Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 22:35:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 558
Total: 558

558 гости, 0 потребители

Въпрос за SSD

Започната от vict1mize, 04-09-2011, 02:34:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vict1mize

@bo
аз също имах подозрения , че високите темпераути са от лъвчето и  за това преди 3-4 дни си сложих 2x4 gb RAM на моя MBP 17" mid2009 и  го почистих за първи път от както го имам (много прах... ) Сега върви много тихо и на 50-60 градуса средно .
Няма търпение да си сложа SSD (което още не съм поръчал) и да видя дали ше лети още повече ... performance freak...
MBP 17" mid 2009
8gb RAM ; Hitachi 500gb HDD; OWC 120gb SSD

Wizi

Цитат на: Lycan - 05-09-2011, 23:58:44Малък ссд бих сложил на мястото на цд-то вместо да местя там ротационния.

Само не знам дали и двата SATA порта са 6 гигабита или CD-то е на 3  ::) Ако е така тогава няма много опция как да ги въртиш.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Fantasmo

Не искам да си губя CD-то защото си го ползвам, пиша си дискове за колата и кво ли още не. Освен това не искам да имам два харда в лаптопа си - и без това топлината си е сериозна с Lion-a. SSD-тата си греят и ако сложа и още един хард не ми се мисли.

Идеята с AirPort-а беше да вържа стария хард и да си го оставя в къщи като TImeCapsule да работи и там да са неща като филми милми, дето се вика просто да не го хвърлям. Може просто да го сложа в някъв usb enclosure и да реша проблема. Иначе за SSD-та ги поразгледах фирмите, тук в Бг някакво читаво магазинче да препоръчате?
MacBook Pro 15" i7 2.66MHz
iPhone 4

Lycan

@Wizi, портовете са на един канал, конекторите сата 2 и 3 нямат разлика.

@Fantasmo, аз съм сложил само един ssd 256 и ми е напълно достатъчен. С лъвчето държи около 40 - 50 градуса.

Спомнете си, до преди няколко години 120 гб на лаптоп беше ектстра. А и от един пълен 1 тб диск 70% ще излезе боклук :)

Fantasmo

Дайте някво инфо конкретно къде да ида да си взема SSD на добри пари и да ми го монтират както трябва. Принципно бих искал да си запазя гаранцията, ама дали ще стане..
MacBook Pro 15" i7 2.66MHz
iPhone 4

bobiikonomov

""Fantasmo, аз съм сложил само един ssd 256 и ми е напълно достатъчен. С лъвчето държи около 40 - 50 градуса. ""

Lucan , според думите ти след като сложа ssd, мака ще се държи
добре с лъвчето и няма да грее ? А ако го сложа на мястото на CD-то може ли да го ползвам като основен? А съществуващият да
да го направя за данни и други.
MacBook Pro 13"

Lycan

По-високата температура с 10.7 не е заради диска.
Преди бях със същия диск в 15" 2009 на 10.6 и лаптопа стоеше хладен като нож. Направо удоволствие.
10.7 вдигна осезаемо температурата, смених го със санди 2011 и градусите паднаха с 15 - 20. Усещането за лека топлина обаче остана.
Та два диска в предишен модел с 10.7 би трябвало доста да топлят на ръцете.

Fantasmo

Още едно от нещата, които трябва да фикснат в Lion-a. Не е нормално да грее толкова тоя лаптоп, като отворя фотошопа, илюстратора, итюнс, скайп, кода и 1-2 апа още и почва да си се усеща все едно работя на печка. А това чувство "студен като нож" никога не съм го изпитвал за съжаление, просто почнах с Lion на тоя лаптоп и от ден 1 си грее и то сериозно.
MacBook Pro 15" i7 2.66MHz
iPhone 4

bobiikonomov

А дали изобщо ще се оправи проблема с греенето, или това е начин да те накарат да купуваш нови части или
лаптопи?
MacBook Pro 13"

vict1mize

@lycan
мислиш ли че добавянето на SSD на място на DVD -то
ще дигне темературите ?
нали идеята е SSD то да садържа OS и APPове ( зарди които загрява ротационния HDD ) и така да работи сравнително по-хладно ,отколкото ако OS и APPовете са на HDD ?
MBP 17" mid 2009
8gb RAM ; Hitachi 500gb HDD; OWC 120gb SSD

Lycan

Според мен ще ги вдигне, тук има хора които добавяха ссд, нека боднат термометъра

wess-music

Като стана дума за SSD-та – има доста привлекателни предожения за такива в Германия:

по 240 GB
http://www.csv-direct.de/artinfo.php?artnr=A0210166
http://www.csv-direct.de/artinfo.php?artnr=A0210198

по 480 GB
http://www.csv-direct.de/artinfo.php?artnr=A0210187

(S-ATA II)
http://www.csv-direct.de/artinfo.php?artnr=A0210222


Доставката до БГ е около 43 евра, но при кооперация от няколко човека, които се познават и си имат доверието, могат нешата и да се случат.

Има и редица други сайтове , но понеже позлвам немски, този доста ми допадна, а освен това и т.нар. "имидж" му е добър по думите на мои несмки колеги. 

Fantasmo

Само да вметна, реших си проблема с греенето чрез http://www.eidac.de. Апликацииката работи перфектно. Сетвам си когато съм на кабел да ми пуска пауър сетингите, слагам го на 4500 оборота да въртят вентилаторите и от 60 градуса свалих на 45 градуса температурата. Лаптопа вече е "хладен като нож" и не дразни на пипане :) Въпреки всичко смятам, че би трябвало да мога да го сваля до 30 градуса температура при мейл, файърфокс и скайп отворени...
MacBook Pro 15" i7 2.66MHz
iPhone 4

dcc

Цитат на: Fantasmo - 08-09-2011, 11:19:37
Сетвам си когато съм на кабел да ми пуска пауър сетингите, слагам го на 4500 оборота да въртят вентилаторите и от 60 градуса свалих на 45 градуса температурата.

А шума как е?
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

Fantasmo

На 5000 ги чувам, на 4500 трябва да се заслушам.
MacBook Pro 15" i7 2.66MHz
iPhone 4