Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 12:56:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 176
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 158
Total: 159

158 гости, 1 потребител
forka2k

Работещ iphone и в българия (софтуерно отключване)

Започната от fpyyh, 12-09-2007, 12:53:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

fpyyh

с този гайд http://iphone.unlock.no/ стана
работи с всички оператори, но липсват входящите повиквания при мтел
за който реши да пробва - трябва задължително wifi интернет и компютър,
който да е в същата мрежа, защото малко неща се правят с терминал

честито на печелившите

:D  :D  :D  :D  :D  :D

ps от отлично информиран източник разбрах, че с мтел няма и да проработи докато не пуснат официално телефона в европа/бг

AnotherBoy

iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

fpyyh

то е същото, просто в другото има повече описания и картинки какво да се очаква като резултат

xfibre

ima i gui veche, taka che vsichko si e automatic.
problema e che mai nqma da ima fix za vhodqshtite povikvaniq na mtel :(

fpyyh

аз звънях на *88 и бяха много любезни, но не можаха да ми обяснят защо работи с другите, а с тях не. така че засега вивател и глобул печелят

Dragonfly^

Значи в момента работят и входящи и изходящи повиквания за Глобул и Мтел?!

xfibre

ne, rabotqt samo za globul i vivatel.
mtel moje samo izhodqshti.
kato te tursqt i im dava zaeto.

Dragonfly^

Опс. Имах предвид Глобул и Вивател, но въпросът ми беше дали работят и входящи и изходящи...

fpyyh

работят и двете, също и смс-и. за мтел няма входящи смси, само изходящи, но пък има менюто и може да се проверява сметката. не съм проверявал edge, защото служебният им телефон е без, днес ще го пробвам и ще споделя

gogo_slv

Ама за да работи с глобул и вивател трябва ли да се hack-не както е показано тука: http://iphone.unlock.no/

fpyyh

да, аз вече го направих за втори път (първия не бях ъпдейтнал firmware-a до 1.02) и като свикнеш става много лесно, особено ако си на интел мак - има една програмка independance, която се справя супер с подготвителните задачи, после копираш малко файлове, пускаш няколко команди и си готов. а май ще се появи скоро и готово приложение - клик и готово... но с мтел няма да се разреши май скоро проблема

Dragonfly^

fpyyh, пипаш ли нещо хардуерно? И ако да доколко е сложно и може да се прецака телефонът?

fpyyh

нищо хардуерно
доколкото разбирам процесът е следния:
активира се телефона с някой от многото туулове (за да може да се пише по него)
инсталира се ssh и още 2 неща (трябва wifi с интернет достъп)
качват се три файла, мисля че са нов firmware на чипа, който отговаря за gsm частта (може с sftp, scp или някой готов туул), има още няколко други малки неща, които спестяват малко писане
през wifi с ssh се спира комуникацията през gsm чипа
записва му се нов firmware (около 20 минути)
настройват се две неща по gsm модема (не знам защо)
пуска се комуникацията през gsm чипа
сменя се картата и готово. може да се наложи рестарт (ако картата е с пин код) и ако е така може да иска още едно активиране - за това вече има много инструменти, които са лесни за употреба, но иначе gsm частта е отключена

важно е да има хубав wifi през цялото време

miro_bs

Zdraweite, az sum pravil i trite hack-a.
Software-niat e sravnitelno lesen. Ako sledvate instrukciite stava bezproblemno. Triabva vi wifi connection, ftp client, terminal i niakolko faila.
skoro izleze i drug software koito e one-click.

otnosno mtel:
tvurdenieto che vh. sms ne rabotiat e GRESHNO. vsichko raboti s izkluchenie na vhodiashti VOICE CALLS. mtel znaiat za problema no mislia che niama da se nakaniat da go opraviat dokato ne doide prenosimostta na nomerata - togava horata shte imat realen izbor da otidot pri koito i da e dostavchik i mi se struva che izhodnata vrata na MTEL shte e dosta natovarena!!! i te shte se opitvat vsiacheski da zapaziat koito uspeiat

viva i globul rabotiat bezproblemno, vsichko s izkluchenie na visual voicemail (mp3 based voicemail koito e razrabotka na apple i at&t) i mislia che na vivatel sms-ite za propusnati obajdania ne minavat. voicemaila moje da se proveriava kato se nabere suotvetnia nomer za proverka.

pokritieto na telefona e ok, poneje pozvam skup pre-payed (biznes grupata mi e mtel) ne sum go probval mnogo no kato cialo kogato go pogledna ima pokritie

oshte neshto - InDependence raboti i na Intel i na PPC based macove

gigabytes

Ето това е хака за unlock адски прост с GUI.
http://www.freeiphoneunlock.com/unlock/ изисквания firmware-a да е 1.02 и дата-та му да е 03.14.08_G
След това се paste файловете в директория /Applications/
Restart на iPhone и ви се появява едно мenu горе пише start отнема 24-5 мин различно.БЕЗ сим-карта в него!След това метате свойта в него пин бла бла и сте ready!Enjoy  :lol:  пробвал съм го на един приятел на iPhone-a в момента чакам моя да се домъкне някъде по-трасето.A забвавих да добавя преди да сте почнали ви трябва iBricker за да премахнете AT&T активацията.
PowerPc G4 Dual 1.25Ghz 4x512 DDR Hitachi 160 HDD Radeon 9600/128 Pro + Ext. Mercury Owc 320 HDD via FireWire 400.SuperDrive & Apple Cinema Display 23 HD.