Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 18:43:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 118
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 97
Total: 97

97 гости, 0 потребители

Автоматично рестартиране

Започната от Пиф, 18-03-2022, 21:17:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Здравейте колеги,

едно скромно въпросче, на което ми убягва отговора.

Машина с HighSierra и няколко споделени папки, работеща постоянно, искам да я настроя да се рестартира автоматично веднъж дневно. Използвам вградената настройка в ОС-а - System Preferences / Energy Saver / Shedule / Restart / Every Day ...   Рестартирането се блокирва от диалогов прозорец - There is a user sharing this computer. If you resrtart they will be disconnected - с два бутона Cancel и Restart.
Как мога да избегна този изчакващ действие прозорец и да рестартирвам машината периодично и напълно автоматично? Ясно ми е, че причината за прозореца е наличието на споделени папки. Когато спра споделянето проблема се оправя, но не това решение търся.

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Дали не би могло някакъв специфичен, специално за случая съставен Script да изпълнява подобна функция?
Въпрос, евентуално ориентиран към Колегите Програмисти.

Пиф

#2
Както предложи bluesky, проблемът е решен с един скрипт - bash с командата "shutdown -r now", регистриран като сървиз (plist в LaunchDaemons), настроен да се стартира ежедневно в определен час - и всичко е ОК.

bluesky

"Всичко е добро, свършва ли добре"!

Един виц за релакс:
- Работили ли сте с Андроид?
А-а-а... Аз съм работил и в Кремиковци със сЕкакви изроди, та с това ли няма да се оправя... ;D

DUDE

При мен съм го направил да се изключва и включва в определен час. Със стандартния контрол. :) Нямам програмисти около мене :) :) :)
MacPro 4.1@5.1

Пиф

Цитат на: DUDE - 21-03-2022, 17:59:17
При мен съм го направил да се изключва и включва в определен час. Със стандартния контрол. :) Нямам програмисти около мене :) :) :)

Ситуацията точно същата ли е като описаната? Споделени устройства има ли? ОС-а същия ли е?
Сега видях, че съм пропуснал - машината е MacPro 4.1 с фирмуер 5.1.

DUDE

@MacPro 5.1 - High Sierra
НАгласено на рестарт или на изключване - тук си прав като съм свързан към него изкарва потвърждение какво да правим.

Явно при мен работи, защото се изключва и включва преди да пусна машината от която се свързвам и няма свързани юзери. :) Нагласена ми е да се включва в 8:00 и да се изключва в 20:00, но предполагам това не работи за тебе.

MacPro 4.1@5.1