Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 19:46:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 68
Total: 69

68 гости, 1 потребител
thebest1978

системно време, интелски мак

Започната от Mincho, 26-02-2008, 08:48:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Mincho

ето каква е страннотията, повтаряша се на няколко мак-а:
стартирам осХ, настройвам времето да е колкото си е, задавам коректния времеви пояс, слагам отметка автоматично да се сверява.
рестарт под уиндоус и часа е с няколко часа разлика от настроеното. независимо дали го настроя да е правилното време или не - като рестарт под осХ - пак е разместено времето
:)
да имате идеи как часовника ми да показва едно и също и под двете ос?
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

fpyyh

смени си зоните - едното от двете сменя часовника на дъното на каквото трябва да е в момента, другото го прави на gmt и после добавя часовата разлика. но не знам кое какво прави, експериментирай

XXwolf

виж че е писал че си е задал коректния времеви пояс...
Fan, пробвал ли си да махнеш отметката от автоматичното настройване?

implant

нестава пробвал съм с отметка и без... и при мен го има същия проблем.
разликата винаги е +2 часа след като се върна на osX.
MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com

Becko

просто сложи зона +2 и на двете операционни системи и им кажи да се ъпдейтват автоматично ...

atirage

Скоро разликата ще стане 3  :lol:
фриих май е прав, я кажи на мак ос-а че живееш в Лондон, ще те накара да се почустваш по-добре  :oops:
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

Mincho

пробвах и ръчно, и автоматично... все тая
:(
iMac G3 400MHz, 1GB, 80GB
PowerBook G4 1GHz, 1GB, 160GB
+ некви пц-та...

atirage

Май не бях достатъчно ясен:
В виндуз ни бараш нищо или го слагаш да ти е тиме зоната като за българия - все тая какво ще сложиш.
В мак ос:
System Preferences-->Date & Time-->Time Zone
Там избираш London/England или Cardif/Wаlеs или което и да е в тази часова зона т.е. време по Гринуич.
Отказваш се от автоматичното сверяване като махаш отметката в Date & Time, за да не ти сверява времето автоматично и да ти го слага по Гринуич, защото ти не си там  :lol:  :lol:  :lol:
И тогава при преминаване от мак ос на вин и обратно, ще ти е все едно и също времето  :idea:  :idea:  :idea:
Надявам се този път да съм бил ясен.
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

Becko

незнам какво правите имам пц с уиндоус и мак ос направи ми го това сложих ги и двете автоматично и си работи не сменя часовника изобщо ... мак оса работи перфектно явно уиндоуса не можете да си настроите няма нужда да се слагат други времеви зони

atirage

За ПЦ не знам. Говоря за мак. Мак ос-а работи перфектно с това съм напълно съгласен. За какъв вин говориш? Ако го оставиш и в двете на +2 и автоматично сверяване ще работи - след рестарта ще има разлика, която ще седи до първото автоматично сверяване. Причината е, че ХР и Мак Ос управляват по различен начин часовника. ХР директно пише по системния, а Мак ос прави системния по гринуич и променя само този, който ти показва в зависимост от избраната часова зона - което е по-логично. Тоест при смяна на часовата зона при вин се прави хардуеърно, а при мак ос - софтуеърно  :)
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

rafaelo

Този проблем и аз го имам. От край време ме дразни.

Справил съм се с него по следния начин: Настроих си мак-а като зареди да си настройва автоматично времето от интернета. Което всъщност ако се нуждае от нет.

По принцип проблема се появява от Бозата. Това проблемче го е имала още от досовско време. Това което тя прави е да взима часа от биоса и да го вкарва директно в дисплей-а. Интелигентния мак от друга страна минава през GMT сравнява времевите зони и после отива на дисплей-а.

Сега като повдигнахте темата, реших да се поровичкам малко в нета да видя хората по света как са се справили с проблема. Гледам че въпроса е повдиган още от 2006-та демек с всеки ъпдейт на Буткемп-а нищо ново.

Та, освен решението по-горе с времевата зона Лондон :) намерих това:

Make a batch file within Windows that contains the following 4 lines:

@echo off
net time /setsntp:tick.usno.navy.mil
net stop w32time
net start w32time

how to make a batch file if you don't know: open Notepad, paste the following lines then save as synctime.bat, or whatever.bat... doesn't really matter as long as you have the .bat extension.

Then add the batch file to your startup folder in your Start menu so that it starts whenever windows starts up.

Не съм го пробвал, но е напълно вероятно да бачка ;). Ще го пробвам l8r и ще ви кажа резултатите.

Wizi

Има и друго решение: добавя се един key в регистрите на Виндоуса (колко готино звучи, а? - РЕГИСТРИ! Йеее!), който държи ташовника му грешен, нооо за сметка на това НЕ го корегира. Аз съм на моя Мак по този начин и неам грижи.

Да се ровя ли от форума ми за линк с точно описание или ще се оправиш с някое от горните предложения?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

vaskog

Слагам в бозата в "Stаrtup" ntp client. Най ми хареса Automachron 5.001. Оттогава забравих за този проблем.


Automachron 5.001:
http://oneguycoding.com/automachron/
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.