Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 09:30:12

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 585
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 521
Total: 522

521 гости, 1 потребител
vlados

Свързане на 3Г флашка на ВиваКом..?

Започната от semigod, 26-10-2013, 02:16:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

semigod

Здравейте!
Днес ми изпадна една от споменатите флашки Huawei E3131 HSPA.
Проблемът е, че не мога да я подкарам на мака. Въпросът не ми е спешен, но ако има някой, който знае как става свързването, ще ми е много от полза за да не се занимавам с оператора. Тук в нета намирам някакви мнения, че уж трябвало да вкарам картата в телефон, да премахвам код..
В самото описание пише, че самостоятелно ще тръгне кратка инсталация, но такава не почва. На гърба на кутийката е упоменто също, че под мак поддържа 10.5, 10.6 и 10.7, а аз съответно съм с Маверикса вече.
iPhone 8   iOS 13.3
iPhone X   iOS 13.3
iPhone 11 Pro  iOS 13.3
Apple AirPods

kmonev

Работят без проблем. Като я сложиш трябва да отвориш finder и да ти излезе паметта на флашката. Има приложение което трябва да се исталира.
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

semigod

Да, точно това правя. Изобщо не го открива като устройство...Вкарвам флашката, мига си нормално, както трябва и до там. Нищо повече.
Не знам дали има общо с факта, че е нова и самата актвация от оператора би следвало да стане до 48 часа...
iPhone 8   iOS 13.3
iPhone X   iOS 13.3
iPhone 11 Pro  iOS 13.3
Apple AirPods

faire

Няма общо с активации, самият софтуер се намира на флашката. Може да има някакъв дефект.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

semigod

Оказва се, че проблемът е от това, че флашката е 2.0, а моите портове са само 3.0.
Сега търся някакъв ъпдейт от производителя, който уж оправя този бъг..та да видим. ;D
iPhone 8   iOS 13.3
iPhone X   iOS 13.3
iPhone 11 Pro  iOS 13.3
Apple AirPods

Petar Jamby

Аз имах подобен проблем с безжичен USB приемник за мишка, не се разпознава. Реших го чрез закачане на USB хъб и включих приемника в него. Не знам дали това е решение за този случай, но може да пробваш за да знаеш дали работи поне.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

faire

USB 3.0 е съвместим с USB 2.0, не е в това проблема.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

semigod

Да, знам, че е съвместимо.
Просто из нета четох различни отзиви за новите макове и въпросната Huawei. Доста потреботели са действали точно по този начин с хъб и нещата са се получили. Дано и при мен стане. :)
Поздрави!!!
Благодаря на отзовалите се!!!
iPhone 8   iOS 13.3
iPhone X   iOS 13.3
iPhone 11 Pro  iOS 13.3
Apple AirPods

kuju

Аз си ползвам такава флашка на Виваком при същите обстоятелства и нямам никакви проблеми. Макбука си я разпознава без изключения.
... не че това ти помага, но все пак да кажа. ::)
========================
Човек никога не знае!