Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 01:07:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 219
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 189
Total: 189

189 гости, 0 потребители

Търся PowerMac G5

Започната от patchosan, 25-11-2022, 10:59:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

patchosan

Здравейте Колеги,

Търся PowerMac G5.
За контакти 0876694086
/не пишете ЛС най-вероятно няма да мога да го прочета/
iPhone 13 Red Program
iPhone 11 Red Program
iMac 2019 5K 3,1Ghz Intel Core i5 CTO
64GB 2667 MHz DDR CORSAIR
512GB SSD

patchosan

Най-много бих се зарадвал на PowerMac G5 Quad така че офертите за него са с предимство


iPhone 13 Red Program
iPhone 11 Red Program
iMac 2019 5K 3,1Ghz Intel Core i5 CTO
64GB 2667 MHz DDR CORSAIR
512GB SSD

dimhab

имам един за подарък
https://everymac.com/systems/apple/powermac_g5/specs/powermac_g5_1.8_2.html
това е модела, видеото е ATI 256 MB

patchosan

Остави тел да се чуем
iPhone 13 Red Program
iPhone 11 Red Program
iMac 2019 5K 3,1Ghz Intel Core i5 CTO
64GB 2667 MHz DDR CORSAIR
512GB SSD

atirage

Имам един Quad, който от години е за ремонт. Ако решиш, може да се чуем да видим колко голям ентусиаст си :).
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

bluesky

Добро Утро на Всички!

Преди няколко години реших да вкарам Power PC Mac Quad 2,5 Ghz в нормите, (основен ремонт), тъй като симптомите му бяха - греене, повече от необходимото, което пък от своя страна включваше вентилаторите, когато не би трябвало.

След основно почистване, тип Refurbished, последва смяна на термо-паста плюс допълнително подбиране на процессори, (от два (2) Power PC Mac Quad 2,5 Ghz бяха подбрани "по-здравите", (субективно) процессори.
В края на процеса - "гредата" бе - не можа да мине термо-теста, който фактически настройва всичко.
Хардуерен Тест - също не пожела да покаже нищо, (поне да изяви кои датчици са за евентуална смяна...) - т.е. - не минаваше.

И тъй като тогава, по времето на производството на Power PC Mac Quad 2,5 Ghz, Apple реши да въведе и "безоловен" калай за основно запояване на компонентите, (който пък с течение на времето буквално деградира...), правейки Машината нестабилна и една от първите "Шампиони" за системни грешки, (технологически грешки на Apple), начинанието да се подкара Power PC Mac Quad 2,5 Ghz е предизвикателство отвсякъде.

Нужни са доста осъзнати Знания, плюс късмет.
Едно от евентуалните решения го виждам като ТОТАЛНО презапояване на ВСИЧКИ елементи с качествен калай. Което пък изисква и специална, (на ниво микроскоп...), машина за запояване.
Решение, касаещо допълнителни ресурси от всякакво естество. ;D

bboyg

bluesky, ако намериш такъв факир, обади се да му пратя и mini-то  ;D

bluesky

Обезателно ще Те имам впредвид.

Друг въпрос е, доколко подобно начинание ще е финансово оправдано... но...

Ние сме "кучета"... заядем ли се с някой въпрос, гоним го до дупка... ;D

atirage

bluesky, мисля че си прав. И моя случай е подобен. Събрал съм 2 LCS с по два процесора плюс един 2,7Ghz с въздушно. Направих пълно възстановяване на едно от водните охлаждания. И си е*а мамата. Светят едни диоди в червено и това си е. От години съм го оставил да размисли и да се оправи от само себе си  ;D Докато не запретна ръкави някой ден :) Все пак ако знаеш човека магьосник дай знак ;)
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

patchosan

В случай, че наистина знаеш какво си подменял и правил може да се чуем. Няма невъзможни неща.

Цитат на: bluesky - 12-01-2023, 09:31:07Добро Утро на Всички!

Преди няколко години реших да вкарам Power PC Mac Quad 2,5 Ghz в нормите, (основен ремонт), тъй като симптомите му бяха - греене, повече от необходимото, което пък от своя страна включваше вентилаторите, когато не би трябвало.

След основно почистване, тип Refurbished, последва смяна на термо-паста плюс допълнително подбиране на процессори, (от два (2) Power PC Mac Quad 2,5 Ghz бяха подбрани "по-здравите", (субективно) процессори.
В края на процеса - "гредата" бе - не можа да мине термо-теста, който фактически настройва всичко.
Хардуерен Тест - също не пожела да покаже нищо, (поне да изяви кои датчици са за евентуална смяна...) - т.е. - не минаваше.

