Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 21:09:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 101
Total: 101

101 гости, 0 потребители

M1 кракнати програмки...

Започната от marian.peev, 23-02-2022, 19:45:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Fifata

А и все пак говорим за софтуер за обработка на снимки, а не за сваляне на снимки :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

Аа ясно, разбрах.
Да, разбира се Фотошопа е номер 1 но и Афинитито го преследва по петите.
Аз миналата година си купих Pixlr, това е облачен редактор като фотошопа, но не е 100%, но работи перфектно със слоеве, маски и т.н.
И съответно мога да го използвам навсякъде без да ми се налага да инсталирам програми, на работата ми веднага ще я махнат (автоматично махат всичко което не е инсталирано през Software Center), а с облачните сървизи ми е гот.
Струваше ми $49 еднократно
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Добър Ден на Всички!

..."...източник на stock photos?..."...

Бих желал да кажа няколко думи, относно това как бързо се променят нещата в дигиталния Свят, свързано със " stock photos"...
Само преди няколко години, за да се ползват професионални фотографии по определена тематика, се процедираше така:

Купуваш си Каталог, (физическа книга), съдържаща CD, с няколко хиляди малки фотографии, ("нокът фотографии"). Те бяха примерите, измежду които можеше да се избира.
Когато сметнеш, че за определен Проект подхожда конкретна фотография от Каталога, се свързваш с Банката Фотографии, (Фирма, която обикновено се намира в твоя град), посещаваш ги, и на базата на избраната "нокът фотография", (пример), купуваш слайд, (формат 62х62мм, или респективно 36х36мм), съдържащ Копие на избраната от Каталога фотография.
Слайдът се купува с определен Договор, уточняващ Легалните Ти права спрямо изображението.

Тогава все още нямаше и Дигитални Фотографии (нямаше значи нямаше - не бе въведена дигиталната фотография в бита).

Само за броени години Пазарът тотално се измени. Стана значително по-лесно да се оперира от всекидневното работно място.

(...за съжаление ерозира и Съзнанието на Съществата, по инерция наричащи себе си Хомо Сапиенс, ха, ха, хааа...) ;D

Моите 5 копейки! (новата реалност на "валутите")

slavikatsarov

Някой колега би ли споделил WIndows версията за М1 arm64 ,че си е цяла наука да се свали от сайта на майкросотфт или да се конвертира от дургите подобни.... През паралел успях да инсталирам WIndows 11 за М1 но имам проблем с електронния подпис , минава всички тестове в сайта на б-тръст но в нап няма влизане .... сайта е not secure и не го отваря . Доколкото успях да разбера с WIn10 го няма този проблем.
iPhone 13Pro Max 256
MacBook Pro 14 M1Pro 16/500
Macbook Pro 13" 2015 i5 8/512nvme
MacBook Pro 13" 2014 i5 4/256nvme
Apple Watch 6 44
Apple TV 4K 32