Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-04-2024, 16:58:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 140
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 105
Total: 105

105 гости, 0 потребители

iPhone и от М-Тел

Започната от nikidinov, 03-12-2009, 21:42:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dau

и колко им е интерконекта на минута м/у операторите според теб? Интересно аз как за 9.90 абонаметна такса имам 200 безплатни минути към всички оператори, а при 80лв абонаметна такса от глобул да има 1000 минути към тях и 2гб данни... малко нереално ми се вижда това...
Няма конкуренция реално все още каквото и да си говорим, правят така, че всеки да си цоца неговата крава и това е.

Nistel

Ето и нещо от преди малко:

Vodafone says it will start selling the iPhone in the UK on 14 January 2010

http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8424199.stm

Вероятно не много късно след това ще дойде и до МТел
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

Horror

Цитат на: dau - 20-12-2009, 13:45:26
и колко им е интерконекта на минута м/у операторите според теб?

Защо според мен? Цената си е съвсем официална и публична и редовно има вой да бъде намалена. Цените м/у операторите за терминиране на трафик са - 23 ст. на минута от понеделник до петък между 8 сутринта и 20:00. В останалите часове и почивните дни цената е 17 ст. Под терминиране се разбира цената, която примерно  Мтел плаща на Глобул за това, че абонат на 1-я се обажда на 2-рия.

Това, че някои оператор е решил да субсидира и тази цена си е негов проблем, но предполагам, не ти дава и безплатен телефон към тази оферта. Но при 80 лв. месечна такса, няма как с 2 годишен договор да се покрие цената на телефона и да се дадат доста минути към всички мрежи.

Не, че няма конкуренция, просто заради високия интеркънект, който се държи висок нарочно, операторите затварят трафика в своята си мрежа и принуждават клиентите да си купуват карти от няколко оператора за да говорят евтино с тях. Ако под натиск свалят тези цени, ще има раздвижване на пазара и по-интересни оферти.
Macbook Air 13" 2012

dau

Ами айде сега да видим като Mtel имат партньорство с Vodafone, какви ще са цените тука спрямо техните...

Horror

Не очаквай големи чудеса, цените ще са си типични за БГ.
Macbook Air 13" 2012

dau

Принципно не очаквам цените да са по различни от действителността в БГ, просто като бизнес клиент на Мтел се надявам да там малко по-различни условия...

bgassenbg

http://prkernel.com/?action=news&id=884830

май на Водафон са им скочили продажбите.
А дано и на тукашните кратуни им дойде.

fpyyh

имаше новина, че водафон преговарят за айфон на 20 нови пазара. а кзк глобява мтел и глобул за твърде високи цени за терминиране в техните мрежи, така че има шанс да паднат

monno

В крайна сметка няма iphone от М-тел

nikidinov

мдаа, така излиза засега  ;D

Melmux

Ще има сега се доизглаждат някои недоразумения :)

dau

А що трябва да има недоразумения...  ::)

Офертата каквото и да е ще си е пръчка докато не се предлага на настоящите клиенти само като телефон при изгодни условия...

georgekodinov

Офертата слабо ме интересува. само да оправят това с tethering-а и с "Call forwarding active" и да правят каквито искат оферти :)

dau

Цитат на: georgekodinov - 01-02-2010, 19:51:43
Офертата слабо ме интересува. само да оправят това с tethering-а и с "Call forwarding active" и да правят каквито искат оферти :)

ами да го оправят и да ти направят специална оферта за 10к на теб, като си толкова майстор :)

georgekodinov

Виж, не искам да те обиждам, но аз такъв телефон вече си имам. Нямам нужда от втори. Затова казах че не ме интересува офертата. И казах какво ме интересува. Не ти разбирам проблема с това.