И тъй като тогава, по времето на производството на Power PC Mac Quad 2,5 Ghz, Apple реши да въведе и "безоловен" калай за основно запояване на компонентите, (който пък с течение на времето буквално деградира...), правейки Машината нестабилна и една от първите "Шампиони" за системни грешки, (технологически грешки на Apple), начинанието да се подкара Power PC Mac Quad 2,5 Ghz е предизвикателство отвсякъде.

Нужни са доста осъзнати Знания, плюс късмет.
Едно от евентуалните решения го виждам като ТОТАЛНО презапояване на ВСИЧКИ елементи с качествен калай. Което пък изисква и специална, (на ниво микроскоп...), машина за запояване.
Решение, касаещо допълнителни ресурси от всякакво естество. ;D
iPhone 13 Red Program
iPhone 11 Red Program
iMac 2019 5K 3,1Ghz Intel Core i5 CTO
64GB 2667 MHz DDR CORSAIR
512GB SSD

bluesky

Имаш съобщение на Лични.

bluesky

20230828 Letter To Apple-bg Forum

Добър Ден на Всички!

Днес е понеделник, 28 Август 2023.
Точно преди седмица проведох телефонен разговор, свързан с Apple Quad G5 (2x2,5 Ghz), една от вече превърналите се в "класика" Машини на Apple.
Уговорката беше да се звънне, (Аз), отново в сряда, 23 Август 2023, за да мога да прегледам за това време въпросната Машина, да уточня в какво състояние съм я оставил 2016, когато за последен път съм се занимавал с нея.
В сряда, 23 Август 2023, телефонирах сутринта, (а и следобед), за да изпълня уговорката. Поради естеството на дигиталната логика на телефонията връзка не можах да осъществя.
(100%-но, дигитален знак, че съм се обаждал, е отбелязан).
Като добро момче, изчаках 4 дни. Съобщение за обратна връзка обаче не получих.
Затова пиша сега.

Състоянието на  Apple Quad G5 (2x2,5 Ghz) е следното.

· Уникалната алуминиева кутия е в отлично визуално състояние.
· Налице е оригинален Power Cable, 220/230v/50Hz.
· Оперативна Памет - поне 6 плочки, (предположително по 2GB всяка).
· Мощен Захранващ блок
·  CD Drive - в работно състояние
· Оригинален кашон за транспортация - в наличност

Отделно от Машината - (несглобена с нея) - оригиналната охлаждаща помпа с флуид вътре, в отлично състояние, (държаща флуид отлично), без течове. Към помпата - два оригинални процесора на 2,5 Ghz с платките към тях и охлаждащи радиатори. Еднаата платка продължава да е свързана с охлаждащата помпа, другата - не.
5 листа формат (А4), писани от Мен 2016 година, свързани с порядъка на разглобяване/сглобяване на Машината, (със специално тиксо са приложени болтовете, и местата им, в общия порядък на разглобяването/сглобяването).

Какво липсва: 
· Hard Drives.
· Предният голям вентилатор, охлаждащ процесорите. (Някъде в Студиото е - уважаемата Ми съпруга е "подреждала" наоколо, и видимо, вентилаторният модул е някъде по кашоните наоколо - място, неизвестно засега).
· Клавиатура и мишка.

Пред 2016-та, се опитах да прокарам Термичните Тестове, (необходими, за да се подкара Машината, която притежаваше симптом - включваше вентилаторите на max, когато не би трябвало). Тестовете не минаха, (няколко пъти), и в последствие загубих интерес да отделя повече време на въпросния компютър.

——————————————————
Идеята бе Колегата, (чест и слава всекиму, който гори от желание да подкара "класиката" на Apple) да получи Машината като бонус, (безплатно). Това би компенсирало и ситуация през 2016-та, когато Аз щях да купувам от него някаква Машина, и се отказах в последния (възможен) момент, (преди да дам парите). Съпругата Ми, която тогава Ме посъветва да не купувам, (нелогично на пръв поглед), се оказа супер прозорлива тогава. Само броени седмици по-късно се наложи да замина за Унгария, където прекарах година, (2 х половин година). Т.е., закупуването на друга Машина и така се обезмисляше.

Поради липса на интерес обаче, а и "...любовь приходит и уходит, а кушать хочется всегда...", (албанска пословица), казано по Български, по друг начин: "... сиренето е с пари...", вече и отново.
Така предложението да бъде безплатно предаването на Apple Quad G5 (2x2,5 Ghz) от днес, 28 Август 2023, отпада поради липса на интерес от страна на заинтересованите в момента.
——————————————————
Предоговаряне на всичко е винаги възможно, естествено.

Пожелавам на Всички Колеги прекрасно Лято!