Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 12:45:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 114
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 94
Total: 94

94 гости, 0 потребители

Червената лампичка в аудио- изхода и клечката кибрит

Започната от slavkov, 26-03-2010, 16:09:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

slavkov

Здравейте, въпреки че го има в нета, но на аглийски, реших да споделя (моля ако подобна тема съществува, моята да бъде тръкната) как се оправя проблем с аудио изхода на макбук след употреба на външни колони или слушалки.

До момента не бях ползвал външни колони/ слушалки и без замисляне закачих едни. След разкачането, макът остана без звук и пир опит за регулиране от бутоните на клавиатурата на екрана излизаше само мют и толкова. В същото време, за голяма моя изненада в дупката на аудиото беше светнала червена лампичка.

Малко ровене в нета и решението се оказа клечка за кибрит. Клечката се мушка директно вътре във входа и лекичко се обикаля цялата дупка. Явно вътре някакъв контакт вътре блокира и не се отчита разкачането на жака..... Контактът се освобождава за 2-3 секунди и звукът отново си излиза от мака

macullo

Такова на MacBook-а не ми се е случвало, но на iPhone-а става редовно.

iPeichiny

Аз имах абсолютно същия проблем и го реших по абсолютно същия начин преди 2 години!!!
А иначе като се стартираше Мака,старт акорда се чуваше от неговите си говорителчета!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

enemy

Прочетох темата и на другият ден ми се случи този проблем ЗА ПРЪВ ПЪТ! Е, това ако не е съдба... не знам как да го нарека иначе...  ;D :D
Благодаря много! :) 

симеон

Е момчета и момичета сблъскали сте се с включване на оптичния изход за звук на маковете който е предназначен за Рисивър или устройства който могат да декодират необработен звука предаван по оптика. Незнайно защо /или може би е по-добре/ мак-овете не ползват стандартните оптични изходи, се добавят едни преходи които не можеха да се намерят до преди година в БГ. А с клечката кибрит е добро решение, но по-добре ползвайте нещо пластмасово /напр. от клечка за уши като почистите добре памука или пластмасови клечки за зъби/

aptucta

А на мене ми свети така порта от 2 години и нямам звук, ако стане това нещо ще съм много щастлив.
Hakintosh with Snow Leopard 10.6.4 on GA-P55-USB3, i5 750, GForce 9500Super. 2GB Ram, 500GB HDD

t0t0

и при мен се получи ... вкарах и изкарах няколко пъти жака на слушалките и се оправи :)
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

faire

Интересно.. При мен само, когато съм под бууткамп ми свети червена светлина от жака, но въпреки това имам звук на лаптопа. МБП 2010.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

HQ

очаквайте скоро : дупката в монитора фи25 и тежката картечница ...

aneliarankova

Цитат на: enemy - 28-05-2010, 12:25:02
Прочетох темата и на другият ден ми се случи този проблем ЗА ПРЪВ ПЪТ! Е, това ако не е съдба... не знам как да го нарека иначе...  ;D :D
Благодаря много! :) 
И на мен ми се случи същото и мислех да ходя на сервиз, но сега винаги имам клечка под ръка.

foctobar

Да споделя и аз, че днес ми се случи. Пробвах с много вкарване-изкарване на жака, клечка за зъби, и накрая с много връткане като са сложени слушалките, взе че се оправи. Сега ще очаквам да се случи пак...

t0t0

Цитат на: foctobar - 18-07-2012, 19:00:36
Да споделя и аз, че днес ми се случи. Пробвах с много вкарване-изкарване на жака, клечка за зъби, и накрая с много връткане като са сложени слушалките, взе че се оправи. Сега ще очаквам да се случи пак...
при мен не се е повтаряло досега, така че не се знае :)
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

ponski

При мен (MacBook 6,1) този проблем се прояви също и го отстраних като напоих клечка за уши (от тънките) със спирт, така че да е мокра, но да не капе и бавно я пъхнах в жака, след което съвсем малко я завъртях в двете посоки и я изкарах бавно, като се надявах, че няма да остави памук вътре. За целта разбира се бях изключил компютъра от всякакъв вид ток (зарядно и батерия). След това го оставих да се изпари като от време на време пъхах слушалки и въртях жака. В момента работи без никакъв проблем.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

foctobar

Цитат на: t0t0 - 22-07-2012, 10:43:38
Цитат на: foctobar - 18-07-2012, 19:00:36
Да споделя и аз, че днес ми се случи. Пробвах с много вкарване-изкарване на жака, клечка за зъби, и накрая с много връткане като са сложени слушалките, взе че се оправи. Сега ще очаквам да се случи пак...
при мен не се е повтаряло досега, така че не се знае :)
Aми при мен още на следващия ден като извадих слушалките не познаваше вградените колонки. В момента е ок, но не се знае докога.  :D