Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 05:11:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 543
Total: 543

543 гости, 0 потребители

Спешно! Откраднат MacBook Pro - Моля за съвет!

Започната от jazzin, 21-03-2011, 13:44:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jazzin

Здравейте,

снощи обявих един MacBook Pro за откраднат http://www.apple-bg.com/forums/index.php?topic=10904.0
Не е първа младост, но е важно - работа.

Днес бяха пуснали скайп от този компютър - юзъра ми е в контакт лист-а. Имам мак адреса на компютъра, обявен е в полицията, но не вярвам, че ще се справят без съдействие. Моля ви, дайте съвет какво мога да направя. Може би, ще е по-удачно на лс. Предварителни благодарности на отзовалите се.

Wreck

Защо не пишеш на skype-a си, че си готов/а да си платиш, да ти го върнат.
Ако предварително са му качени разни програми, има възможност да се засече горе долу къде е ( само по ip-то ), да се блокира, да се форматира.
Съжалявам : ( , но backup трябва да се прави поради ред причини и една от тях е тази.
An apple a day keeps the doctor away!

daf

Предполагам, че ако пишеш на потребителя съобщение или му пратиш файл в скайп, IP-то му ще се появи в netstat. И отиваш с IP-то в полицията да изискат от провайдъра да разкрие информация за клиента, който го ползва..

Wizi

Почвам да се замислям да сложа програма, която седи включена и невидима, а при нужда може да даде информация за локализация на лаптопа и дори да направи снимка през камерата... гледах преди време презентация за такава програма и я хвалеха колко ефективна била.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

jazzin

Скайп беше онлайн само за 2-3 минути.  Не можах да реагирам.
Не ми е ясно къде да търся ip-to в netstat...в current socket connections?

Мога ли да изисквам от полицията да го търсят из провайдърите по мак адрес? Че засега се ослушват...

Това с програмата е a must. От днешното ровене из форуми разбрах за тези:
http://www.gadgettrak.com/products/laptop/
http://adeona.cs.washington.edu/
http://www.orbicule.com/undercover/mac/index.html
и една малко по-различна http://www.macupdate.com/app/mac/21282/ialertu

julss

Това с търсенето по мак адрес няма да стане. Първо, нашата полиция едва ли може да изисква от провайдърите такава информация и то свързана с дребно престъпление, а и едва ли ще го направят. Второ, повечето връзки днес стават през рутери, а те не дават инфо навън за мак адресите на клиента. С риск да те разочаровам, забрави да го намериш чрез проследяване.

Hacko_Prasko

привет,
съжалявам за загубата ти, но действително с мак няма да успееш. ето тук един човек обяснява как се е справил с проблема, (почти) без полиция

Defcon 18 Pwned By the owner What happens when you steal a hackers computer zoz part

п.с. съжалявам ако някой вече го е пускал във форума

поздрави
нас
enjoying the mbp 17" late 2011

ManyG

Цитат на: Wizi - 21-03-2011, 15:31:41
Почвам да се замислям да сложа програма, която седи включена и невидима, а при нужда може да даде информация за локализация на лаптопа и дори да направи снимка през камерата... гледах преди време презентация за такава програма и я хвалеха колко ефективна била.

Как се казва програмата ?

shaman

Цитат на: julss - 21-03-2011, 17:11:41
Това с търсенето по мак адрес няма да стане. Първо, нашата полиция едва ли може да изисква от провайдърите такава информация и то свързана с дребно престъпление, а и едва ли ще го направят. Второ, повечето връзки днес стават през рутери, а те не дават инфо навън за мак адресите на клиента. С риск да те разочаровам, забрави да го намериш чрез проследяване.

Всяка седмица получавам писъмца от полицията.
"Във връзка с разследване ххххх моля проверете МАК адрес хххххххх и ако има такъв във системата ви се обадете на тел. хххххх"


j.tochkov

Кофти, но има още един вариант.
Да ти се обадят и да поискат пари за връщането. Наскоро колега във форума описа такава ситуация случила се с него.

BL

Цитат на: shaman - 21-03-2011, 20:14:09

Всяка седмица получавам писъмца от полицията.
"Във връзка с разследване ххххх моля проверете МАК адрес хххххххх и ако има такъв във системата ви се обадете на тел. хххххх"




Шамане, как процедираш след това, еднократно проверяваш или имаш база данни с мак адреси, която проверяваш периодично. Мисля си за вариант в който, изключвам еърпорта през терминал като защита срещу рутери, в случай на кражба.

peerless

Кофти работа, всеки си мисли, че на него не може да му се случи докато Мърфи не докаже противното.

Сега и аз се разтърсих и попаднах на следното програмче което е безплатно и го закачих (дано не се налага да го ползвам):
http://preyproject.com/

Успех с намирането на машинката!
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

Wreck

Мен ме спира това, че не знаеш кой записва, какво записва, през кои сървъри минава цялата информация. Докато не си прочета кода да видя, такива неща не слагам. Според мен може да е нож с две устриета. Особено ако е безплатно.
An apple a day keeps the doctor away!

Морт

Плячката е Open Source. Виж кода (:
Какво е положението с локализация по WiFi в София? В UK ме позиционира с точност в рамките на 300-400м и то при само 6-7 мрежи.

Идните дни може да се заиграя с местния еквивалент на CoreLocation и да напиша един daemon, който да работи независимо от логнатия в момента юзър и да праща мейли с локация, вътрешно, външно IP и МАС на рутер при външна сигнализация.

Докато не пуснат буци с вградено 3G/GPS няма да може да се разбере у кого трябва да се нахлуе, но пък кръгът от ISP-та, които трябва да се молят за съдействие ще се стесни доста.
.fr

Wreck

понеже GPS-а ще го засечеш някъде на лаптоп. Колко често ти се е случвало да работиш с мас-а на открито.
3G по-точно ли засича от GSM? Не виждам логика.
Аз не толкова за засичането, колкото тези screenshots и снимки който прави. Може и keylogger да има знам ли : )
Ще го погледна какво прави това нещо.
An apple a day keeps the doctor away!