Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 19:12:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 89
Total: 91

89 гости, 2 потребители
forka2k, georgi.marinov

Питане за Хакинтош

Започната от koki4a, 14-02-2008, 11:01:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

koki4a

Здравейте,

Преди почти година си взех:

Mainboard:  ASUS P5N-E SLI
RAM: 2GB DDR2 Dual channel
VGA: GeForce 8800GTS 640MB
Sound:  Creaive Audigy MP3+ (Това е малко по-старо но е по-добро от вградените)
HDD: SATA2 250GB
HDD2: SATA: 250GB

В момента на тази машина има Vista. От 5 мсеца имам МакБоок и почти не закачам настолната машина. Ползвам я само за филми и музика! Мака работи по-бързо от настолната машина. Адски съм доволен от операционната система. Гледах и търсих за Поддръжка за хакинтош, но или няма или аз съм идеот!

Молбата ми е да ми погнете с информация дали може на такова нещо да се подкара OS X или да мисля за продажба?!

Като алтернатива мисля да си взема Мак Мини с външен хард за да си сложа музиката. и да ползвам ФронтРола. Не ми се иска да губя мощността която имам сега. Освен това мак про хич не ми е по възможностите на портофейла!

Основният проблем с мак мини е че немога да подкарам 30" монитор който мисля да взема. Apple разбира се!

Помагайте!

AnotherBoy

Мисля че ще стане без проблем със Mac OS X Leopard Kalyway 10.5.1, можеш да си го свалиш от пирата :)

П.С.
Не си посочил процесора.
Може да имаш ядове докато подкараш аудито.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

koki4a

Ами аз пробвах с този вариант и даже не успях да стигна до инсталатора

CPU: Core 2 Duo 2GH

не помня точният модел.

shmb

Моя процесор е Core 2 Duo na 2GH и е модел E4400 и леопарда си върви 6 :-)
MakBook Pro Unibody 13.3"

cMm


Wizi

Почти съм напълно сигурен, че звукът няма да го подкараш по никакъв начин! Мисли за евтина алтернатива. Има списъци с хардуер, който е с native поддръжка, избираш си нещо което лесно можеш да си купиш и си в джаза.

Тези SATA2 дискове могат да ти създадат главоболие с инсталацията, но докато не пробваш нищо не е сигурно.

Можеш да посетиш форумчето ми, където има доволно събрано инфо за провеждането на инсталация на Mac OS X в/у конвенционално PC.
http://mac.chakalov.net

Успех!!!

btw казваш, че нямаш особена финансова възможност, а искаш да подкараш 30 инча монитор.... или го имаш вече наличен или не говориш за Apple Cinema Display 30", който се предлага в татковината за скромните 4 български бона  8O
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

koki4a

Финансовата ми възможност не е скромна и да за Apple Cinema Display 30" говоря!

Но ще ми дойде в повече да си купя мак про! Особено за да го ползвам за мултимедя :) :D не си заслужава!