Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 01:49:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 129
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 117
Total: 117

117 гости, 0 потребители

Зашо Apple изтри мой MacBook ?!

Започната от RoliS, 29-07-2022, 19:26:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

RoliS

Здравейте, имам голям непоправим проблем,но   се надявам поне  тук с ваша помош да си обясня действията на   Apple.
Малко предистория:
Притежавах доскоро  макбоок А 1181/2007, А 1534 12" Ретина 2015 и Макбоок 13" Ретина 2015 /мисля,че е А 1502/.
-А1181/2007използвах за  сигурен шкаф/каса за ВАЖНИ ЧУЖДИ ФАЙЛОВЕ.
-А1534/2015- чужди  важни файлове и работен.
-А1502/20015-работен.
Тук е мястото да поясня,че нищо не качвам в  iCloud, ползвам А1181 и други облаци,но най-много в макбука.
Най напред се издъни А1534 12"- файловете бяха криптирани  а от Креатив казаха-най-големия боклук,загубих ги,но не бе голям проблем.
И сега по съшество, на 26.07. около 04,30 часа/ставам рано щото съм  възрастен пич :)/ ми се наложи от старата машина- А 1181/2007 / моя сейф/ са извадя  ВАЖНИ ЧУЖДИ файлове. Машината зареди нормално и изведнъж  черен екран после сив и излезе disc Utility. В този момент получавам по  емайл от Apple[img]Снимок экрана 2022-07-29 в 18.45.07/img]
( незнам дали успях да  приложа снимка...дано)
И от този момент започнаха моите проблеми...няма нито един ЧУЖД ВАЖЕН ФАЙЛ! Но това си е мой проблем, моля,ако някой се сеща защо ми бе изтрит макбука-каса да сподели...машината нямаше iCloud но май имаше  връзка с GPS   и бе активна опцията НАМЕРИ МОЕТО УСТРОЙСТВО. Сега дори като се опитам да ги преинсталирам поне ми
пише "Не удалос отключит диск. Проузошол сбой при стирание диска"
Писах на супорта на Аппле,но  от улрял писмо..моля са съвет и коментар, иначе аз си знам,че съм опраскан,но защо?!
Благодаря!

RoliS

Выполняется стирание данных устройства «Ivo's MacBook»
Стирание данных устройства «Ivo's MacBook» началось 25 июля 2022 г. в 18:39 PDT. Все данные будут удалены без возможности восстановления. Этот процесс может занять несколько часов. Его длительность зависит от размера жесткого диска.
Если Вам удалось вернуть Ваш компьютер Mac, разблокируйте его с помощью пароля, созданного в процессе стирания данных компьютера Mac.
Используйте приложение «Найти iPhone» на устройстве с iOS или посетите сайт icloud.com/find на компьютере Mac или PC, чтобы принять дополнительные меры.



това писмо получих,немога да кача снимка

RoliS

Извинявам  се,че се получиха толкова постове,но немога да ги изтрия!

ggzy

ЦитатВ този момент получавам по  емайл от Apple[img]Снимок экрана 2022-07-29 в 18.45.07/img]

Повече информация за това?
Иначе прилича на умрял хард диск. Може да го извадите и сложите във външна кутия като преносим диск и да видите дали друг компютър няма да го разпознае.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

RoliS

#4
Приложил съм копи/пейс писмото от Аппле след моя пост.
Макбука сЪм го отписал,проблема е ЗАЩО ГО ИЗТРИХА .

Пиф

Единственият начин за дистанционно изтриване е през Find My Mac, но функцията няма как да се активира без iCloud.
За да се случи трябва някой да има достъп до акаунта ти (Apple ID).

Fifata

Аз така и не видях написано писмо от apple?!?
Има нещо на руски дето не ми говори нищо и се съмнявам Apple да ри пишат глупости на руски и да ти трият компютъра. По скоро си хванал някакъв вирус и до там, или просто ти е умрял харда.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

bluesky

Добро Утро на Всички!

Имам и още една "версия", освен подозрението за компютърен вирус, който предположи Колегата.

В момента се води война. "Нашите" на "Вашите".
Apple се само-определи още в началото, (като американска фирма).
В момента над 110 000 Фирми са напуснали територията на Хиперборея, (и симулират "единство" на евро-атлантически, (морски) "ценности" - някой знае ли поне една подобна "ценност"...?).

Смехотворните операционни системи на Били хазарската ваксина, (несъстоялият се многознайко, специалистът по всичко), също "воюва" с територията, която е 1/5 от Световната суша.

Операционната Система на Колегата, ("пострадал" от Apple, по предположение, е на Хиперборейски език, има вероятност, (теоретическа само), Колегата да е попаднал под "санкциите" на световните ескимоси, рулещи и каруцата на Apple.

Версията е част от научно-фантастическо прозрение, не е задължително да е вярна с Оригинала.

Моите 5 (газови) копейки ;D!

RoliS

Колегата как да види писмото от   Аpple след като  не мога да го кача?! В Отговор №1 съм го пейснал а е на руски защото ВСИЧКИТЕ ми устройства на Apple / 7  на брой/ са на руски/не ползвам английски/.Внаги до сега моята кореспонденция с тях е била и ще е на руски.
НИКОЙ зложелател не може да ми изтрие машина която не се вижда в  iCloud.
Факта си е факт обаче....1-на от машините е изтрита и то най-важната.
+++++++++
Собственика на част от файловете се е свързал с адвокат който твърди,че на база получения  майл от Apple/   за тяхното непредизвестено действие / ще им суздаде проблеми дори без да може да докаже какво точно и колко важни файлове са унишожени.
Благодаря за мненията,може да триете постовете ми /и модератора да си оправи форима ,ако не го мързи/!

