Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 10:53:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 101
Total: 101

101 гости, 0 потребители

БДС

Започната от R.J., 15-11-2008, 22:00:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

R.J.

Цитат на: "marrrto"Ами взе ми си пц-т по добре! Иначе с тоя мак ще ти е стращна скука- няма да забива, няма да рестартираш по няколко пъти на ден, няма да мислиш и за антивирусна програма, а и няма да може да се изфукаш пред приятелите ти че имаш 350гб хард :)

ами мен никога не ми е забивал компа, не сам рестартирал по няколко пъти на ден. Моя комп го рествам веднъж на 15 дни и никога не го изключвам... или пък не ми е цел да се фукам щото това е комп не ферари се пак така че...  :oops:  :oops:  :oops:

dnachev

Много хора са ми интересни, които казват, че Windows-а забивал, бил нестабилен и т.н. Аз странно защо нямам такива впечатление. А и като пуснеш 3rd party драйвери в ядрото на операционната система, няма никакво спасение за него. Дори и Mac OS ми е правил проблеми заради globalSAN iSCSI initiator.

Доста често Mac OS-а ми показва the beach ball of death:) Ама после се оправя. Или пък не иска да ми трансферира фокуса в друга програма по незнайна причина. Така, че има всяквкви глупости из всичкия софтуер. Няма перфектен софтуер. Точка. Няма перфектен хардуер. Точка. Единия е по-добър от другия - по какво се познава?

Кое да избереш? Въпрос на вкус и софтуерно осигуряване:)

Icko2

Бате, имам чувството, че това го приемаш като съдбоносното решение в твоя живот.
Едни ги взимат за фукане, други за работа, трети за колекциониране... Прецени на теб за какво ти трябва и мисля, че разбра мнението на повечето тук. Взимай тъпия мак и не му мисли повече!
А иначе като си толкова доволен от Windows взимай 1 Acer за 800 лева и заспиваш.
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

marrrto

Ами аз за съжаление досега с бозата съм имал само проблеми- компютрите в работата( и на XP и Виста) редовно си увисват, забиват, налага се да се рестартират и т.н. А иначе лично аз мак-а не си го взимам да се фукам и надувам. Взимам го заради Final cut, DVD Studio и т.н , а и защото си браузвам спокойно, батерията ми издържа към 4 часа, работи надеждно, ОС освен стабилен, радва, окото и да защото изглеждат различно. Така че ти си преценяваш дали някое от тези неща е важно за теб. Ако си купиш мак няма да сбъркаш! Ако тия неща не са важни за теб, ясно е че тук няма да се намери човек да те посъветва да вземеш пц :wink:

R.J.

това е ясно бе...
аз съм решил че белия макбук е за мен и с течение на времето ще го пооправя малко :)
просто искам да раздвижа форума малп батенца
:D  :D  :D  :D

R.J.

това е ясно бе...
аз съм решил че белия макбук е за мен и с течение на времето ще го пооправя малко :)
просто искам да раздвижа форума малко батенца
:D  :D  :D  :D

ggzy

Да ти кажа аз за моя случай:
Обичам да експериментирам, докато имах ПЦ, много малко са операционнните
които не съм пробвал - от 98 до виста, убунту, кубунту, мубунту, дебиан, генто,
менто и експерименто  :mrgreen: . Един ден се докопах до компа на приятелката ми
и почнах да разсъждавам каква ОС да и сложа. Оказа се, че АМДто и подържа ССЕ2  8O
какво може да се инсталира на комп с ССЕ2  :?:
 :idea:  :idea:  :idea:
Тук започва истината - десет версии на Мак ОС докато го подкарам, много нерви
но накрая БИНГОО - Вие спечелихте  :lol:
Тук е момента в който се влюбваш в Мак ОС, разпродаваш цялата щайга и още малко
и си купуваш iBook G4

П.С.: Естествено мойта експериментаторска натура не кротва, пробвах няколко Линукса
и на бука, но нищо не може да замести Леото с което съм в момента.

П.С.2: Наистина лиших се от някоя и друга програмка, както и цъкането на CS 1.6,
но си заслужава жертвата :)
Успех.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

kaninski

Да, само за това го взех!
MacBook Pro 17" 3.06GHz/4GB RAM/500GB HDD/Mac OS X 10.7
MacBook Air 13" 2.13GHz/4GB RAM/256GB SSD/Mac OS X 10.7
Time Capsule 2TB
2 x iPhone 4 32GB
iPad 2 3G 64GB
Apple TV2

XXwolf

Цитат на: "R.J."или пък не ми е цел да се фукам щото това е комп не ферари се пак така че...  :oops:  :oops:  :oops:

явно не гледаш F1  :lol:



fpyyh

взех го, защото след 12 години уиндоус толкова ми писна, че една зима инсталирах наред какъвто ос намеря - соларис, линукс, бсд, дори беос. един колега случайно ми даде osx86 и много скептично го инсталирах. след месец си пуснах пак уинодуса за малко, изтраях го точно 15 минути и от тогава го ползвам само по задължение, никога по желание. работил съм от 3.1 на всичките, без виста, която изтърпях също около 15 минути. за мен в момента няма алтернатива, но си зависи от човека. читаво пипнато хр също е доста бързо и стабилно, но няма usability-то на os x. просто не е същото.

ps. и защото ми писна да уча глупости за това как се пуска това или прави онова.

eek

Цитат на: "R.J."МАКа само за фукане ли си го вземате??

Много ясно, бе пич -- всички тука сме фукльовци. Това е истината.

Айде бягай сега да риташ топка с другите деца...

asenbesni

Цитат на: "eek"
Цитат на: "R.J."МАКа само за фукане ли си го вземате??

Много ясно, бе пич -- всички тука сме фукльовци. Това е истината.

Айде бягай сега да риташ топка с другите деца...

хахахахахахахаха - и да се прибереш навреме щот мама кюфтенца може да ти е направила.
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,

mina_dim

Разбира се, че за фукане го взимаме, знаеш ли какъв кеф е когато някой ми види imac-a и почва да ахка и да цъка колко е красив и да се навира под бюрото невярващо да търси кутията на компютъра .  Е как де не се фукаш. :D
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com

t0t0

аз съм го изкарвал точно 2 пъти от нас мисля, че по цял ден само се фукам с него.... #mina_dim , не вадиш ли imac-a на някой пейка в морската само за гъзарията :D
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

mina_dim

Цитат на: "t0t0"аз съм го изкарвал точно 2 пъти от нас мисля, че по цял ден само се фукам с него.... #mina_dim , не вадиш ли imac-a на някой пейка в морската само за гъзарията :D

Ей за това не бях се сетила, тези дни ще го направя, голяма фукане ще падне :D
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com