Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 11:33:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 379
Total: 380

379 гости, 1 потребител
smile_g

Какви приложение използвате за почистване и подръжка

Започната от clear17, 17-02-2014, 23:00:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

clear17

Здравейте

Наскоро тествах http://macpaw.com/cleanmypc, тъй като мак-a все още не е пристигнал. И успя да ми освободи 6 гб, плус фик за регистри (около 700 имаше). А за CleanMyMac прочетох добри неща за него, както и за CleanApp. Други пък казват че тези не са хубави и че по-добро било Onyx. Вие като дългогодишни потребители на mac os x какво препоръчвате.

iNtaCt


Metal

Нищо. Няма нужда от подобни глупости. Това е второто най-лошо нещо което можеш да му сториш на Мак ОС, след антивирусната.

Wizi

Ако толкова ви гони носталгия по почистване, премахване на вируси и други глупости качете си на една виртуалка едно ХР и си се грижете за него като за едно тамагочи. Не занимавайте Mac OS X с глупости.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bluesky

"...Това е второто най-лошо нещо което можеш да му сториш на Мак ОС, след антивирусната..."

Както и да си инсталираш Microsoft Office... хе, хе, хеее...

Adamov

Аз ползвам CleanMyMac. Пускам го 2-3 пъти в месеца. Чисти ми по 2-3GB кеш и темп файлове (което за моя 120гб хард си е добре) и нямам грижи.

...антивирустна? какво беше това?! звучи ми познато.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

clear17

мда за CleanMyMac има цяла страница в Mac Tips,Tricks, Apps and Hacks - Vol. 1 2013.pdf, може да е комерсиално само, но пък може наистина да добра програмата. Иначе да, антивирусните са излишни

iLili

Цитат на: Wizi - 18-02-2014, 09:07:48
Ако толкова ви гони носталгия по почистване, премахване на вируси и други глупости качете си на една виртуалка едно ХР и си се грижете за него като за едно тамагочи. Не занимавайте Mac OS X с глупости.
+1  ;D  Може ли да те цитирам и извън форума? Много ми хареса...
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

angelvn

Единствения tool, който ползвам за оптимизиране/почистване е Disk Utility -> опцията Repair Permissions.

Това не е Windows да има нужда от дефрагментации, чистене на кешове, вируси и какво ли не.
UI designer and developer

Пиф

Аз също нищо не ползвам за почистване от нямакакво в MacOSX. Но преди време, като заразен ундоус потребител рових из нета да видя какво правят хората по въпроса, все пак до предната година редовно си подържах лиценза на Касперски, за да съм на сигурно и светло място :)
Какви статии намерих, малииии. Пишеше, че това за сигурността на операционната система на мак са басни и пословици, че тя е не по-малко уязвима от ундоус, че има и от нея какво да се чисти, нищо че няма регистри и т.н. Дори в една статия се казваше, че настоящето ниво на сигурност на MacOSX 10.8 е не по-високо от това на Win98, и че Apple тепърва трябва да извървят пътя на микрософт, за да стигнат до нивото на Win7.
Всъщност, човек трябва да поработи и да се убеди сам, трудно се вярва когато се метнеш от уиндоус с антивирусна дето се обновява поне 1 на ден (че и доста по-често някои) на мак, на които ти казват че не бива да слагаш такива неща.
Много силно се изкушавах и аз в началото да сложа нещо за сигурност и прахосмучене, без малко да си взема Касперски за мак. Но предпочетох да се доверя на мак потребителите, дори и на този форум, нищо че тогава не бях регистриран тук, но следях постовете редовно.
Просто реши на кого да се довериш и отговора ще се получи сам.

Adamov

Цитат на: angelovarna - 18-02-2014, 15:48:36
Единствения tool, който ползвам за оптимизиране/почистване е Disk Utility -> опцията Repair Permissions.

Това не е Windows да има нужда от дефрагментации, чистене на кешове, вируси и какво ли не.

Не съм съгласен, Chrome и Spotify му правят ебаси кешовете... един клийн на 2 седмици и нещата се променят. Особено при хора като мен с малки хардове :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

elpatseto

Бреейй бях се отказал от CleanMyMac и Adamov ме разубеди.  :-\

Между другото в момента ползвам "Оnyx" когато имам "засечки".
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

ive2

Здравейте имам проблем купих си Mac book air  преди 48 дни и имам вирус  отваря ми нова страница със някой рекламен сайт изкачат едни съобщения които почват да говорят ,, важно съобщение обадете се на ,,,, за вашата сигурност .... или  нещо от сорта  какжо да правя забога нали няма вируси а това какво е ...? >:(

ive2

забравих лаптопа е купен чисто нов ползва се за фейсбук и гледане на филми също така стана мн бавен и на всеки 2 клик се отваря ножа рекламна страница от днес е така

 :-\

shaman

Че не е вирус не е...
Прегледай си екстеншъните на Safari и махни всичко, което е инсталирано там ! :)