Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 12:00:42

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 62
Total: 62

62 гости, 0 потребители

Как гледате телевизия на AppleTV

Започната от Adamov, 02-06-2022, 12:09:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bboyg

Към момента STBemu Pro е май топ приложението за ATV, тъй като така и не пуснаха TiViMate (заради който си държа андроид устройствата и на двата телевизора).
Neterra също работи добре, ако имате акаунт естествено :)
Като цяло е куца работа на ATV-то, най-вече откъм дистанционното. Може би сега с последното ще е по-добре, но с тъча е ужас.
Та така де, затова на единия ТВ съм с FireTV Stick, на другия с андроид бокс и ЕОН-ското дистанционно (много добро).

Adamov

Тъй като аз не спирам с моя спам към Виваком и UnitedGroup с искане AppleTV да приюти EON TV App вчера с мен се свърза един господин, който се представи като отговорен за имплементирането на EON продуктите за България.

Това, което ми каза в прав текст е, че в момента разработват EON TV за Apple TV. Не може да се ангажира със срок, но уж! тази година трябва да бъде пуснато.

Според неговите думи, проблемът (който изразих аз) е в това, че искат да си продават техните боксове, а в някакви политики на Apple, където било по-трудно да се пусне tvOS приложение.

Да видим...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Аз лично ЕОН-а го гледам в момента направо от приложението на телевизора (SAMSUNG) и да ти кажа върви по-мазно отколкото на андроидите :) Но ако го пуснат за ATV, направо вадя всички останали "добавки" и само там. Най-много да ъпдейтна дистанционното.

bluesky

#18
Въпрос на Колега от Форума:

..."... - И къде ще отидеш?..."...

blue sky Отговор:

- Отдавна съм отишъл в необятното Пространство на Нет-а, където САМ СИ ИЗБИРАМ филмите, които гледам, (само Класическо Кино), музиката, която слушам, Видео Коментарите, които преглеждам.

Още с връщането Си в България, (началото на 2011-а), една телевизионна кутия бе подарена на едни строители, друга, изхвърлена в междуетажното пространство на кооперацията.

Така никога повече, чужда (за Мен) Система за Управление не е способна даже да се опитва да Ми внушава, "...какво било станало по Света..."..., (забравиха да добавят, ..."...според тях..."...)...
Защото, това, което ДЕЙСТВИТЕЛНО СЕ СЛУЧВА, няма нищо общо, (отново, според Мен), с това, което наистина става.

Допълнителен бонус: Спокойствие и Свобода!

Моите цели 5, (газови и газирани, шихтови и нешихтови) стотинки! ;D

Fifata

Аз имам кабелна телевизия вкъщи с оптика, но без всяккави тъпи ненужни допълтилни устройства, а си е директно цифрова телевизия, но не я и гледам :)

Гледам си филми онлайн или от сървъра които съм си направил с 8тб хард диск и всички телевизори вкъщи вързани към wifi го виждат като флашка и ми е супер :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Adamov

Цитат на: bboyg - 13-01-2023, 11:40:37
Аз лично ЕОН-а го гледам в момента направо от приложението на телевизора (SAMSUNG) и да ти кажа върви по-мазно отколкото на андроидите :) Но ако го пуснат за ATV, направо вадя всички останали "добавки" и само там. Най-много да ъпдейтна дистанционното.

Абсолютно и аз така! И плюс 2та хоумпода като звук... нищо друго не ми трябва. Всичко на едно място. Без кабели, без тъпотии, без 100 дистанционни. А се както и сири почна да пуска и спира тв-то и да плейва филми... аууу!

...бързо-бавно, все някога ще дойде и за АТВ
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

hgeorgiev

Аз гледам Булсат на андроидски бокс (Xiaomi) и съм супер доволен. Всичко е на едно място - ТВ, торенти онлайн, шерната папка от сървъра. Пак всичко с едно дистанционно. Има приложение на Булсат за телефона, но предполагам за АТВ няма да стане? Иначе веднага вземам едно. Само телевизията ме спира...не точно мен, но останалата част от семейството ще изреве.

Adamov

Ами ето. Значи всеки си гони все пак неговия комфорт. В което е и цялата идея.

