Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 08:22:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 645
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 174
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 167
Total: 167

167 гости, 0 потребители

Movie Time

Започната от ggzy, 14-08-2008, 06:32:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ggzy

След много псувни заради неработещи серийни номера (Chroma), субтитри които си правят каквото си искат
и изкачащи грешки (VLC), непоявяващи се такива (QT 7.5), попаднах на това плеарче - MOVIE TIME
Малко интерфейса и управлението му куцат, но пък няма никакви проблеми със субтитрите, даже ги показва в черната лента отдолу,
а и можеш да избираш на кой екран да гледаш.
И най приятното - БЕЗПЛАТНО Е.
С две думи, пробвайте го, мисля че ще останете доволни.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

yamahadrums

Не мисля, че ще се появи нещо по-добро от VLC. А за изскачащите грешки има цели две теми. Там е описано как се изключва. Въпрос на настройка. ;-)
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

zlatko_dj

Много готина програма !
Браво!!! С радост си разкарах другите пррограми за гледане
Тази много ми допата . Проста и функционална ;)

Wizi

Погледнете и Movist, която също плейва всичко нужно (Perian required) и също е безплатна - macupdate.com, но за сметка на товва има приятен интерфейс.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

ggzy

Минах и през Movist,  но по необясними за мен причини яко накъсва филма.
А относно VLC грешките не ме притесняваха толкова, колкото че не можеш да си
преместиш субтитрите в черната лента долу (или поне аз не знам как) и размера
на субтутрите - в 50 % от случаите като му дам Large, то ги прави Larger или Normal.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

avioli

Мда... VLC е много скаран със субтитрките... един вид - включени и изключени... кой знае колко настройки няма. не че ги пипам, веднъж настроени, но все пак...
До сега гледах с него само, но след като видях Movist се прехвърлих там... за съжаление SUB файловете са му проблем явно. Докато това ново отроче (поне за мен) се справя идеално за сега... само че в прозорче не може, защото по някога си  чакам я емайл, я някой да ми драсне ред в чата и не ми се ще да заема екрана на цяло... ще се тества обстойно :)
мерси gogzy...
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

ggzy

Цитат на: "avioli"само че в прозорче не може, защото по някога си  чакам я емайл, я някой да ми драсне ред в чата и не ми се ще да заема екрана на цяло... ще се тества обстойно :)

Заинтригува ме с твоя проблем и установих че въпросните чатове и мейли ако ползват Growl няма да имаш ядове :) Аз например като получа съобщение по Скайпа Growl изкача върху филма.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

avioli

А аз открих бърз начин да го "минимизираш" като просто го скриеш с Option(Alt)+H... действа прекрасно... все повече ми харесва този плеър.
Не че е нещо ново опцията Hide. Всяка програма я притежава, заради ОС-а, но все пак като не може да се минимизира... това е единствената алтернатива. 
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно