Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 07:37:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 252
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 135
Total: 135

135 гости, 0 потребители

Mac през E-Bay

Започната от NewToApple, 18-01-2008, 10:01:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

NewToApple

Здравейте,

Незнам защо Mac  е толкова скъп в БГ. За пример един mini mac  в САЩ е 599 долара, в Европа същия е 599 евро а в БГ е 1002 долара по настоящия курс или 670 евро. Незнам на Apple ли да благодарим за това или на представителите в БГ?
Въпросът ми е - може ли да се закупи Mac през E-bay защото гледам че там пише доставка само в United STates и ако може тук щ бъде ли обмитен на митница и колко? Не ми се занимава с Hackintosh и тем подобни глупости - Mac си е само истинския Mac. Така че дайте да направим нещо за доставка на евтини макове от америка за БГ народа...

Horror

Обмитен - не. Но ще му платиш ДДС.
Macbook Air 13" 2012

shekito

Тая тема е разисквана много.Незнам само как ще стане.Освен да отидем до там :)..Нямам приятел,който живее в щатите иначе щях да му преведа пари да ми вземе...какво да напраим като ги доставят само там?
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

fpyyh

купи си от рим или виена, с евтините самолетни билети си заслужава. пък и ще разгледаш.

NewToApple

Абе то от Европа не е кой знае какъв келепир, но може да се възползвам като пътувам. В Англия сега са по-изгодни защото паунда поевтиня. Apple избиват евтиния долар с продажби в Европа  :D
Въпреки че неразбирам тази тяхна рестриктивна политика - или просто искат Mac да има не кой да е ...

XXwolf

Цитат на: "shekito"...Нямам приятел,който живее в щатите иначе щях да му преведа пари да ми вземе...какво да напраим като ги доставят само там?
изобщо не ги доставят само там - иначе аз нямаше да имам доста макове от моята колекциа... Има продавачи които си шипват world wide, или пък такива които пишат америка само, но ако ги попитате ще се съгласият. Имал съм много (повече от 30) такива случай. Просто трябва да питате.
И няма нужда да прехвърляте пари - ползвайте paypal :idea:

cMm

а има ли вероятност ти да си платиш пък те да нети го доствят ?

XXwolf

затова е най-добре да се ползва paypal - парите са гарантирани. освен това хората с по-високите рейтинги (особено 100%) много държат да са точни (знам какво е чувството 8) ) и са винаги точни. и незабравяйте че не са българи ;)

implant

Купих си 24" iMac Alumimium от Германия, с докарването ми излезна точно 3310 лв.  
На границата братовчед ми каза, че не е плащал никакво мито или каквито и да било такси.
MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com

NewToApple

Цитат на: "XXwolf"
Цитат на: "shekito"...Нямам приятел,който живее в щатите иначе щях да му преведа пари да ми вземе...какво да напраим като ги доставят само там?
изобщо не ги доставят само там - иначе аз нямаше да имам доста макове от моята колекциа... Има продавачи които си шипват world wide, или пък такива които пишат америка само, но ако ги попитате ще се съгласият. Имал съм много (повече от 30) такива случай. Просто трябва да питате.
И няма нужда да прехвърляте пари - ползвайте paypal :idea:

Я сподели каква е процедурата в общи линии. Незнаех че PayPal работи от БГ. От къде и как може да се ползва той? Как ти ги пращат - по куриерска фирма или по обикновена поща? По куриерската фирма не излиза ли доста скъпо? А по пощата няма ли опастност да го получиш натрошен или пък въобще да не го получиш? Още повече понеже доставката е от страна извън ЕС - сигурно плащаш и ДДС на митница преди да освободят пратката?

XXwolf

виж в сайта на paypal за всички подробности по плащанията. за доставката може да се разбереш с продавача: USPS или куриер. Имал съм само един проблем с доставка която се върна в америка, но продавача беше вече пратил друга. Всички такси, мита и данъци се изчисляват на основата на фактурата пратена от продавача ;)

NewToApple

Цитат на: "XXwolf"виж в сайта на paypal за всички подробности по плащанията. за доставката може да се разбереш с продавача: USPS или куриер. Имал съм само един проблем с доставка която се върна в америка, но продавача беше вече пратил друга. Всички такси, мита и данъци се изчисляват на основата на фактурата пратена от продавача ;)

Мерси за информацията, но все пак бих желал да разбера при теб как е било - ползвал ли си USPS или куриерите ползваш? Защото USPS  си пристига по обикновената поща и незнам дали това, което ще получа ще става въобще за нещо или не?

XXwolf

и двете съм ползвал - ти трябва да прецениш като вземеш в предвид риска и цената

NewToApple

На Софийска митница ли ли ги получаваш когато пращат по USPS? Аз съм получавал книги и други нетолкова съблазнителни неща, но компютър - не. Незнам дали ако решат да го откраднат служителите могат да го направят и после да кажат, че нищо не е получено? Ти лично компютър получавал ли си по пощата, защото примерно може да си получавал там някакви дребни неща като клавиатури и т.н. а компютри по куриер? В смисъл не се чувствай ангажиран по някакъв начин - няма да кажа - ама нали ти каза че всичко ще е ОК. Просто търся някой да сподели опит преди да скоча с главата напред, защото търговецът от който искам да купя праща само по USPS.

XXwolf

тук получих два лаптопа и няколко ipoda. каквото и да получвaш искай да ти пращат фактура вътре в колета, дори да е с пълната стойност. иначе са правят на големи разбирачи