Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 22:38:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 556
Total: 556

556 гости, 0 потребители

Помощ MacBookPro 17

Започната от Deyan, 26-07-2009, 16:21:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Deyan

Здравейте! Имам MacBookPro 17 coreduo
Дълго е за обяснение как точно се случи, като следствие проблема който е налице е че залавното място на дъното за което се свързва клавиатурата чрез лентовидния кабел с накраиничето си е откачено от самото дъно. И компютърът няма никаква реакция. Ако можете да ме упътите към сервиз в който ще могат да ми помогнат в София, ще съм ви много благодарен.

Благодаря предварително.

varnenche

нз дали е близо до това човек да търси в apple.bg, но http://www.apple.bg/bul/support/
Разни джаджи http://www.novajaja.com/

Deyan

Благодаря за отговора, ще ми е полезно

Deyan

#3
И какво се случи в крайна сметка!
Свързах се с оторизирания Apple сервиз за Бг. И съвсем бързо и любезно ми отговори един от техниците с обяснение че това е толкова финна материя, и едва ли не е невъзможно да се поправи така че всичко да работи, и те като сервис оторизиран небиха се наели да извършат подобна процедура. Което ми и прозвуча малко странно:)
Та предложението му беше да си сменя дъното. и си рекох я да пробвам сам да си го лепна този порт, купих си едно мн здраво
лепило по бавно съхнещо, наистина  порта е миниатюрен и се изисква прецизност. След като хвана лепилцето, компютъра си бачка като пушка, и абсолютно всичко си му работи. Явно човека от сервиза е искал да си направи оборот като ми смени дъното, или просто толкова е разбирал.

prOMiNd

не е така...просто не е рискувал да го омаже и след това да го обвиняваш, че ти е допрецакал макбук-а...
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

Deyan

Ясно де, но си помислих че щом аз който съм пълен аматьор в тази свера и запръвпът опитвам нещо такова и стана както трябва.
Би трябвало за един професионалист да не е никакъв проблем тази манипулация. Иначе по неговите думи трябваше да си сменя цялото дъно, та кое повече можеше да се прецака при положение че дъното беше отписано?
В крайна сметка важното е че вече работи, а коментара го написах в случай че някой се сблъска със същия проблем да знае закакво става въпрос, понеже аз преди това също не знаех...

themac

По този повод ще ви разкажа един случай отпреди доста години с G4 Cube, собственост на клиенти.
На Кубчето му се "строши" мрежовата карта. Известно е, че в такива у-ва, както и при лаптопите всичко е минимизирано по разбираеми причини и са трудни за достъп. Затова реших да се доверя на оторизирания сервиз. Закарах го до Софето и зачаках. След 3-4 дни ми се обадиха с кофти диагноза - мрежовата карта е на дъното, ерго - смяна на дъното, което си е винаги доста $ и естествено се отказахме.

Взех копма обратно, но през цялото време нещо ме глождеха разни съмнениея относно вида на ethernet порта. Отидох при мои приятели с много добър PC сервиз. Много внимателно разглобихме Кубчето и ... съмненията ми се потвърдиха - това си беше мрежова карта на СЛОТ! Наистина много специфичен, но СЛОТ, което означаваше, че картата е сменяема!

След това беше по-лесно - e-bay, след 2-3 месеца се появи обява за Apple Genuine Ethernet Card for G4 Cube, приятел на собствениците в САЩ я купи за 30-40$ и готово.

В сервиза най-вероятно даже не са го отворили Кубчето. Далеч съм от мисълта, че са искали да ни цакат с ново дъно... Вярно, че това е единствената издънка, пред мен  поне, на този сервиз (без имена, нали), но разбирате за какво говоря, предполагам...

ПП Ще изпреваря един очакван въпрос - "Защо не сме ползвали USB-to-Ethernet адаптер?" - тогава нямаше драйвери за Мак за тези адаптери.
Once you go Mac, you'll never go back!