Пиф

Цитат на: RoliS - 29-07-2022, 19:26:10
...машината нямаше iCloud но май имаше  връзка с GPS   и бе активна опцията НАМЕРИ МОЕТО УСТРОЙСТВО...
ей това няма как да стане - хем да няма iCloud, хем да е активна опцията Find My Mac.
Малко е противоречиво обяснението.
Да не би Find My Mac да е било регистрирано с друго Apple ID (съответно друг iCloud), тогава не би се виждал в списъка с достъпни от теб устройства ?

RoliS

Правилно,по принцип е така,значи не е имала GPS връзска. Просто много други неща са ми на главата за да помня точно дребни  неща в детайли. Факта си е факт,след майл / едновременно/ Apple  ми изтри машина! Всичко на  тази компания ще разпродам, ама за  гласено дупе цяра  е само един....

Пиф

#11
Честно казано, вижда ми се нищожна вероятността Apple да са изтрили информацията нарочно или поради бъг някакъв. Най-малкото щеше да има и други подобни случаи около които да се вдигне шум. По-скоро търси причината в по-тривиални и близки до теб неща, като - вирус, зловреден код, кражба на Apple ID....   Щом е 2007-ма машината, значи и ОС е стара. Там сигурността определено е по-ниска от съвременните ОС. А и не забравяй най-важното правило за съхранение на ценна за теб информация - регулярното правене на резервни копия! Особено ако съхраняваш и чужда информация, както е в твоя случай. Лошото е, че при подобно изтриване на информацията през FindMyMac (ако изобщо е от там), след форматирането на диска се записват 0 или 1 на целия диск поне веднъж, за да се сведе възможността за възстановяване на ипфото до 0.

bluesky

Добър Ден на Всички!

За Мен лично, (освен евентуален компютърен вирус), една от вероятните опции за твоя изтрит компютър си остава версия, в контекста на следната информация:

-------------------------------------

...Наши методы борьбы будут отнюдь не военные, а идеологические и экономические с применением силовых структур, оснащенных самыми современными видами вооружения для физического подавления бунтующих с еще большей жестокостью, чем это было сделано в октябре 1993 года при расстреле Верховного Совета России. Прежде всего, мы расчленим все славянские народы (их 300 миллионов, половина — русских) на маленькие ослабленные страны с прерванными связями. Здесь мы будем пользоваться нашим старым методом: РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАСТВУЙ. Постараемся эти страны стравить между собой. Втянуть их в междоусобные войны с целью взаимоуничтожения.               
Украинец будет думать, что борется против экспансионистской России, борется за свою самостоятельность, будет думать, что, наконец, обрел свою свободу, в то время, как полностью попадает в зависимость от нас. То же самое будут считать и русские, будто отстаивают они свои национальные интересы, возвращают «незаконно» отобранные у них земли и прочее...
У кого деньги — у того оружие. Сверхсовременное. У того наемная армия. Деньги владеют средствами массовой информации, дурачащими миллиарды людского скота. Подкупают нужных нам людей. Убирают непокорных. Бомбят сопротивляющихся фанатов — иракцев, сербов, в перспективе — русских. Всё решает капитал и захват власти. Над накоплением капитала и захватом власти мы практикуемся уже более трех тысячелетий, и никто с нами в этом деле не снокаутирует. Своих денег у вас нет. Власти тоже. Их у вас нет и не будет! Не дадим!»" (Раввин Сионистского Синедриона Ребе Менахем Мендел Шнеерсон).

———————————-

Украинские гои — это еще более оскотинившийся народец, чем стадо русских шлепперов, доведенный до полного ослепления идеей "незалежности," превратившей их в биомассу, способную зарезать даже собственную мать во имя независимости Украинского государства.
Мы взяли лишь языковое различие и надавили на историю, где выставили русских главными врагами процветания "незалежной", спустя 20 лет пропаганды мы получили идеальных бойцов против русских в виде их славянских братьев. ...теперь же любого представителя Украины убившего русского гоя будут называть героем" ( Из речи Игоря Коломойского 25.09.14г. в Израиле, г. Хайфе в честь еврейского праздника Рош ха-Шана).

----------------------------------

Да търсиш/те логика, след като осъзнаеш/ете по-горе цитирания текст, е смехотворно.
С всеки изминат ден ще става все по-интересно... Купувайте пуканките и пригответе дистанционното...

fpyyh

Да не са някакви незаконни неща, за които да са получили съдебна заповед примерно? И да не е бил закачен все пак filevault с някакъв акаунт, защото иначе няма възстановяване, при загубена парола?

bluesky

Всичко е възможно.

Само Съд може да определи какво е "законно", и какво "незаконно", по Закон, където и да е - от Патагония до Гренландия.
Днес обаче международните логични и установени Норми се рушат, всяко частно лице, или фирмичка, та чак до Държави практикуват нови "правила" - беззаконие.

То ли еще будет... ;D