Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 09:46:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 81
Total: 84

81 гости, 3 потребители (1 скрит(и))
ggzy, smnelse

iPod Touch приложения

Започната от ratte, 14-09-2008, 14:48:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ratte

Здравейте, Apple компютър все още не мога да си закупя,но от скоро се запалих по тази джаджа iPod Touch и по iPhone и тъи като се дразня когато трябва да се краква нещо се спрях на iPoda(писнало ми е да чакам операторите или други частни интереси говорим лакомия за печалба да спира нещо ново и да вдига цената безбожно както е в Б-я). Очаквам новия модел и ще си взема. Та бих искал да се осведомя къде и в кои сайтове могат да се намерят приложения за iPod-а като визирам тъч модела извън iTunes?И каде могат да се видят като галерия с описание и екранна снимка?Ще съм много благодарен за информацията! :roll:
Hack Book ONE Вечен Apple Фен

traian_james

Само в iTunes Store. Има раздел App Store и като отидеш там си цъкаш на програмката. Пише описание на прост английски и има няколко screenshot-a.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

eek

Цитат на: "ratte"... частни интереси говорим лакомия за печалба да спира нещо ново и да вдига цената безбожно ...

Винаги има частни интереси. В случая това са интересите на Джобси и аппле.

В апп стора всеки месец, да не кажа почти всяка седмица, отхвърлят по някоя програма. Разрови се малко в гоогле и ше видиш. Последната се нарича Podcaster. Не знам дали са го направили от лакомия за печалба, но е фак(т).

Апп стора засега е единственият начин някой да разбере, че Иван е написал приложение за ифон/ипод тъч. И аппле решава дали приложението на Иван да го бъде или не, по много неясни критерии. И то чак след като Иван е загубил два месеца (и $$$), за да го напише.

Прави си сметка.

ratte

Аз за сега намерих това http://www.iphoneapplist.net/  и това http://iappcat.com/ но не съм ги тествал защото все още намам iPod....
Ако някои има впечатлния и знае и други саитове да каже..... МОЛЯ!!!!
Hack Book ONE Вечен Apple Фен

traian_james

първият сайт са Web applications, а втория мисля, че иска Jailbreak, какъвто нямам на моя iPod и не мисля да имам.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

eek

Цитат на: "ratte"Аз за сега намерих това http://www.iphoneapplist.net/  и това http://iappcat.com/ ...

Явно не следиш подробно развоя на събитията :)

ОфиСиалният начин за сдобиване с приложения е през апп стора на аппле. Това е за софтуер, който върви като native application на устройството, както програмата за поща или сафарито, например. Другият вид приложения са web applications, които ги ползваш през Safari браузъра (ако имаш интернет връзка).

Преди аппле да пуснат SDK за ифон, единственият офиСиален начин да пишеш софтуер за устройството беше като уеб приложение. Съответно има и "неофициален" начин, който включва кракване на операционната система (jailbreak) и така може да се инсталират native приложения през програмата Installer.app.

Аппле редовно правят ъпдейти на ОС на ифона, с които затрудняват хакването. Доколкото си спомням, последният включва code signing. Всичко това засяга ипод тъч as well. За разлика от ифон, обаче, ОС ъпдейтите на тъча обикновено струват $10 USD.

gogo_slv

Човека явно е на линукс и не може да си инсталира iTunes. Кога ли ще има версия на iTunes за линукс?!

ratte

Напълно си прав! На линукс съм и не искам да се връщам в онази боза,но ми се налага в работата.... iTunes нямам та за това питам и евентуално да ме упътите разбрах че може да го подкарам в емулирана боза среда,ако се налага...
До колкото знам Линукса ще ми разпознае iPod устроиството като твърд диск-което няма да ми е проблем за прехвирляне на фаилове.... 8)
Интересува ме това за приложенията евентуално да си ги инсталирам без помоща на друг компютър предполагам може директно през Wi-Fi. :)
А и дали се активира както телефона или си е активен..тоест като го взема какво точно да предприема за да ми го разпознава всеки компютър към които го връзвам....

Благодаря за вниманието! :wink:
Hack Book ONE Вечен Apple Фен

XXwolf

Цитат на: "ratte"..тоест като го взема какво точно да предприема за да ми го разпознава всеки компютър към които го връзвам....

да го извадиш от кутията и да го свържеш чрез кабела ;) welcome to the world of Apple

SiCKPuP

Цитат на: "XXwolf"
Цитат на: "ratte"
да го извадиш от кутията и да го свържеш чрез кабела ;) welcome to the world of Apple


ъъъъ, не.  всъщност ipod touch-a няма да ти бъда разпознан от никой компютър, само от iTunes.  Welcome to the world of apple.  а приложения ще си сваляш директно по wi-fi на ipoda от епъл.

ratte

cool... Жестоко, отивам да си взема един.....
Hack Book ONE Вечен Apple Фен

PaoloGEMINIakaOZIRIS

Хора, а тези приложения стават ли и за моя айПод классик?
Mac (2007) with 10.6.8
AirPort Express 802.11n Wi-Fi
iPod Classic 5G / 30GB / firmware 1.3 / Black
iPhone 4s / 16GB / iOS 7.1.2 / unlocked
iPhone SE / 64GB

How Addicted to APPLE Are You?

nohogo

Цитат на: "paolo_gemini"Хора, а тези приложения стават ли и за моя айПод классик?

не

ratte

Здравейте,бяхте прави само iTunes разпозна iPod touch-a.Под Linix мога само да го зареждам за друго трябва да го jalbreik или там както му викат.Което за сега не искам да правя.Голяма зарибявка е,дори сега пиша от него!
:wink:
Hack Book ONE Вечен Apple Фен