sandprince

как да кирилизирам MAC-a.
в смисъл да мога да пиша на кирилица с латиница - Български фонетичен дето се води.
back to top

stefansa

system preferences>international>>input menu.....click na bulgarian. close preferences. Готово.

видео http://www.screencast.com/t/J3hViHIOYw

Anything your PC can do my MAC can do better

iMac 21' 10.8.2
Macbook unibody 13' -10.8.2
Macbook 13' white - 10.7.2
iPhone 4S 16 GB black 6.0.2
iPad mini 16 GB black 6.0.2
back to top

Wizi

При 10.4 има малко разминаване в клавишите при фонетичната клавиатура и ако искаш да го избегнеш се качва едно файлче, което оправя нещата и то дава нова, правилна подредба на клавишите.

Кажи ми ако искаш да те ориентирам как да свършиш това
back to top

lalanon

Здравейте,

Случайно някой да има фонетична клавиатура за Mac OS 9? (Става дума за стария Mac OS, не за OС X).

Поздрави,
Иво
back to top

ProstoAZ

Вероятно е писано доста, за което се извинявам, но как да оправя ч да си е на мястото горе вляво, а не долу вляво?

Поздрави

iMac "Core i5" 2.8 21.5-Inch (Late 2015), 8 GiB
MacBook Air "Core i5", 13', 2017, 8 GiB
MacBook Pro "Core i5", 13' Mid-2012, 16 GiB
iPhone8 /64 GiB
iPhone8+ /64 GiB
iPad air 2019 /64 GiB
iWatch S3
back to top

shaman

Вероятно е писано доста, за което се извинявам, но как да оправя ч да си е на мястото горе вляво, а не долу вляво?

Поздрави

Привет.. "Ч"-то си е съвсем на място Wink
Просто при Windows е разместено Smiley

Въпрос на навик и гледна точка, нали ?

back to top

ProstoAZ

Разбира се, не исках така да прозвучи:)

Аз отскоро съм вече на МАК. Опознавам системата, харесва ми всичко. Понеже ми е трудно да си променя начина на писане, търся как да стане това като при уиндовс.

Вероятно има начин, за да не трябва да свиквам, защото с това работя.

iPhone8 /64 GiB
iPhone8+ /64 GiB
iPad air 2019 /64 GiB
iWatch S3
back to top

bboyg

Проблема е в keyboard layout-а. Ако е US ще си е горе в ляво, при всички EU варианти обаче, самият бутон е преместен. Имаше нещо за custom layout да си правиш, но не се сещам какво беше...
back to top

ProstoAZ

Да, явно съм си еу вариант. Ще поразровя за къстъма, но ако някой се сети, ще съм благодарен!

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone8 /64 GiB
iPhone8+ /64 GiB
iPad air 2019 /64 GiB
iWatch S3
back to top

jamby77

Погледни https://pqrs.org/osx/karabiner/ аз го ползвам за външната си клавиатура която е с EU формат. Нямам проблем.

MacBook Pro 13"
back to top

ProstoAZ

БЛАГОДАРЯ! Трябва да те почерпя. Всичко пасна... Супер програма, която трябва да опишем някъде и за другите с този проблем!

iPhone8 /64 GiB
iPhone8+ /64 GiB
iPad air 2019 /64 GiB
iWatch S3
back to top

bboyg

Погледни https://pqrs.org/osx/karabiner/ аз го ползвам за външната си клавиатура която е с EU формат. Нямам проблем.

За разлика от Ukelele-то, това работи под Mavericks! Най-после "Ч"  Grin Grin Grin
back to top

ProstoAZ

Да, благодарим!

iPhone8 /64 GiB
iPhone8+ /64 GiB
iPad air 2019 /64 GiB
iWatch S3
back to top

jamby77

Да, много добре си работи Карабинера, след инсталацията не се е налагало да го пипам след първата настройка. На клавиатурата на лаптопа (US layout) всичко си работи като нормална фонетична, а на външната, (Logitech K750, UK layout) само сменя 'ч'. Нищо не се налага да превключвам докато сменям с коя работя. Бомба е.

MacBook Pro 13"
back to top

tomeda

Здравейте,

От 1 ден съм потребител на Mac, инсталирах карабинера, но мога да ремапвам само US клавиатурата, как да стигна до българската фонетична клавиатура. Тоест аз я имам фонетичната добавил съм я, но искам да сменя някои клавиши с които съм свикнал, проблема е че като отворя карабинера виждам само английските клавиши.
back to top
« назад напред » Страници: [1] | Нагоре
0 Членове и 1 гост преглежда(т) тази тема.

Отиди на: