Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 10:22:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 114
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 94
Total: 94

94 гости, 0 потребители

Как е вашата iMac клавиатура ?

Започната от DALT, 16-01-2008, 18:16:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

DALT

Здравейте,
от няколко месеца съм горд притежател на iMac 20". Всичко в компютъра е страхотно, само дето от известно време насам имам големи ядове с клавиатурата.
Уточнение - клавиатурата е от старите (преди thin модела). Навсякъде по нея си пише, че е оригинална.
Проблемите се свеждат до това, че бутоните не се натискат леко, а понякога така заяждата, че пръста тръгнал да натиска буквата 'а', например се хлъзга върху заялия бутон и натиска 'КАПС-а'.
За мен е много странно, че перфекционистки настроена фирма като Епъл е произвела такъв боклук.

Дали и вие имате този проблем или съм попаднал на поредното българско творените - да внесем iMаc от Щатите, но да си поръчаме евтини копия от Китай...

XXwolf

не мога да кажа дали е оригинална или не, но може да заяждат някой бутони от полепнала прах и затова е добре да я измиеш. аз не съм имал проблеми с този модел.

DALT

Цитат на: "XXwolf"не мога да кажа дали е оригинална или не, но може да заяждат някой бутони от полепнала прах и затова е добре да я измиеш. аз не съм имал проблеми с този модел.

На работа ползвам един Pacard Bell от незнамсикоягодина. Пушил, пил и ял съм върху него, ама един бутон не залепна за толкова години...Перфектна е. Жалко, че няма вариант за Мак. Много ме съмнява да е това проблема. Просто онази клавиатура е ужасно неудобна. По-скоро си мисля, че проблема е от варианта Китай...

Fantomas ^

Хмм старнно, аз пък точно от тези белите с прозрачния гръб съм най-доволен (без да бройм предишните pro черни клавиатури и мишки, които си остават еталон!!!).
Иначе тази няма запецане на клавиши,тежи, и си седи на мястото , а не да ти се мести из бюрото на разни кирливи крачета.И най-важното мил съм я под чешмата!
става по-бяла от снега  :lol: .Естествено , трябва да се остваи ден-два да изсъхне много добре после.
За сега съм открил един единствен бъг.... левия shift е пожълтял.Просто пластмасата пожлътя, както навремто кутиите на щайгите.Не се пуши в стаята  :roll:  Явно този клавиш е от др. партида пластмаса.
Виж тея новите thin kbd-та ме дразнят , по-леки са от лист хартия и са хипер чуствителни.. но пък това се харесва накои.Поне не щракат и ако са 8 компютъра  в стаята не се чува нищо.
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

shekito

С моя иМАК няма проблем.Взех го преди да излязат новите модели и съм много доволен.Даже ако има как 24 ще си взема :)..Клавиатурата си е супер..
Macbook Air
White MacBook 2 ghz Core Duo
2 Gb RAM
80 GB HDD 7200rpm

iMAC 20 Core 2 duo 2.16  3gb ram 250gb HDD

asenbesni

И аз мисля, че тези новите "THIN" са стъпка назад от стабилните и удобни клавиатури на MAC досега правиха много хубави клавиатури - (откакто качиха бутона за изваждане на CD горе на клавиатурате де :) ). Аз също нямам проблеми с бялата клавиатура - моят CAPS също е леко пожълтял :))
Work:Mac Pro QUAD 2.8GHz
10GB RAM DDR2 800MHz
Video 512mb
---------------------------
Home: Mac Pro DUAL 3GHz
14GB RAM DDR2 667MHz
Video 512mb
Mac Pro EIGHT 2.26GHz
14GB Ram DDR2 1066MHz
Video 512mb
MacBook Pro 17 2.8 GHz Core 2 Duo
8GB Ram DDR3 1066MHz
Video 256/512mb
You think twice,

Ники

Цитат на: "XXwolf"но може да заяждат някой бутони от полепнала прах и затова е добре да я измиеш.

Препоръчвам за тази цел да използваш миялната за съдове. Махаш всички копчета и ги слагаш в съда за прибори (така и така ще се разхвърлят по цялата машина, но все пак...). Тялото на клавиатурата поставяш в някой от централните слотове за чинии. Нормален препарат за миялни машини. Ако имаш различни температури, препоръчвам 45-50 градуса.

Вадиш и я оставяш подпряна на един от ръбовете да съхне. 2 дена минимум, по-добре и повече. Изпираш я в петък, отиваш на ски, в понеделник е готова. Слагаш копчетата обратно.

Правил съм го много пъти и с белите и с черните клавиатури. Досега нито една не е дала фира. Всички USB портове работят.

XXwolf

Цитат на: "Fantomas ^"...
За сега съм открил един единствен бъг.... левия shift е пожълтял.Просто пластмасата пожлътя, както навремто кутиите на щайгите.Не се пуши в стаята  :roll:  Явно този клавиш е от др. партида пластмаса.
...

причина също може да е слънцето или неоново осветление

implant

Явно не сте работили с новите Thin Kbd, като за начало е доста по стабилна от Про клавиатурата (черния модел) до преди два месеца бях с него..защото има гумени пъпчета които я фиксират дори на стъкло все едно е залепена. Клавишите са както при лаптопа - нископрофилни и със същия механизъм. Вярно много по-безшумна е и удоволствието да работиш е в пъти по-голямо, хората с преносими букове могат да кажат дали са докосвали по-добра клавиатура.. единствения "недостатък" е че можеше да я направят изцяло метална и с беклайт. Нямаше да сменя черната про, ако новата не беше по-добра!  :wink:
MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com