Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-04-2024, 13:13:06

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 140
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 102
Total: 102

102 гости, 0 потребители

Връзка между Боза и MacOS

Започната от thebrainless, 08-03-2022, 18:38:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

thebrainless

Ползвам Уиндоус уъркстейшън от година, което замени MacPro-то, а той се ползва вече основно за пускане на филми на ТВ-то. Оказах се без място на пецето. Искам да ги вържа и да ползвам хардовете на мака за сторидж, а и да ползвам неща от там, които до скоро са ми вършили работа. Минавам по туториали и уж правя всичко, но не виждам мака. Шенал съм фолдър от уиндоус, шернах диск от мак, smb и тн.. Двата компютъра са вързани по лан към рутера. Може ли някой да обясни степ бай степ процеса като за дебили?
ПС
Windows е боза, нищо не се е променило с това недоносче!
Stay hungry. Stay foolish.

zlia

Какво значи "не се връзват"?
Шерваш папка на мака, пробваш от уиндоуса ръчно \\адреса на мака в лана  и какво казва?
Кажи и версията на уиндоуса.

thebrainless

Пействам адреса и ми вади съобщение, което ме праща към windows store, защото ми трябвало ап за да отворя smb link . Win 10
Teзи хора са се постарали адски много всичко да става с клизма.
Stay hungry. Stay foolish.

zlia

Това пуснал ли си го?
https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/storage/file-server/troubleshoot/detect-enable-and-disable-smbv1-v2-v3


Windows 8.1 and Windows 10: Add or Remove Programs method

Add-Remove Programs client method

To disable SMBv1 on Windows 8.1 and Windows 10:

    In Control Panel, select Programs and Features.
    Under Control Panel Home, select Turn Windows features on or off to open the Windows Features box.
    In the Windows Features box, scroll down the list, clear the check box for SMB 1.0/CIFS File Sharing Support and select OK.
    After Windows applies the change, on the confirmation page, select Restart now.

thebrainless

Stay hungry. Stay foolish.

zlia

#5
Явно няма да се получи разговора така лаконично :-)
Мани го тоя пауършел. Пробвай през контрол панел- да го пуснеш SMB v1. Описано е с картинка в предишния линк дето ти бях пуснал.
Отделно от страна на мака предполагам си шернал с необходимите права?
Нямам как да не стане :-)
PS. Абе сега го проиграх при мен и дори без тази функция си стигам до въвеждане на потребителско име и парола при опит да достъпя споделена папка на мак-а.
Та явно е другаде проблема