Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 17:37:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 116
Total: 117

116 гости, 1 потребител
forka2k

M1 кракнати програмки...

Започната от marian.peev, 23-02-2022, 19:45:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Henshiro

В тези апове от тракерите дали има някакви "гадове" който слухтят във нашите макове ? а.к.а  mallware ? има ли как да се провери

ValDenev

#16
Цитат на: Henshiro - 29-04-2022, 01:17:25
В тези апове от тракерите дали има някакви "гадове" който слухтят във нашите макове ? а.к.а  mallware ? има ли как да се провери

Досега нито една от  програмите не са ми искали рут привилегии, така че не мисля че е въможно някоя гад да поеme контрол нас ОС.  Сканирал съм не един път компютъра с Clean My Mac,  всичко е наред.
MacMini M2
MacBook Air M1 2020
iPаd Pro 2020
iPhone 14 Pro
Time Machine back up - Synology DS1621+
Apple Watch 6 replacement - Garmin Fenix 7X

Metal

Неприятно ми е да те разочаровам но има множество начини за ескалация на привилегиите без да се иска руут достъп и да се заобиколи гейткийпъра
https://objective-see.com/blog/blog_0x64.html
А от това направо ми настръхва косата. Знам че е дълго и сложно, но зачети се и ще видиш колко много правила от добрия дизайн са нарушили програмиститe.



Henshiro

като цяло избягвам кракнат софтуер. Така и така много от аповете излизат в разни бъндали и тн., но за хората с адобе направо не ми се мисли :( режат глави здраво.

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Дори когато използвате само лицензиран Софтуер, "защита" на ОС, както и на "личните данни", е абсолютно компрометирано понятие.

Наскоро, (отново, за кой ли път...), се разрази скандал с известна Програма под името "Pegasus".
В нея, една незаконна корпорация, претендираща за "държава", бе монтирала допълнителен шпионски Софтуер.

Толкова за сигурността на Гражданите по Света.

"...Или ще свикне, или ще избяга..."... (Унгарска пословица) ;D

Fifata

Цитат на: Henshiro - 03-05-2022, 23:54:30
като цяло избягвам кракнат софтуер. Така и така много от аповете излизат в разни бъндали и тн., но за хората с адобе направо не ми се мисли :( режат глави здраво.



С кое режат глави? С тези 12€ на месец и имаш достъп до един куп приложения?
Тези приложения са направени за работа и изкарване на пари,  хората дето ги ползват взимат предостатъчно са това. Просто българина предпочита да даде 5К за лаптоп и да си спести софтуера :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Пиф

За 12 евро на месец не получаваш кой знае какво, повечко се плаща ...   Но въпросът е не само в парите, а и какво получаваш срещу тях. За съжаление комбинацията Адоби + МАК се оказва все по-лоша, не знам как е при Адоби + МАК + М1, но не вярвам да е съществено различна.

Fifata

Ти какво очакваш да получваш?

Аз работя с техния софтуер и за тези 12 евро получвам напълно достатъчно.

Фотографския план е супер и за тези 12 евро е смешно да се чудиш от кой сайт да теглиш нещо и когато ти потрябва да не работи или да дава бъгове. За тези дето не изкарват пари с тези софтуери, има пеинт и т.н. като безплатни софтуери :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Adamov

Спорове за и против кракнатите програми ще има винаги.

Но тъй като това е форум за взаимопомощ искам да кажа:

Имам 100% работеща кракната версия на Photoshop за M1. Версията е 2020, но работи без проблем дори с 12.4 бета на Монтерей.

Поздрави.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Пиф

Цитат на: Fifata - 05-05-2022, 15:15:43
Ти какво очакваш да получваш?

Аз работя с техния софтуер и за тези 12 евро получвам напълно достатъчно.

Фотографския план е супер и за тези 12 евро е смешно да се чудиш от кой сайт да теглиш нещо и когато ти потрябва да не работи или да дава бъгове. За тези дето не изкарват пари с тези софтуери, има пеинт и т.н. като безплатни софтуери :)

Ааа, ти говориш за фотографския план, по-горе писа за "един куп приложения", ок, моя грешка.

Fifata

Цитат на: Пиф - 07-05-2022, 14:00:20
Цитат на: Fifata - 05-05-2022, 15:15:43
Ти какво очакваш да получваш?

Аз работя с техния софтуер и за тези 12 евро получвам напълно достатъчно.

Фотографския план е супер и за тези 12 евро е смешно да се чудиш от кой сайт да теглиш нещо и когато ти потрябва да не работи или да дава бъгове. За тези дето не изкарват пари с тези софтуери, има пеинт и т.н. като безплатни софтуери :)

Ааа, ти говориш за фотографския план, по-горе писа за "един куп приложения", ок, моя грешка.

В фотографския план не е 1 приложение, а са 5-6, че даже май и повече :)
Аз лично ползвам само lightroom, но е хубаво да имам и останалите ако ми потрябват някога :)
Както имам приятели които ползват от пакета само photoshop и bridge ;)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

Да не говорим, че и пакета е за 2 компютъра и така може да се комбинираш с някой и за тези 12 евро, да ти станат 12лв на месец :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

И още малко бонуси ще дам към фотографския пакет, ако някой го интересува де, защото аз го ползвам от години.

1. Редовно от Canon пускат промоции със закупуването на обектив, дават ваучер за 1 година безплатен photography пакет.

2. Seagate пускат с всичките им външи хард дискове по 3 месеца безплатен photography пакет.

3. Има още доста фирми, които иска може да ги проучи и да разбере кои по колко месеца дава бонус при купуването на каквото и да е.

4. Като платиш пакета за 1 година (там всеки месец да ти дърпа парите) и веднъж в годината можеш да тръгнеш да. се отказваш от пакета и адобе ти дават 2 месеца безплатни.

5. Тази точка е малко скапана, но е като темата за кракнати приложения :) Да се върнем на seagate и техните 3 месеца... Еми за това уважавам скапаните румънци и с техния емаг :) Купуваш, активираш и после им връщам ненужния хард :) те си го продават като разопакован, а аз си имам 3 месеца безплатен пакет :)
П.С. Това го правя само с такива скапани сайтове като емаг... Не бих прецакал български тъговец.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

Фифа, какъв е този photography пакет
източник на stock photos?
като свърши събскрипшъна имаш ли право да ги ползваш ако си ги теглил, какви са правилата за използване.
Аз купувам lifetime stock photography subscription
имам следните с пожизнена лицензия, платено е само веднъж:
https://scop.io/
https://vectorstate.com/
https://vectorgrove.com/
https://www.pixeltrue.com/packs
https://jumpstory.com/
https://jar.designpickle.com/fresh_stock
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Fifata

За stock не знам. Плащаш си за lightroom във всичките му разновидности + photoshop във всичките му разновидности за компютър и телефон/таблет + bridge + още някакви други работи има, ама така и не съм ги разглеждал.

Плащаш 12 евро на месец за всичко това и като изтече след 2 месеца ти го спират и нямаш достъп повече, докато не платиш пак де... Демек си оставаш завинаги да си плащаш ;) Ама това е якото, че има малки схемички за безплатни ваучери и така от 12 месеца, може да стигнеш и до 4-5 да плащаш само от цялата година.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod