Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 10:42:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 252
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 170
Total: 170

170 гости, 0 потребители

За знаещи и можещи в Mac OS X среда

Започната от angelvn, 08-04-2010, 14:56:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

За кой точно текст говориш? Тъй като е с близък до черния цвят, върху светло сив към бял фон. И цветовете са еднакви по категориите/нач.стр./отворена статия/търсене.
UI designer and developer

Metal

Извинявам се. Сега видях че проблема съществува само при Opera! Белия фон липсва.
Ето как изглежда.
Можеби проблема е в div id="contentwrapper" ето инспекта на елемента тук.  Така мисля защото не виждам свойството background както го дава Хром, но може и да бъркам.

Тествах с Opera 12.12 buld 1707 64bit (също и версия 12.02 Build 1578 win32)  и двете имат този проблем. Всички останали браузари Chrome, Firefox, Safari и IE ;) работи и изглежда добре.

angelvn

Ще го погледна под Опера при първа възможност. Дори я нямам инсталирана като браузър. И не съм тествал под нея. А IE не е приоритет, дори има специално съобщение на началната страница за ползвателите на браузъра. :)
UI designer and developer

Metal

Така е. Одобрявам забраната на IE която си сложил  ;D  аз от любопитство я прескочих и се разходих по сайта за да видя дали има технически проблем или нарочно си забранил IE.

Операта не е приоритет наистина, но под база ползвам предимно нея...(навици). Може да се окаже нещо странно и бъгаво в наследството на CSS класовете и това да ти отнеме много време за фикс, та не я приемай присърце.
Сайта изглежда чудесно, поздравления.  :)

п.с. Още едно съветче, може ли да направиш пейджара "напред" "назад" по-четлив  примерно с по-едър шрифт или друга иконка. Мисля че трябва да се виждат ясно, понеже сайта няма съдържание(освен групирането по категории, а повечето инфо е в "за начинаещи") и човек може да остане с впечатлението, че сайта е беден ако не види навигацията.

Petar Jamby

Виж за Опера това дали върши работа:

linear-gradient(to bottom, #FFFFFF 0%, #F3F2F2 50%) repeat scroll 0 0 #F3F2F2
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

Lycan

Най-елегантно.{background-size: cover;}

angelvn

Благодаря за feedback-a. Но за напред ще ви помоля, ако откриете някаква грешка и искате да ме уведомите за нея - да използвате ЛС на форума или данните ми за контакти в сайта.
Все пак целта на темата не е "да намерим грешките в ей този сайт", а да се посочи на новодошлите на мак фронта къде могат да прочетат малко материали преди да започнат спама по форумите. :)

Поздрави,
Ангел
UI designer and developer

angelvn

#37
Обнових контактната страница, като добавих малко информация, която може би ще ви се стори интересна.

линк

Тъй като сайта съществува и събира дарения от близо 3 години, към момента събраните дарения са 0,00лв + няколко благодаря по мейла. И за сметка на това безброй пъти оказвана помощ на посетители на сайта през скайп/mail.
В началото при създаването на сайта се появи едно момче, което прояви желание и написа един урок, за което съм му признателен (урока се отнасяше за активиране на българска клавиатурна подредба в mac os x).

Продължавам да развивам сайта и да инвестирам в него движен единствено от привързаност към марката Apple и софтуера, с който прави работата ни пред компютъра по-лесна, приятна и забавна.


//Едит: Днес добавих един нов урок: Как да добавим Facebook чат към Messages
UI designer and developer

angelvn

Още един урок: Как да защитим директория с парола

Предстои добавяне на опция за абониране за newsletter, който ще бъде пращан регулярно всяка седмица/две и ще съдържа новите уроци, които биват добавяни в сайта.
UI designer and developer

angelvn

UI designer and developer

ValDenev

Браво колега,доста полезни теми
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

angelvn

Малък ъп с един полезен урок/съвет - как да си оправите редовно зависващата опция Open Width от контексното меню: линк.
UI designer and developer

PYovchevski

Колега, дизайна е доста семпъл и приятен. Харесва ми! Не искам да звучи грубо или като заяждане, но този текст направо ме хвърли в мисъл (Похарчена сума за поддръжка на сайта (хостинг+домейн): 171лв + 62,55лв = 233,55лв.).
Какви са тези цени за хостинг план и домейн? Ако наистина са такива, пиши ми лично да те ориентирам към кой хостинг провайдър да преминеш. С тази сума ще можеш поне 4 години да държиш сайта онлайн ;)
А относно самия сайт, ако имаш нужда от помощ, нещо по разработката, затруднения или подобно, пак може да ми пишеш ;)
УСПЕХ!
Apple iPhone 6 64GB Silver iOS 8 - Neverlocked.
Apple MacBook 5,1 13" Late 2008 - Aluminium. Upgraded to: 8GB RAM, 320GB HDD WD Black Series 7200 RPM.
Apple MacBook Pro 12,1 13" Early 2015 - 128GB SSD.
Apple iMac 14,3 21.5" Late 2013.

Wizi

Не е ясно за какъв период от време е заплатена услугата, сумата реално може да бъде и много по-висока  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

angelvn

Всъщност от доста време не съм обновявал сумата, която е посочена в сайта...тъй като вече под същия акаунт хоствам и други два сайта.
Мисля дори да изтрия тази секция с разходите.

В момента работя по редизайн на друг уеб сайт и съм малко зает, но лятото живот и здраве може да направя подобрения и по този.

Винаги съм отворен към нови теми за писане/публикуване в сайта, както и към ваши предложения.

Хостинг провайдъра, който ползвам е Суперхостинг. Преди съм ползвал хостинг и от ICN и Godaddy, като не мога да кажа нищо хубаво за тях.
UI designer and developer