Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 20:59:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 118
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 98
Total: 98

98 гости, 0 потребители

Mac OS 10.6 Snow Leopard - Първи впечатления

Започната от joanna, 28-05-2009, 16:34:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Anastas Angelov

НЕ УСПЯХ ДА НАПРАВЯ ПАРТИТЮШЪН ОТ 10 ГБ С disk utility ...

пише ми че няма достатъчно място , но в същото време имаше над 80 гб ... диска ми е разделен на две части от 320гб - 1 част 170 за мак и  2част 120 за вин боз ... засега се отказвам ..

благодаря на всички !

:)АА

joanna

Ти как искаш да го инсталираш?
Каква ти е машината?
Доколкото разбрах ти имаш диск 320ГБ който е разделен на два дяла ,а ти искаш да създадеш трети.Така ли да те разбирам?
обясни какво точно правиш за да ти дадем съответния отговор.
Доколкото знам с  diskutility  можеш да разделиш  диска само първоначално ,а не да разделиш вече разделеното пространство.
Според мен ти се опитваш да си отделиш 10-20ГБ от вече разделено пространство.
НО ТАКА НЕ СТАВА или поне не с "diskutility"
ТОВА СЕ ПРАВИ С : Boot Camp Assistant
Само с него можеш да си отделиш колкото искаш от диска.
Но пак е нужно да обясниш какво точно правиш за да ти помогнем.
Поздрави
Горчивината от лошото качество остава дълго ,след като е преминало удоволствието от ниската цена!http://all4pdasoft.inventforum.com

麦金塔

fpyyh

#32
ако ти е много фрагметиран диска отказва да прави нови дялове, на мен ми се случи един път, съветът, който открих в епъл беше да направя имидж на партишъна, да форматирам и да ресторна от имиджа.
като цяло по-добре дай 20-30 лева за едно 8гб флашче, все ще ти влезне в употреба :)

пс - забелязах това в installation instructions:
Important:  Mac OS X Snow Leopard Developer Preview is prerelease software. Do not
use this prerelease software in a commercial operating environment or with important
data. You should back up all of your data before installing this software and regularly
back up data while using the software. You will not be able to upgrade from the Snow Leopard Developer Preview to the final Snow Leopard Release.

iPeichiny

Аз лично ще дочакам септември!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

Wizi

 ;D Е т'фа е човек с връзки!

Дай Боже всички да дочакаме  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

peerless

Добре де след WWDC 09 никъде ли няма последния дев релийз?
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

Freeze

Има 10А380, който е последния Dev Release преди официалния.
Новото експозе го има в 10А382, но щом няма да има повече Dev release-ове ще стане много по-трудно да изтичат версии.

r.

Ползвам MacBook Air и сложих 10А380 и всичко работи ок. Имам само проблем, когато затворя капака (без да изкл. машината), след това при отварянето му не страртира. Трябва да ги рестартирам принудително. Някой да има подобен проблем?

iNtaCt

#38
Може да прозвучи малко глупаво, но как се инсталира snow leopard ?Смисъл като software update ли се появява или трябва отделно да го инсталвам по някакъв начин ?

juliany

Има нов рилийз достъпен през Software Update - 10A394, новото Expose работи без проблем.
 MBP 15' (mid. 2009) 2.8 GHz, 500 GB, RAM 4GB

Wizi

Цитат на: intact - 27-06-2009, 22:20:35
Може да прозвучи малко глупаво, но как се инсталира snow leopard ?Смисъл като software update ли се появява или трябва отделно да го инсталвам по някакъв начин ?

Пуска се нова инсталация като има опция да ти запазиш сегашните настройки и дори програми, но аз бих предпочел изцяло нова инсталация след като има такава разлика в основата на 10.6, тоест да форматира диска и да инсталира на ново.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

juliany

#41
Инсталирах и на двете ми работни машини (iMac  and Unibody MBP) Snow Leopard WWDC 09 върху 10.5.7 без никакви въпроси само посочих партишъна.
Имах проблем с Cuteftp и Cyberduck, които гърмят. С Transmit-a нещата се оправиха.
Чисто субективно след update  до 10А394 системата се държи по стабилно от 10А380.
   
 MBP 15' (mid. 2009) 2.8 GHz, 500 GB, RAM 4GB

HQ

дамм .. както и при излизането на леото ще има ежедневни ъпдейти,които надявам се този път няма да искат задължителен рестарт  >:(

Freeze

#43
Експериментирах с ъпгрейд на 10.5.7 на Macbook White, Early-2009
25 минути ъпгрейд, като инсталацията е restore-ната на друг партишън на същия диск.
Зарежда малко бавно, iStat Menu Bar мониторите не работят.
Всичко, което може, е 64bit.
В момента инсталирам xcode, който е надиска, любопитно ми е какво ново има в 3.2, след това ще нарпавя чиста инсталация.

Едит: Новият XCode ми харесва много, по default ползва GCC4.2, в началото има Welcome екран с изброени последно отворени проекти, както и опция да се почне нов, има добавени много удобни филтри за Building issues (най-после може да не се показват warnings!), надявам се да са оправили малко нещата и с source code repositories

Wizi

Да, нищо чудно да зарежда по-бавно преди да си му изчистил кешовете и ребилднал кейчейновете.

Рестартирай и като чуеш онзи поздравяващ звън задръщ Shift бутона за известно време, не го пускай веднага. Така ще напънеш системата да зареди в Safe boot режим, но докато зарежда ще изпълни всичките тези неща, които описах в първото изречение. След това ако искаш пусни един Disk utility да ти Repair permissions и директно си готов да рестартираш вече нормално. Първото стартиране след това също може да НЕ е от най-скоростните, защото очевидно създава на ново нещо-си-там, но принципно би трябвало да е по-бързо като цяло.

успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD