вивател usb 3g modem и леопард

Започната от the_bobara, 12-03-2008, 22:57:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

the_bobara

Здравейте,
MAC потребител съм от месец, затова може и проблема да е в мен.
Имам gateway tablet със PCMCIA и vivatel data cart, както и mtel vodafone mobile connect  и двете PCMCIA (vodafone-а е expresscard), на който работя със двете карти под Windows XP tablet
Сега си взех MacBook Air и понеже няма PCMCIA си купих и vivatel 3g usb modem (тъй като mtel ми поискаха 299лв, нищо че съм корпоративен клиент, вивтел ми го дадоха на 109лв - там пак съм корпоративен клиент и дори ако изчаках за преподписване на договора можеше и безплатно да ми го дадат)
Инсталирах си Vodafone Mobile Connect софтуера за mac leopard, но когато отворя приложението ми дава "Карта за данни не беше открита, програмата ще се затвори" независимо дали сложа mtel или vivatel картата в устройството (работи и със мтел картата, тъй като на gateway-а тръгна), което ме навежда на мисълта, че няма driver-и за usb modem-а.
modema е Teltonika ModemUSB/H7.2 U3G15L софтуера с който опитвам е самo VMC.
Видях, че има хора който са го подкарвали, но на тайгъра. Някакви идеи?
Благодаря предварително на всеки отговорил.
MacBook Air, Mighty Mouse
iPhone 8GB
iMac 21.5", Magic Mouse

fpyyh

аз не мога да си намеря инсталационния диск, но доколкото разбрах след последния ъпдейт леопард работи с вивателските драйвери без проблем. поне на моя диск имаше една директория с неща за ос 10.

the_bobara

диска от виватела ли? няма, на него има само windows-ски бози.
Ще се радвам ако ми намериш нещо по въпроса и ест ще почерпя :)
сега нямам много време да търся, но утре ще видя по-подробно чичо google.
MacBook Air, Mighty Mouse
iPhone 8GB
iMac 21.5", Magic Mouse

the_bobara

@fpyyh: а какъв софтуер си ползвал за управление на 3g връзката, защото има възможност и проблема да е от vodafone software?
MacBook Air, Mighty Mouse
iPhone 8GB
iMac 21.5", Magic Mouse

fpyyh

има някъде в drivers/mac os x, нещо си. управлява се с internet connect-а, който си идва с ос-а. там се появява бутон за gprs модема и неговите настройки. само не пиши номер, а apn-а на негово място

the_bobara

на моя диск има само windows drivers, от icon.bg който са дистрибутори ми казаха, че ще ми ги пратят до 2 часа, но още нямам мейл от тях.
Във сайта на teltonika няма нищо.
Интересно е друго никъде не намира internet connect (във system preferences имам само bluetooth, airport, usb ethernet и нищо друго), прочетох в гоогле, че не е на стандартното място. Къде да го търся?
MacBook Air, Mighty Mouse
iPhone 8GB
iMac 21.5", Magic Mouse

fpyyh

прав си за internet connect, аз го стартирам от инсталирания на друг дял тигър. сигурно като се появят драйверите ще изскочи в network preferences като още един метод за връзка. сега започвам да търся диск и ако го намеря ще пиша

fpyyh

досега го търсих и никъде го няма :(. в понеделник ще видя в работата

shekito

Значи,да ви кажа моя казус:Аз 1-ви си го купих модема на вивател на тайгър си го карах и не сменях на леопард,защото fpyyh не успя да го подкара и аз си стоях на тайгър.Една вечер обаче бях леко луднал и нямаше какво да правя и си го update-нах на леопард.И след update-a прозореца с ,,internet connect" изчезна,но там през настройките си го намерих модема и си набра и се свърза без никакви грижи..и сега си го ползвам с леопарда.даже ми стои на лентата...и от там се свързва и изключва...
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

the_bobara

аз намерих driver-ите, ако на някой му трябват да казва.
Само, че вивател съпортерите не знаят какво е Mac OS x и не успяха да ми помогнат.
Какво трябва да напиша в полетата показани на screenshot-а?

въведох *99# със vivatel, vivatel потребител и парола, но пак не иска!

Къде бъркам?
MacBook Air, Mighty Mouse
iPhone 8GB
iMac 21.5", Magic Mouse

the_bobara

@shekito: можеш ли да ми кажеш какви настройки ползваш за интернет при виватела?
Аз звънях и на мтел, но те обещаха, че ще ми звъннат техници и чак на прибиране от работа ми звъннаха, но шофирах и им затворих :( Утре ще звъня пак на мтел, но ако мога сега да пусна виватела ще е супер.
MacBook Air, Mighty Mouse
iPhone 8GB
iMac 21.5", Magic Mouse

fpyyh

Потребителско име: vivatel
Парола: vivatel
Точка за достъп: internet.vivatel.bg - това го слагаш за телефонен номер

можеш ли да метнеш драйверите някъде за сваляне? аз търсих навсякъде, но не мога да си намеря диска

shekito

Основното е:На телефон за достъп пишете: internet.vivatel.bg ..Иначе няма да стане!
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

the_bobara

Качил съм двата driver-а за 10.3 и за 10.4-5 на OSX
Тук.
MacBook Air, Mighty Mouse
iPhone 8GB
iMac 21.5", Magic Mouse

the_bobara

току що го пуснах и със mtel. За хора като мен, който ще им потрябва ,пускам данните:
за вивател:
избирате от advanced > vendor = generic, model = GPRS (GSM/3G), APN = internet.vivatel.bg, telefone number = internet.vivatel.bg, потребител и парола: vivatel
за мтел:
избирате от advanced > vendor = generic, model = GPRS (GSM/3G), APN = inet-gprs.mtel.bg, telefone number = inet-gprs.mtel.bg, потребител и парола: оставете го празно.

Успех!
MacBook Air, Mighty Mouse
iPhone 8GB
iMac 21.5", Magic Mouse