Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 05:33:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 252
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 184
Total: 184

184 гости, 0 потребители

ПОЛЕЗНО ЗА НАЧИНАЕЩИ-screen shot на всичките ми апликации

Започната от Angelo, 05-06-2008, 02:01:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

j.tochkov


thebrainless

Цитат на: j.tochkov - 13-08-2010, 22:40:09
Що бе ? Кое му е орязано ?
щом не си разбрал, значи нямаш проблеми  ;)
Stay hungry. Stay foolish.

u2k



Скоро никой не е споделял програми. Ето мойте, старая се да позлвам възможно най-малко приложения.

1Password - Мениджър за пароли, ключове и сериини номера (синхонизира с iphone),както и си запазвам ключовете в dropbox
Adobe Master Collection - позната на всичкини колекция
AppCleaner - за пълно изчистване от инсталирана програма (намалил съм и ползването в последно време, трия програми през "Clean my Mac"
Burn - за записване на CD или DVD
Caffeine - държи мак-а без спане за определено от вас време
Cinch - решава проблемите с максимизиране на прозорци
Clean My Mac - за почистване на излишните файлове
ComicBookLover - за четене на комикси, в един сайт прочетох,че това е itunes-a за комиксите :)
CyberDuck - ФТП клиент, може да се използва и за google docs
DropBox - съхранява онлайн 2 гб , може да споделяте с приятели с телефона си, да си синхронизирате разне файлове , бекъп и др.
Droplr - удобен Cloud , за споделяне на файлове само с едно придърпване към иконката
FontExplorer X Pro - мениджър за шрифтове, въпреки,че интерфейса не ми харесва много в сравнение с другите подобни,това е единствената програма,която не се дъни с големи колекции шрифтове (синхронизирам с dropbox)
Gruml - RSS google reader - не лош четец
iBackup - бекъп на каквото се сетите, лично аз го ползвам за бекъп на widgets ,контакти и iphone (синхронизирам с dropbox)
iWannaSleep - може да изгася itunes, да пуска sleep режим, както и shutdown след нагласени от вас минути (нещо се дъни с новата версия на VLC и не винаги shutdown-ва)
iWork 09 - офис пакет на Apple съвместим с MS офис файловете
Movist - плеар за филми
Notify - нотификатор за gmail (мини майл клиент, може да се четат мейлите, и да се отговаря и пише)
Pixelmator - използвам го за рисуване с таблета си иначе не мисля,че е сериозен конкурент на Photoshop , няма CMYK и RGB режими
TeamViewer - ползвам я за да влизам в мак-а си от телефона си (рядко)
TimerUtility - не лош таймер , ползвам го да ми отброява повторенията като правя лицеви упори , може и да изключва компютъра подобно на iWannaSleep
Transmission - торрент клиент
Vector Magic - векторизира растерни изображения доста прилично
WinClone - прави ми клонинг на windows- дяла (който използвам за игри)

Препоръчайте ми някакъв органайзер на задачите, който да се синхронизира с google calendar, и по възможност с приложение за iphone, да мога да синхронизирам. Последното което пробвах беше Things,но не мога да си синхронизирам подкалендарите, а в iCal ми ги изкарва като "Delegates".
Трябва ми някаква алтернатива на майкрософското Entourage.