Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 18:25:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 651
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 501
Total: 501

501 гости, 0 потребители

Apple стартира Mac OS X Snow Leopard Up-to-Date програма

Започната от boyko, 14-08-2009, 16:59:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kik

За съжаление аномалиите продължават. Обмислям покупката на едно Mac Mini и установявам, че на сайта NovMac, Mini-DVI към DVI трябва да се купи допълнително. Искам да видя на "официалния" сайт на Apple за България дали случайно само при нас не е част от комплекта, но попадам на информация за предишните модели. Много клиентски ориентирано, няма що ...
iPhone 4 16GB, iMac 20" 2.66 GHz, iPad 64GB WiFi + 3G

hackera777

Цитат на: ecobo - 21-08-2009, 09:26:02
Абе то и МВР-то ми пристигна без remote...
Като им писах мейл, че няма, кааха, че тая партида била без :(
А и двата 13" МВ-ка, които имах преди това, си имаха дистанционни, нищо, че бяха на 1/4 от цената на МВР-то...
Не че ми трябва дистанционно, ама...

Може да бъркам но и в америка са без дистанционни.

и между другото аз ли не помня или трябваше да обсъждаме ъпгейда до Snow Leopard
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

fpyyh

дистанционни имаше до air-ите, те като излезнаха ги направиха платени за всички, освен apple tv

boyko

Цитат на: kik - 21-08-2009, 09:48:02
За съжаление аномалиите продължават. Обмислям покупката на едно Mac Mini и установявам, че на сайта NovMac, Mini-DVI към DVI трябва да се купи допълнително. Искам да видя на "официалния" сайт на Apple за България дали случайно само при нас не е част от комплекта, но попадам на информация за предишните модели. Много клиентски ориентирано, няма що ...

Здравейте колеги! :)

За това Мини ще поръчам на колегите да прегледат и евентуално коригират ценовата листа - вероятно е грешка, която не ощетява никого, защото колежките от търговския отдел специално обясняват на клиентите какво има в кутията и кое реално се купува отделно.

Относно огромната дилема с клавиатурите - много често лично ходя в склад на Apple и взимам компютрите, съответно гарантирам, че нищо не се вади и не се продава отделно - както идват, така ги получавате, поне при нас :)

Ако има дистанционно в кутията, то Вие ще го получите. Истина е, че има партиди без remote. Моят компютър дойде без remote..

По темата:

Към момента нямам информация за срокове за доставки на Snow Leopard. Това което мога да споделя е, че за да ъпгрейднете до Snow Leopard трябва да използвате 10.5 (Leopard). Ако в момента сте с 10.4 например, ще трябва да закупите пълна версия на Snow Leopard.

Ако компютъра ви е закупен на или след 8-ми Юни, то можете да се възползвате от споменатата програма за получаване на Up-to-Date китовете на цена от около $10, която ще се индикира от вас през online заявка към Apple, като програмата е валидна до 90 дни от закупуването или до 26-ти декември - което е първо.

Поздрави!

https://www.novmak.com/ - Магазинът за Apple продукти в България
https://blog.novmak.com/ - Блогът на Магазина :)

Gencho

Цитат на: boyko - 24-08-2009, 14:00:03
Цитат на: kik - 21-08-2009, 09:48:02


Здравейте колеги! :)

Към момента нямам информация за срокове за доставки на Snow Leopard. Това което мога да споделя е, че за да ъпгрейднете до Snow Leopard трябва да използвате 10.5 (Leopard). Ако в момента сте с 10.4 например, ще трябва да закупите пълна версия на Snow Leopard.

Ако компютъра ви е закупен на или след 8-ми Юни, то можете да се възползвате от споменатата програма за получаване на Up-to-Date китовете на цена от около $10, която ще се индикира от вас през online заявка към Apple, като програмата е валидна до 90 дни от закупуването или до 26-ти декември - което е първо.

Поздрави!




Демек ако съм с 10.5.8  ще мога да ъпдейтна до 10.6??? От интернет???
MacBook Pro 2.6 GHZ i7 , iPhone 4 16G, S1000RR :)

Becko

няма да можеш ... ще трябва да си купиш диск и да го инсталираш

Wizi

Ще попитам още веднъж в прав текст, берем имам успех: защо при нас се продават iMac и MacPro без клавиатури?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

konstant

Продават се без клавиатури, защото в България нямаме търговци с изградено уважение към клиента а тарикати на дребно! Един нормален търговец няма и да му мине през ума да отваря комплекта и да вади клавиатурата! Най-малкото защото ще се дескридитира сам! Тука ни пускат евтини лъжи и гледат да изкярат отвсичко! Не знам как не им е дошло наум да махат и батериите?

themac


Първо на всички трябва да им стане ясно, че всички продукти на Apple Inc се внасят САМО от BBS, които са оторизирания ДИСТРУБУТОР за България.
Всички останали, независимо от имената им (примерно AppleCenter) са ДИЛЪРИ. Разбира се, някой са ПО-ДИЛЪРИ от други, както цитираната фирма, но затова си има причини (продават САМО ябълки), които са предмет на отделен разговор.
С една дума - цени (към дилърите), екипировка, срокове за доставка и т.н. се определят от ББС. Крайните цени са в ръцете на дилърите. Нищо друго не зависи от тях.

Споменах нарочно екипировката, защото това засяга и поставяния за пореден път въпрос за наличието/липсата на клавиатура.
Тези у-ва започнаха да се продават отделно още през 95-96-та година. А тогава имаше само ADB, т.е. не можеш да отидеш в Конрад и да купиш както сега за 10-на лева USB клавиатурка. Плащаш си като поп...
Каква е била причината изваждането им от пакета с компа? На този въпрос могат да отговорят двама души от форума, които работиха доста време в ББС. Без тяхно съгласие не мога да ги спомена...

От къде ги знам тези работи ли? От '92 година много време в различни фирми ядох попарата на ББС точно като дилър. Вярвайте ми, не беше вкусна...





Once you go Mac, you'll never go back!