Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 17:30:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 116
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 111
Total: 111

111 гости, 0 потребители

Продавам Powerbook G4 15" Aluminium

Започната от ani.manova, 16-02-2022, 16:38:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ani.manova

Продавам работещ Powerbook G4, 15 inches, 1.5 GHz 1,5 DDR RAM

Има козметични забележки, които не пречат на работата (виж снимки по-долу). CD-то също работи (вижда се на снимките) :) Батерията не работи, налична е, не е раздута, но според мен е заминала безвъзвратно. На зарядно работи нормално. Не беше включван от години, при работа няколко часа с Findr и основни приложения, нямаше забележки.

Прави от време на време проблеми с екрана (виждат се на две от снимките), не е известно дали е матрица, лентов кабел или видео карта. Носих го на диагностика преди години, но не можаха да кажат друго освен "ново дъно трябва". При неизяснени обстоятелства ги прави тези лилаво-зелени glitch-ове, след това спира, после пак почва - не мога да засека от какво се влияе.

Снимки:
https://photos.app.goo.gl/TiYCcr6EUjMnsdy87

Спецификации:
https://everymac.com/systems/apple/powerbook_g4/specs/powerbook_g4_1.67_15.html

Цена: 230 лв.
Намира се в София, тел. 0886592839

bluesky

Мълчанието е злато. ;D

ani.manova


angelvn

През 2009та си купих от едно момче от Пловдив G4ка 12" със сходни параметри за 230лв :) Още помня колко приятно работеше клавиатурата, а Mac OS X Tiger беше супер.
UI designer and developer

bluesky

Още злато, за по-сигурно. ;D

ani.manova

Благодаря за референцията, може да съм се объркала с цената. Прегледах офертите в ebay за същия модел работещ и видях, че са около и над 200 $. Този е купен 2009 за 750 лв., все пак е 15".

Нека цената е 150 лв.

За по-малко просто не ми се занимава с разправия по приемо-предаване и ще си го държа за някаква колекционерска стойност.

bluesky

Добър Ден на Всички!

Имам същия Модел, (или съвсен аналогичен), 17" Дисплей. Дисплея "пострада", (има цяла партия подобни, видео-кабелът са го полагали неправилно, някъде в Китай, според американците, (на които ВСИЧКИ им вярваме, естественно, че дори са били на Луната...ха, ха, хааа...).
Обратно в Темата.
Целият Дисплей бе сменен, заради кабела, който обаче "върви" заедно с Дисплея и е неразделим. Лап-топ-чето работИ перфектно няколко години още с Mac OS Tiger, (Класика в жанра!), до момента в който един от Нашите четирикраки любимци на Студиото (почти) не го прати на пода, изтръгвайки видео-акбела, (друг видео-кабел, външен), водещ към голям (външен) Дисплей.
Оттогава отново не работи, предполагам Логически Блок (Компютър-Външен видео Кабел).
За всеки случай съм закупил аналогичен, (полу-работещ, полу-не) Лаптоп и някой прекрасен ден, (когато остана по-свободен), ще се заема да го вкарам в работна кондиция, формирайки от два неработещи - един работещ (евентуално).

Прекрасна Машинка, естествено. Вече Класика!

Пожелавам на Колежката да осъществи това, което е замислила!

*
-------
Да Ви кажа и един Мой, "copyright"-ен, ©, Трик при Продажби.

• Обикновено Хората обявяват Цена, която постепенно свалят, докато някой купи. (това е разпространено от най-древни времена и работи).
Обаче... Съобщението, на не-вербално ниво, е следното: Слагам висока Цена и започвам постепенно да я свалям, докато балък се хване, или докато стигна "нормалната" за Пазара пазарна Цена. Тогава, и не преди това, някой все ще купи.

•  Метод bluesky
Още в първият момент поставям пазарната, (сиреч, "истинската" Цена), със Нота, че на определени, не много продължителни Интервали, Цената ще расте. (Да, ще расте, няма да намалява).
Това позволява в непродължителен Период от време Продуктът Ми, обявен за Продажба, да бъде купен.
А ако не е, постепенно повишавайки периодически Цената, давам да се разбере, че "все още има шанс" да бъде закупен на Цени, все още близки до Пазарните.
Ако отново никой не е заинтересован, няма Продажба.
Така, първо - управлявам Времето, отделено за Продажба. Става ясно кой е сериозен Клиент, разбиращ материята, и кой, шушляк, "чакащ келепир". Защото Аз - не съм социален офис, нали така...? ;D

Така съм продавал и недвижимости.

Успех на всички в Търговията, и не само там!