Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 02:39:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 125
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 113
Total: 113

113 гости, 0 потребители

Медицина.

Започната от implant, 20-11-2007, 21:36:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

implant

Имам следната диагноза. Отварям сафари (последна версия бета 3) пускам нещо за данлоуд през него, примерно субтитри ..дръпва ги но се появява ето това...




След като се опитам да кликна в/у файла..той изчезва. Знам го, че е издърпан и е на десктопа но е инвизибъл.. имам едно програмче което показва всички скрити неща..пускам го и хоп то си е там на мястото... ама не искам по този начин :)

Ос Х 10.4.11

М, някой с подобна диагноза и лек за нея?
MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com

rafaelo

Това е типичен номер след като рпеместиш нещо някъде или като се свали както в твоя случай нов файл и т.н. да не го виждаш в началото. Много е кофти и го има от не знам колко версии на Мак вече. Не знам от какво се получава но имам по лесен начин който мога ти кажа който кара файловете да изникват. Даваш десен бутон на мястото където трябва да е файл и правиш New Folder :) веднага се появява и файла. После тиреш фолдра и това е. Иначе и на мен ще ми е интересно да разбера има ли лек за това.

Gogo

Май няма лек :cry:  Apple са си велики и в гафовете. Иначе - отваряш диска и поглеждаш в твоите си документи - там има линк кьм Desktop. От него отваряш десктопа като папка и  :oops:  всички файлове са си видими :idea:
МнООООго странен начин, ама върши работа.
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

Dragonfly^

Аз просто рестартирам Finder в тоя случай...

implant

Цитат на: "Dragonfly^"Аз просто рестартирам Finder в тоя случай...

имаш в предвид RELAUNCH FINDER?
MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com

themac

Цитат на: "implant"Отварям сафари ...

М, някой с подобна диагноза и лек за нея?

Аз - ползваш Лисицата и забравяш. Сафарито е тъп браузер :!:
Once you go Mac, you'll never go back!

sumo

Ми Сафарито дали е тъп браузър... по-скоро не е, ама Лисицата не умее да рендерва добре фонтове. :P
Тра-ла-ла, фифтагон

nubizus

Цитат на: "sumo"Ми Сафарито дали е тъп браузър... по-скоро не е, ама Лисицата не умее да рендерва добре фонтове. :P
Най-добрия браузър за мак е Фирефокс написан нейтив за средата, тоест
Камино.:)))
Фокса е за веб дев як заради екстеншъните, но иначе взима много ресурс, а недайси Боже да отвори човек със него страница на флаш:)))

fpyyh

има страници и страници, едно е да гледаш youtube, друго е да си трошиш клавиатурата с флаш street fighter или нещо подобно. при мен най-много товари, когато ползвам флаш видео-то за адиум, качва до 70-80С.
има една малка програмка, refresh finder, която уж трябва да помогне за такива случаи

themac

Само за протокола - Safari чак сега (3.0.4) вече поддържа уеб-редакторите, които работят от време оно на лисици и подобните браузъри :!:
Аны цоммнетс... :wink:
Once you go Mac, you'll never go back!

implant

Command+Option+Esc - relaunch finder... със сигурност работи :)
MAC.Pro QuadXEON 64 bit Workstation.23" HD Cinema Display!
www.applebg.com

Web_Devil

Цитат на: "themac"Само за протокола - Safari чак сега (3.0.4) вече поддържа уеб-редакторите, които работят от време оно на лисици и подобните браузъри :!:
Аны цоммнетс... :wink:

И нормалният потребител какво го топли това :?:  :!:  :roll:
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

sumo

Хората забравят, че другите имат различни от тях нужди :)
A Каминото го имам, но още не мога да го накарам да ми показва текст с лусида гранде.
Тра-ла-ла, фифтагон

themac

Цитат на: "Web_Devil"И нормалният потребител какво го топли това :?:  :!:  :roll:

Ти поддържал ли си сайт? Да въвеждаш/променяш/изтриваш текст, снимки, видео, QTVR, а бe цицко дето е information?
Е, това до оня ден не можеше да се прави със Сафари. Не и по интелигентния начин. Затова преди доста време минах към лисицата, като нормален потребител...
Once you go Mac, you'll never go back!

fpyyh

истината е, че ако нямаше лисица, щеше да има експлорър за мак още, защото всички щяха да карат на този боклук, а никой нямаше да пише сайтове за 0,0005% потребители на опера или други подобни неща.