Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 00:58:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 481
Total: 481

481 гости, 0 потребители

Използване на Philips LaserMFD 6020 през VMWare или Parallels

Започната от themac, 04-08-2009, 22:14:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

themac

Стана ясно, че моите приятели са направили грешка с дивайса, за който стана въпрос тук - драйвери за Мак няма.

Остават им два варианта:
- да използват флашка за принт (само TXT, TIFF and JPEG) и за скан - в/у флашката.
С другия вариант е свързан въпросът ми: 
- да принтват/сканират/факсват през Виндовс. През VMWare или Parallels?





Once you go Mac, you'll never go back!

Metal

Какъв по точно е въпроса!
Не виждам защо да не стане, аз така дълго време ползвах един Lexmark защото нямаше драйвер за линукс, през vmware.

И още една идея, но не нося отговорност ако си загубиш времето с нея.
Провери какъв е чипсета на филипса и потърси сходен модел в гамата на самсунг, например SCX сирията. Въпросния лексмарк в момента го ползвам като принтер(само) вързан за линукс машина.

themac

Цитат на: Metal - 05-08-2009, 16:48:00
Какъв по точно е въпроса!
Не виждам защо да не стане, аз така дълго време ползвах един Lexmark защото нямаше драйвер за линукс, през vmware.

И още една идея, но не нося отговорност ако си загубиш времето с нея.
Провери какъв е чипсета на филипса и потърси сходен модел в гамата на самсунг, например SCX сирията. Въпросния лексмарк в момента го ползвам като принтер(само) вързан за линукс машина.

Въпросът е кое е по-лесно за ползване (с по-малко настойки и пр), защото аз самият последно съм ползвал VirtualPC и нямам добри спомени - ресурсоемко и бавно...

Това за чипсета е също идея, ще я ползвам.
Once you go Mac, you'll never go back!

Metal

#3
Ползвал съм само vmware. Лесно е и интегрира двата десктопа и менюта заедно. Работи читаво, памет - като за още една ос, можеш да я ограничиш на 512МБ да кажем, за ХР. Процесор - товари леко, не пречи на нормалната работа, дай му едно ядро.
Да се ползва само за принтиране - много неприятна идея, но....

Много си излъгал тези твой познати с този филипс.
Отделих 30 минути да разпитвам чичо гошо, горкия едва върза две думи.
На сайта на филипс няма нищо, искам да кажа, няма принтери въобще.
Докато накрая не попаднах на това:
"At the beginning of April 2002, SAGEM SA bought PHILIPS' Fax Business Unit.
From now on, SAGEM is the European Number 1 in fax ..."   http://www.fax.philips.com/index.php?id=40&L=uk

Та от там стигнах където и ти предполагам
http://support.sagem-communications.com/site/modele_fax.php?page=produit&prd=MFD6020&pays=uk
В документацията му не пише нищо за чипсета(имах си аз), не се споменава и Мак ОС.
Чичо гошо също незнае нищо за чипсета.

Та предлагам да напишеш едно "любезно" писмо на тези първенци/хубавци и да ги питаш за чии... кеф е този fwf файл и къв да го правиш.
И понеже всички знаем колко уникални и различни са всички принтери, питай ги какъв е чепсета.
Току виж ти отговорили, и с повечко късмет намериш друг производител ползвал същия чип и си дал труда да напише unix driver.

п.с. предварително се извинявам за всички правописни грешки, неточности и неясни мисли.

themac

Цитат на: Metal - 06-08-2009, 16:11:41

Много си излъгал тези твой познати с този филипс.


Моля, моля, нищо общо нямам с тази грешка. Аз бях активно в бранша с маците 10 годи -  от '92 (фирмата, в която бях беше I-я официален дилър на ББС - официалния представител) и съм ял попарата десетки пъти на подобни решения. Особено в началото беше....малееее, ама сега не искам да ви плаша. С една дума - такова нещо не съм правил от '93-та, когато бях млад-зелен макаджия, единствен за много време около The Fool On The Hill, по известен като альоша...

И в този случай - шерше ла Техно (маркет/полис, все тая) - хората бързали, влезнали в съответното Техно, питали и ... виждате резИлтата...

А има вече MFD, които си бачкат с  Маци - HP имат поне два модела, и то на подобни цени. Но някой трябва да се интересува от т.н. консултанти в Техно, а не по цял ден да се опитват да си извадят окото през носа...

Благодаря ти, Metal, за ровенето (да, и аз обърнах хастара на Нета), и за съвета за VMWare - това ми трябваше. Трябва да помогна на стари приятели, още повече ще го ползват в дън гори тилилейски...
Once you go Mac, you'll never go back!

Metal

Цитат на: themac - 06-08-2009, 17:06:48
Моля, моля, нищо общо нямам с тази грешка.
....
Но някой трябва да се интересува от т.н. консултанти в Техно, а не по цял ден да се опитват да си извадят окото през носа...
:)
Извинявам се.
А серсемите в техното са ясни, то там само такива виреят, другите напускат о време(имам сведения от първа ръка).  Ма кво да направиш, пустите найстина продавад евтино, не са виновни хората че първо там отиват.

И като стана въпрос за маркета, само там намерих Razer мишка за Мак, верно стар модел, ма мишка.
Спрете ме да я купя от Техно, и кажете къде мога да намеря.

themac

Цитат на: Metal - 06-08-2009, 19:03:25
И като стана въпрос за маркета, само там намерих Razer мишка за Мак, верно стар модел, ма мишка.
Спрете ме да я купя от Техно, и кажете къде мога да намеря.
Е, и те даже не са способни да се объркат за една мишка...
Once you go Mac, you'll never go back!

Metal

Ооо, те да се объркат могат, но мен да объркат, не...
Проблема е че продават само Razer Pro Click v1.6
тази мишка е на 3-4 години като модел, а те искат много пари за нея.
От друга страна аз не искам да им ги дам, достатъчно съм ги захранил.
Другия проблем е, че нямат Мак версията на Razer DeathAdder(но се опитаха да ми я продадат като такава, с призумцията, че те всички мишки вървели навсякъде), която също е добър вариянт, при това по евтин. Няма къде да пробвам тази мишка за да видя дали драйвера ще тръгне на коя да е версия.

Сега съм пуснал едно запитване до apcom, да видим дали ще намерят.

Извинявам се за офтопика.

themac

Те нали продават макбуци? Що не ги прикоткаш на тях да пробваш мишката. Особено ако е някое девойче...
Once you go Mac, you'll never go back!