Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 18:31:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 80
Total: 81

80 гости, 1 потребител
foolish

Голям Vpn и hotspot проблем, помощ

Започната от ProstoAZ, 27-07-2022, 02:23:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ProstoAZ

Другари... Жена ми ползва уиндолс за работа. Нейният IT е настроил VPN връзка до техните сървъри. Работи винаги, освен на iPhone hotspot... А тръгнем ли някъде, имаме телефоните си с безкраен интернет, който не върши работа, за да се влезе в този впн. За всичко друго интернетът хвърчи.
Пробвахме с hotspotski интернет от андроид, веднага влиза, но с iphone не ще и не ще, което много ме дразни.

Имах един екстендър тук, интой вижда всички мрежи, ама без айфонските. Андроидските ги вижда, айфон не...

Защо това е така, знае ли някой?
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

angelvn

При мен пък когато се опитам от Макбука (М1) да се логна към хотспота на айфона, който ми е към Виваком, трябва да отметна опцията Maximise Compability (на телефона). Ако се опитам да се свържа с другия айфон, който е на Теленор - проблем няма никакъв.

Преди година и нещо подобна ситуация като вашата - ИТ-то на компанията е виждало само Windows и за друго не ще и да чуе. Получих служебен iMac и хоп - не може да се върже към фирмения VPN, но само Варненския, а към Ирландския през едно друго приложение - успява (но пък скоростта е много ниска, почти неизползваема).
Накрая проблема се реши като си смених домашния доставчик на интернет от А1 на Виваком.

Споделям ги всичките тези неща, понеже причината може да е практически всякаква.
За телефона ако може опитайте приложението SonicWall mobile connect. Току-виж помогнало. :)
UI designer and developer

hgeorgiev

Цитат на: ProstoAZ - 27-07-2022, 02:23:33
Другари... Жена ми ползва уиндолс за работа. Нейният IT....
Защо това е така, знае ли някой?

Тип на VPN връзката?