си има собствено мнение и аз уважавам вашето  ;)

Надявам се собственик на този модел да сподели мнение...

thebrainless

На 36 съм, достатъчно ме е очукал живота, за да си позволя подобно мнение.
Stay hungry. Stay foolish.

lamaker

Без цифри и аргументи "куча марка" не означава нищо.

bluesky

Добър Ден на Всички!

"Големите" марки имат "традиции" в производството.

Това би могло да означава всичко - сериозни инвестиции в проучването на пазара, разработката, дизайна, добре настроено производство.

Сформирани, в резултат на опит, инвентар, подпомагане на най-добрите студенти в бранша чрез привличането им в съответната област, (преди дипломирането им и след завършването им) чрез система от конкурси, стипендии и развиващи специализирани програми.

Процедури, при набирането на кадри, управленчески звена, отработването на грешки при производството, оптимизиране на всички комплексни ресурси, необходими за нови разработки и развитие на отрасъла и пр.

Не пренебрегвайте и "големите" марки. Цената е важен фактор, но би могла да подведе.
Дезинформацията днес е един от инструментите на по-слабите за дискредитиране на силни Продукти или коректни Идеи.

Многообразието е изумително. Ориентирайте се само след комплексно разглеждане, като се опитвайте да си отговорите на въпроса:

Какво искам АЗ от Продукта днес? Какво давам.
Ще ми служи ли и утре? А вдругиден?

Дано да съм помогнал.

arnold

Вземи си едно LG IPS аз съм с такова мини и LG-то бачка супер!
Real Mac mini

lamaker

Повечето хора знаят дефиницията за "Голяма" или "Качествена" марка. Също така не смятам, че те носят същата "тежест" както преди години, преди масовото изнасянето на заводите в Китай. Разбира се, като много други хора и аз съм си взимал неща, които  са на по известни или "големи" марки и съм оценявал по-доброто качество. Но както казах, това не може да бъде 100 % гаранция, че взимаш нещо по-добро. Например такъв е случаят с много Apple продкукти, които са с умишлено завишени цени не заради това, което предлагат, а заради факта, че като е от Apple много хора ще го купят на сляпо (рам, монитори и други).

За мен важен е винаги конкретния случай, а не общото правило. Също така, не защитавам тезата, че най-изгодно е да купиш продукта с най-ниска цена. Също така винаги има и други фактори: за какво точно ще го използваш, съотношение качество/към цена, ревюта и мнение на хора, които вече притежават този продукт.

И най-вече моя коментар беше, че не може просто да кажеш за дадена фирма, че е "куча марка" без аргументи или цифри/статистика.

Има милиони коментари от рода на:
"Linux is the best" - (няма проблем да бъде за теб така, но това не означава, че за мен това се отнася със същата тежест)

Но коментар от рода на:
"Linux is the best for me and my needs because:
1. ...
2. ...
3. ...
" - (е градивен коментар, който може да ме накара да мисля противното или мога да изложа и моите аргументи, като и двамата научим нещо ново).

lamaker

arnold, с вашето мнение стават 2+ гласа за LG, така че разглеждам и тази опция вече. Благодаря

bluesky

@lamaker

Най-важното е Тебе да те "кефи" - удоволствието от Живота е комплексно, не е възможно винаги да го вкараш в числа и "факти".

Изслушай любезно всички "специалисти"... и направо това, което вътрешното Ти АЗ диктува...

С една дума, Слушай Себе Си. Отговаряш за постъпките Си, обаче.  ;D

lamaker

bluesky, определено това което казваш е правилно. Както вече казах, уважавам мнението на всеки. Простете ми ако някой се е почуствал засегнат и благодаря за всички отзиви, и предложения.

arnold

И да знаете че HD4000 става и за игри :) и то доста добре.
Real Mac mini

bluesky

Без да спамвам Темата - падам си по "класическите" стратегически игри - може и да организираме турнир, ако има желаещи...

bboyg

А някой в тоя ред на мисли да знае някой читав порт на Heroes III?  ::)