Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 17:32:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 177
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 125
Total: 125

125 гости, 0 потребители

Дразнещо Double-Click

Започната от rafaelo, 14-01-2008, 09:31:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Не знам дали сте забелязали или дали се случва само при мен.

Да кажем, че имаме Папка "А" в папква "А" и се опитваме да стигнем първата папка "А", която е най-вътре. Всичките са разположени на едно и също място тоесто не е нежно като влизаш от една папка в друга да местиш мишката, така че се получава следния ефект: Double-Click, Double Click ама не. Още при второто Double-Click, трябва да мръднеш мишката извън обхвата на папката после да я върнеш обратно и пак да цъкнеш два пъти. Това изнервящо нещо не само работи при папки ами и при всичко, което има нужда от повече от 4 кликвания на едно и също място.

Аджаба как можем да се справим с проблема?

maculas

Цък, при мен в Леопард го няма този проблем. Кликам си колкото си искам всичко си отваря! Не трябва да местя мишката никъде и да я връщам за да отворя следващата папка или съответно файл.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

implant

Той не е с Леопард.  И при мен го иа същия бъг. Нямам решение...  :?
MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com

XXwolf

пробвах при мен на всичките версии: от 10.2 до 10.5 и то на различни компове, с мишки или тракпад и го няма този бъг никаде.

А с column view няма как да го има :idea:

rafaelo

Цитат на: "implant"Той не е с Леопард.  И при мен го иа същия бъг. Нямам решение...  :?

Напротив, с Леопард съм и този проблем го е имало и на Тигъра. Предишния ми iBook от друга страна го нямаше това. В момента съм с Макбук про, а не iHack, което също е от значение. Имам чуството че е някакъв хардуерен проблем.

XXWolf знам за колумн вю обаче това като се случва на всякъде, тоест не само в папки... е малко неизбежно да не се забележи или заобиколи. Примерно, сега ако отида да цъкна едно от бутончетата ми в сафарито от тулбара на фейворитс ако не го оцеля от първия път а цъкна някъде в страни после го цъкна точно в средата, няма да го зачете. Трябва да изляза извън това да цъкна в празно поле примерно, и чак тогава да си отида на копченцето. Странно е....

Becko

с друга мишка опита ли ? с тракпада става ли ? като цъкнеш и после неще с мишката като я дръпнеш после с тракпада става ли ?

rafaelo

Абсолютно няма никакво значение. Пробвах с 3 различни мишки както и с тракпада. Винаги един и съши резултат.