Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 12:34:07

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

Давам 30 кинта за акъл!!!

Започната от spp, 15-10-2008, 15:07:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

spp

Имам Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V5505.
За да няма спорове какво има в него - ето:
Cpu: Intel® Core(TM)2 Duo CPU T5250 и двете ядра си работят без грижи

Ram 2x2GB DDR2-667 Corsair - да има :)

Chipset: Intel Mobile GM965/ICH8

Video: Intel GMA X3100:
 Chipset Model:   GMA X3100
 Type:   Display
 Bus:   Built-In
 VRAM (Total):   144 MB
 Vendor:   Intel (0x8086)
 Device ID:   0x2a02
 Revision ID:   0x0003
 Displays:
Display:
 Resolution:   1280 x 800
 Depth:   32-bit Color
 Built-In:   Yes
 Core Image:   Software
 Main Display:   Yes
 Mirror:   Off
 Online:   Yes
 Quartz Extreme:   Not Supported
Display Connector:
 Status:   No display connected

Audio: Conexant 0x1734110E

HDD: 160GB Western Digital SATA

DVD-RW LG

Скоро се надявам да дойде и оргиналната Wi-Fi карта, че приложената Intel-ка не работи. Извадил съм и модема, май няма да ми трябва.


Уф много четох - нищо не се получи. Хватката била да се сложи някъкъв код с Efi-то някъде си па да се компилира нещо си и да се натресе в AppleBoot някъде си, да се сменят AppleIntelGMAX кекстовете с еди какви си ... и нищо не стана. Давам 30 кинта на някой, който ме светне как да стане всичко. Схващам вече, че може да се инсталира оргинален Mac OS на нормално PC с боотващо CD Boot-132 и да се ъпдейтва нормално. Точно и това искам! Да ми работи видеокартата с QE. Да е инсталиран на целия диск в един дял само MacOS 10.5.5. Ако и на звуковата карта Conexant 0x1734110E и тръгне и микрофона ще има и бира към кинтите.
Apple MacBook
CPU Core2Duo 2GHz, RAM 2GB DDR3, HDD 320GB, DVD-RW
Video Nvidia 9400m, Wi-Fi Broadcom, Lan

vaskog

ESPRIMO Mobile V5505

   * Install method: iAtkos v1.0i with EFI + Kalyway Combo 10.5.2
   * Dual Boot with Vista using Darwin
   * BIOS version A0Z
   * Audio working (headphones not working)
   * LAN working
   * X3100 graphics FULLY working with the driver provided with iAtkos
   * Intel Wireless not working (driver does not exist - replaced with broadcom 4311 (this one was from HP Pavilion dv6000 - working OOB))
   * Card Reader working
   * sleep mode not working
   * Battery indicator now working (see: http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=80425 for more info)
   * NOTES: Apple GFX Update installed successfully (no noticeable gain or loss in gfx performance).

Това го взех оттук: http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.5.2/Portables#ESPRIMO_Mobile_V5505

Прояви още малко упоритост!
Стискам палци.

P.S. Иначе, ако някой друг ти го пусне, отива на кино чарът на хакинтоша - да си го подкараш сам!
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

spp

Не, не и не. То по тая логика за какво ми е QE? Да си седя на сегашното положение на iDeneb 1.3 с драйвери без QE? Мани тая идея. Ако има реална възможност да му се натресе EFI-то директно в биоса - за това бих дал и повече. Давам реални пари за реален резултат. Пробвал съм всичко останало - ширпотребата Kalyway, iatkos и т.н. Не ме кефят. В най-добрия случай не зареждат винаги и си виси там някакъв екран (най-често надраскан избледняващ сив, светлосин или черен с мишка). Искам това, което съм написал - истински Mac OS с пачнато Boot132 и перфектно работещи видеодрайвери с QE. Дет се вика - знам че го можете - искам и аз да го мога. Пък видеокартата колкото и да е вградена и да не е Ati или Nvidia се справя отлично.
Apple MacBook
CPU Core2Duo 2GHz, RAM 2GB DDR3, HDD 320GB, DVD-RW
Video Nvidia 9400m, Wi-Fi Broadcom, Lan

