Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 06:26:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 637
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 145
Total: 145

145 гости, 0 потребители

изтриване на файлове от коша...

Започната от arnold, 13-06-2008, 20:29:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

traian_james

Цитат на: "phile"defragmentirai.... bi triabvalo da pomogne -- na men mi se sluchvalo sqshtoto neshto predi godini .... headers na disk-a ne sa ok taka che pogledni ili sqs techtool pro ili sqs disk warrior...
ПИШИ НА КИРИЛИЦА!
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

rafaelo

Цитат на: "traian_james"
Цитат на: "phile"defragmentirai.... bi triabvalo da pomogne -- na men mi se sluchvalo sqshtoto neshto predi godini .... headers na disk-a ne sa ok taka che pogledni ili sqs techtool pro ili sqs disk warrior...
ПИШИ НА КИРИЛИЦА!

ВИЖ МУ ПОДПИСА !!!!!

Armaggideon

Цитат на: "arnold"имам от 2 дена един файл в коша, който не иска да ми го изтрие. пише ми че се използва, а дефакто не го ползва нищо. явно е неква грешка щото ми дава че файла е само 4Кб. пробвах да рестартирам, но пак не иска да го изтрие. някой може ли да помогне?

[list=1]
  • Пусни Terminal и пейстни това (точно): sudo rm -rf ~/.Trash
  • Натисни Return
  • Напиши си паролата (не се притеснявай от факта, че докато я пишеш изглежда сякаш нищо не си написал)
  • Натисни Return
  • Напиши exit
  • Затвори Терминала
  • Рестартирай
  • Готово[/list:o]

arnold

направих го сега ще рестартирам и утре ще пиша кво е станало мисля че стана нещо този път
Real Mac mini

arnold

ами не не стана пак. вече се отказвам
Real Mac mini

ggzy

Имам една идея, възтанови файла, свали пак клипчето в същата директория и му дай да замести старото, после трий  :roll:
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Wizi

Примема, че си с макинтош, а не с хакинтош.

Още като чудеш онова "Бааааууу" при стартирането задържаш SHIFT натиснат за известно време, не го пускай вендага. Така ще влезнеш под safe mode. Въвеждаш си паролата и отиваш да видиш дали не можеш да го изтриеш. Също така докато си още под SM иди с пробваш да repair-неш диска с DU, въпреки че не съм 100% дали ще мине номера. Ако не точно както ти го каза: зареждаш от инстал диска и от там играеш с DU да го оправиш.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

в отговор на твоя проблем и понеже понякога така се получава, ето един безплатен софуер, който ще ти каже кой и какво е захапало файла:
What's Keeping Me? 1.0.5

arnold

в крайна сметка тъй като файла се оказа на НТФС диска ми и като пуснах един диск 4ек попд уиндоус и го оправи уин-а
Real Mac mini

rafaelo

Пфууу... пуст Уин :) ... да оправи проблем на Мак... това е за новините ;)

XXwolf

Цитат на: "rafaelo"Пфууу... пуст Уин :) ... да оправи проблем на Мак... това е за новините ;)

погледни го от другата страна: Wina e поправил проблема който е създал на мака ;)