Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 10:38:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 123
Total: 125

123 гости, 2 потребители
Fifata, BuSteR

Ipod 30ГБ проблем!!!!!

Започната от 6efovete, 29-01-2008, 22:50:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

6efovete

Някои може ли да помогне??? Имам IPod , Model No: A1040 EMC No:1961 от 2003 година  и е с 30GB памет. Имам дата кабел от нано, но не мога да го вържа компютара компютара. Имате ли представа как се зарежда това чудо? Дали е с USB или само с другото зарядно? Мога ли да му купя нова батерия ?
Благодаря ви ! :D

implant

Кабела е стандартен за всички iPod. Но има два вида, USB и Fireware... нямам представа от кой вид е твоя, но ако нямаш Fireware изход няма как да го включиш към компютъра. Иначе зареждането на батерията става точно с кабела, към компютъра. Има една малка подробност... ако батерията е паднала на максимум, ще те извести че иска да го включиш към ел. зарядното.
MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com

6efovete

Благодаря,
Аз вече поразучих някои неща и се оказа че кабела е firewire, които аз нямам  :(  имам по друг USB от Ipod nano, но с него дори не се и зарежда нито пък се свързва към компютара. Пуснах го и се зарейда със зарядното за кола и се надявам батерията да не е сусипана също. Знаете ли от България как мога да купя кабела fire wire и нова батерия?
Пак благодаря, че се отзовахте на въпроса!
:)

implant

Със USB кабела също се зарежда. Няма нужда да си купуваш друг кабел.
Не си ме разбрал правилно. Не може да нямаш USB вход на компютъра... конектваш и ако не е развален iPod-a..трябва да започне да се чарджва!
MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com

XXwolf

това което имаш е Dock Connector (с 4 хоризонтални бутона) и се зарежда с FW само.

6efovete

Точно така е! Аз обаче го зареждам със зарядно за кола. Оказа се, че батерията ми издържа малко и явно се налага да я сменям. Това вече ме плаши ! :( Знаете ли как да намеря сервиз? Или кой може да даде информация. Доколкот знам батерията е литиево-полимерна или нещо такова. Тази сега издържа около 4  часа постоянно слушане, но понякога има сривове и пада рязко след което  се изключва и включва пак. След това отново отива на полвина и пак пада.

XXwolf

ами батерии се продават на много места - потърси из нета. Не ти трябва сервиз за да подмениш батерията - виж тук.

6efovete

Да.. изглежда, че мога да направя сам подмяната, но не знам каква батерия да търся и къде. Рових много в американския е-бей и намерих няколко батерии обаче ми е сложна доставката. Дали тук в България можем да купим от някъде? Искат 60 евро в един сервиз. Нормална цена ли е?