eek

Със сигурност трябва да имаш някакви способности, с които да накараш битовете сами да се преподредят както трябва :)

spp

Apple MacBook
CPU Core2Duo 2GHz, RAM 2GB DDR3, HDD 320GB, DVD-RW
Video Nvidia 9400m, Wi-Fi Broadcom, Lan

prOMiNd

Цитат на: "spp"Не, не и не. То по тая логика за какво ми е QE? Да си седя на сегашното положение на iDeneb 1.3 с драйвери без QE? Мани тая идея. Ако има реална възможност да му се натресе EFI-то директно в биоса - за това бих дал и повече. Давам реални пари за реален резултат. Пробвал съм всичко останало - ширпотребата Kalyway, iatkos и т.н. Не ме кефят. В най-добрия случай не зареждат винаги и си виси там някакъв екран (най-често надраскан избледняващ сив, светлосин или черен с мишка). Искам това, което съм написал - истински Mac OS с пачнато Boot132 и перфектно работещи видеодрайвери с QE. Дет се вика - знам че го можете - искам и аз да го мога. Пък видеокартата колкото и да е вградена и да не е Ati или Nvidia се справя отлично.
купи си макбук :)
и аз искам мойта щайга вкъщи да е истински мак про ама нъцки!  :evil:
Акъл безплатно ще ти дам/ти сам си тръгнал по тоя път/. boot123+DVD за макбук.
+++
http://www.demonoid.com/files/details/1459501/2777561/
+++
http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=121912
+++
Приятно главоблъскане :)
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

jelev

Привет,

правил съм такова нещо. ЕFI pre-boot и всичко оригинално и с оригинално инсталационно ДВД, но мисля че видеото ти ако тръгне ще си супер късметлия. голям е проблема с X3100

dreben

Ако имаш път към Варна, за около 10мин. инсталация и още около 15мин за конфигуриране и си готов.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

spp

Цитат на: "dreben"Ако имаш път към Варна, за около 10мин. инсталация и още около 15мин за конфигуриране и си готов.
За съжаление нямам път към Варна. Благодаря на всички, които четоха и помислиха по въпроса ми... Най-вероятно новият ми MacBook (от алуминиевите с Nvidia 9400) ще бъде купен през тази събота в USA и ще ми е в ръцете на 14-ти декември (дай Боже) :mrgreen: . Подкарах видеото с най малко забивания при стартиране с новото XXX в пиратския сайт. Само дето по време на инсталация не избрах никакъв видео драйвер. Ако избера драйвер всеки път се показва познатия избледняващ, надраскан екран. Блутута и вградения звук не съм ги борил... те нещо не работят, ама при тази преспектива хич не ми е до тях. Продавам сегашния лаптоп за 800лв. Лаптопа е в отлично състояние. Даже не съм му махал защитните лепенки. Ако имате желание можете да намерите всякакви начини за контакт с мене през сайта ми: http://www.ekstrasens-bg.info. Параметрите са му:
Чипсет: Intel GM965
CPU: Intel Core 2 Duo 1,5GHz
RAM: 2 x 2 GB DDR2-667 Corsair с доживотна гаранция (това е максимума, който поддържа чипсета)
Video: X3100 (параметрите са горе)
HDD: 160GB WD
DVD-RW: LG
Wi-Fi: Broadcom mini PCI-Ex (това си го купих през ebay за да работи с Mac OS) работи си яко
Лаптопа има Bluethoot и вградена звукова карта Conexant, които работят с iATKOS последните версии. На звуковата карта и работят само високоговорителите.
USB звукова карта от get.bg всичко и работи много яко.
Apple MacBook
CPU Core2Duo 2GHz, RAM 2GB DDR3, HDD 320GB, DVD-RW
Video Nvidia 9400m, Wi-Fi Broadcom, Lan