Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

27-04-2024, 00:15:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 637
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 118
Total: 118

118 гости, 0 потребители

Личен iCloud на служебен макбук?

Започната от OXYGEN, 06-07-2022, 10:23:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

OXYGEN

Здравейте,
Доживях да започна работа със служебен макбук. Дотук добре. Обаче на мака има инсталирани доста неща от фирмата, включително и разни профили за рестрикции и т.н. Иначе локалния ми юзър направен от фирмата е админски, но има и втори такъв техен.
Какво рискувам, ако вместо да си правя нов служебен личен iCloud акаунт, използвам моя си?
Иска ми се да не се лишавам от благинките на Apple като shared clipboard, букмаркове, пароли и т.н.
Обаче от друга страна, така всичката ми лична информация ще бъде на машина, до коята фирмата има някакъв достъп/контрол...
Някой запознат ли е какви са рисковете за мен ако сложа личния ми iCloud?

Adamov

Аз съм с BYOD т.е. ползвам личният си мак в службата, защото компютрите там са високите класове на Lenovo.

При мен положението е следното: имам 2 юзър акаунта, като единият е личният, където съм логнат с личния си iCloud акаунт. Вторият акаунт е служебният, където за връзка с Azure се използва служебният мейл като iCloud акаунт. На същият профил има и тези ограничителни профили, които се слагат през CompanyPortal и са задължителни за компанията.

Двата акаунта не се бъркат по никакъв начин, като единственото, което ме засяга на личният акаунт е смяната на паролата през определено време, защото това е настроено на ниво компютър, а не акаунт.

Ограниченията на служебният като изключен unlock with apple watch, airdrop и още няколко функции обаче са ниво акаунт и по никакъв начин е засягат личният ми.

Имам даже и бонус, който е че, софтуерът добавящ ниво на сигурност F-Secure мога да го ползвам и на личният акаунт.

Заключението е: една прекрасна машина и 2 акаунта, които ясно разграничават личният от служебният живот.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

OXYGEN

Благодаря за отговора.
Значи да видя ще имам ли права да си направя трети личен акаунт. И на него вече да си сложа моя си iCloud?
Така обаче ще трябва да сменям профилите постоянно. Понеже не съм работил с няколко профила на Мак досега, гледах има едно fast user switching да си сложиш горе в таб-а, това как работи? Ще мога ли бързо и лесно да се прехвърлям между двата?

Adamov

Сменят се много бързо, да. Особено ако компютъра е с touchid

Не знам как се слагат снимки тук, затова ти пращам линк със скрийншот https://ibb.co/BcqZ0KJ

Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

fpyyh

На служебен компютър, ако се случи нещо, може по никакъв начин да не е свързано с теб, но да кажем се наложи някакво разследване, всичките ти лични неща сигурно ще трябва да ги гледат, дори и да не им се иска, за да имат пълна картина. Ти знаеш дали си заслужава риска.

Adamov

Това е доста добър довод. Аз лично не го бях гледал от тази страна.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd