Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 13:30:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 252
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 116
Total: 117

116 гости, 1 потребител
Пиф

Internet Explorer Cannot Open The Page

Започната от gelen4o, 19-08-2008, 14:04:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

gelen4o

Здравейте,

На няколко пъти ми се случва когато отварям страница в нета и ми излиза. Internet Explorer Cannot Open This Page (отварям сайта с Сафари от оригинален Mac), питането ми е, не защо не ми се отваря страницата, ами защо не казва Safari Cannot Open The Page  :?:  . Нещо тъпо ми се вижда да си купя оригинален мак и все още да виждам бозата по екрана  :!: . Дали проблемът не е само в моя телевизор   :roll:

ggzy

Ако питаш мене над теб висне проклятие  :lol:

Иначе сега се опитвам да понауча това онова за правенето на страници и прочетох
че се слагат някакви тагове които разпознават браузера ти и може би ако не са написани
както трябва, затова да се получава така (просто предположение, не съм много компетентен   :wink: )
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

gelen4o

Цитат на: "gogzy"Ако питаш мене над теб висне проклятие  :lol:

Иначе сега се опитвам да понауча това онова за правенето на страници и прочетох
че се слагат някакви тагове които разпознават браузера ти и може би ако не са написани
както трябва, затова да се получава така (просто предположение, не съм много компетентен   :wink: )

Определено, веднъж с бозата и после отърване няма.
И аз предположих че може да е нещо такова ама си викам дай да попитам, защото мен лично малко или много си ме дразни. Да ти се е случвало да зареждаш страница и изведнъж да започне да зарежда страница за проверка против троянци или spyware. При мен се получи няколко пъти и много любопитно беше че сайта ми показваше как сканира Winwows Xp на моята машина (при положение че съм с Лео), и се опитваше да ме убеди че имам 10 вируса на машината.  :oops:

ggzy

:lol:  Определено не ми се е случвало такова нещо. Да не би ти да си омазал нещо?
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

sauron

хмм каже някои адреси да видим и ние, обаче ако са различни сайтове а не само един, тогава проблема е в теб :) mробвай да си изключиш Javascript-a  на Сафари (аз нз от къде :D )  или пък пробвай друг браузер
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1

avioli

Мен ако питаш си отишъл на сайт, в който искат да ти продадат нещо или да те заразят с нещо. Не веднъж съм виждал добре направени сайтчета, които ужким ми сканират комютъра или правят някаква дейност и после ми изписват съобщение, че ми е бавен компа и предлагат някакви нови чаркове да си купя или нещо подобно с твоите вируси. Но тъй като предполагат че масата потребители ще са с Windows, то си правят сайта да изглежда като Windows-ка "програма" и да ти изглежда натурално, а всъщност е една фалшива графика, която те кара да кликнеш там. Слава богу, че Мака, windows-ки вируси не го ловят, че ми е теглило няколко .EXE файла в Downloads от такива сайтчета.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

gelen4o

Цитат на: "sauron"хмм каже някои адреси да видим и ние, обаче ако са различни сайтове а не само един, тогава проблема е в теб :) mробвай да си изключиш Javascript-a  на Сафари (аз нз от къде :D )  или пък пробвай друг браузер


Не мога да дам линкове защото си ресетнах сафарито след това, ама де да знам на компа нищо си му няма. Леопардчето си работи нормално, няма никаква промяна или повод за тревога.
:P Просто исках да проверя дали и някой друг е имал подобни преживавяния.  :D

Малко офффф  :idea:  топик: чак когато се си вземеш мак осъзнаваш с какви бoклуци те тъпче бозата и какви ли не простотии те карат да сваляш или купуваш (да живее пиратството  :lol: )