Ако TV, който поддържа AirPlay 2 (не само Apple TV+ app) и може да стриймва на HomePod-и, а не само да приема, мога и да махна АТВ-то
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

thebrainless

Леко идва офтопик. Телевизора ми е Андроид с AirPlay2, когато искам да пусна нещо през Биймър на телевизора и дава код, като го вкарам, просто дава следващ код и така лууп до безкрайност. Принуден съм да си ползвам старото епъл тв, за да гледам филми от компа.. Някой имал ли е такъв проблем?
Иначе е доста удобен този вариант, защото имаш достъм и до двете екосистеми. Булсат директно през апа.
Stay hungry. Stay foolish.

angelvn

По какъв начин стриймваш филми от компютъра?

Питам понеже аз също правя подобно нещо и досега нито с Андроид ТВ, нито с WebOS, tvOS, iOS или iPadOS съм имал проблем.

От сравнително старо настолно HP след цялостно обновяване съм спретнал сървър както за някои от проектите ми (основно за тест, че става по-бързо), така и за филми и файлово съхранение.
Това нещо се движи от Дебиан.
Филмите се стриймват посредством Jellyfin.

Jellyfin има приложения за iPad OS, iOS, WebOS 6, Android. За да достъпя филмите от AppleTV-то ползвам програмата Infuse (плащам годишен абонамент) и работи доста добре, все едно имам още едно HBO Max. :)
На WebOS 5 телевизора ползвам вграденото приложение за филми, тъй като Jellyfin има клиентско приложение само за по-новата версия на ОС-а - 6, с която пък е другия ми телевизор :)
На Андроида на ЕОН-ската Вивакомска приставка пък директно съм инсталирал Jellyfin приложението, а мога да достъпвам файловете и през VLC ако реша (май можеше и на Apple TV-то).

Ако стриймваш от Windows PC освен Jellyfin, бих препоръчал и Serviio - по-бързо и по-безпроблемно работи, особено по отношение на вградените приложения за филми по операционните системи на телевизорите.

Airplay ползвам и на двата LG телевизора с WebOS 5 и 6 без да е имало проблеми. Сканирам генерирания QR-код и е готово.
UI designer and developer

thebrainless

Стиймвам от мак про (старата ми работна станция) с https://beamer-app.com/ , но само към епъл тв 3 без проблеми, с телевизора директно не става освен от телефон или айпад, ползва го катто си пускам филми от сайтове като филмисъбс. ПЦ то не го ползвам за подобни неща, защото е с nVidia 3090, която си е доста шумна, а и като цяло самото ПЦ консумира няколко пъти повече електричество.
Stay hungry. Stay foolish.

fpyyh

Ползвам проектор с atv + 2 homepod-а и досега имах hdmi превключвател, сумати кабели и екстра soundbar с оптичен вход заради xbox, ps, на булсатком устройството и т.н. Но откакто 4k atv с правилния проектор/телевизор и homepod-те поддържа eARC, мога да разкарам кабелите, звукът от конзолите стига безжично до колоните и всичко е много по-лесно. И дистанционното на проектора работи и за atv-то, така че остана само едно за всичко.

Adamov

И аз ползвам еARC в момента и съм супер доволен. Звукът от телевизията (EON) излиза през хоуподите и най-якото е, че мога да си увеличавам и намалявам звука през Siri (докато детето не иска да ми каже къде ми е скрило дистанционното).

Дразни ме обаче фактът, че Eon го няма за АТВ. Искам просто всички стрийминг приложения да са на едно устройство. Но явно двойно щастие няма.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvarna

Днес изпробвах приложението sweet.tv за AppleTV - работи чудесно. Утре вечер ще тествам и на LG телевизорите ми (с webOS 5 и 6), като има всякакви приложения за какви ли не платформи.
Може да се ползва на до 4 устройства едновременно. Има планове от 6, 14 и 20лв на месец. Без обвързване с договор.

Първоначалния тестов период е 15 дни, като може да го удължите до 30 дни срещу плащане от 2 лева.

XoXo

Изпробвах приложението на appletv и webos.
Работи прилично, но качеството на телевизията е по-лошо от А1, която ползвам за основна в момента. Има и забавяне на потоците с около 18 секунди.