Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 23:37:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 112
Total: 112

112 гости, 0 потребители

Apple Watch проблем с батерия

Започната от kmonev, 16-02-2022, 07:10:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kmonev

Здравейте колеги,
Имам AW4 от самото му излизане, вече три и повече години. От седмица забелязвам, че батерията в края на деня е в червената зона. Преди издържаше два пълни дни. Зареждам го всяка вечер. В инфото пише - здраве 76% service recommended. Може ли да се калибрира или оправи ?
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

Adamov

Според е просто за смяна.

Имайки се предвид, че я зареждаш всяка вечер просто си е изпяла песента и едва ли калибриране или каквото и да било ще я оправи.

Аз тъй като не спя с часовника го гася всяка вечер. Така батерия на 100% взета в понеделник в 8 сутринта, я слагам да се зареди в сряда по някое време.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bluesky

Добър Ден на Всички!

Класическото зареждане на акумулатори от всякакъв вид е следното:
При чисто нова батерия (акумулатор) се изчаква пълното и разреждане. Пълно значи пълно буквално - 0-1-2% (или червена "линия"...). Зарежда се до 100%. По възможност не с "бързо зареждане", а с обикновено (колко тривиално само...)...
И така три пъти. Три значи три. (Първите три пъти са критични за целия оставащ живот на батерията (акумулатора).

Зареждане винаги (по възможност) се прави при тотално естествено разреждане на батерията (акумулатора).

Въпреки целият агресивен маркетинг за "чудодейност" И при зареждане на батерии Законите на физиката все още са в сила и актуални, (поне за тази Планетка).

Дано да съм помогнал. Моите 5 стотинки! ;D

Пиф

@bluesky
То лошо няма, но да не бъркаме кой на кого трябва да слугува.   ;)

bluesky

Ха, ха, хааа... добре казано! ;D

kmonev

Благодаря ви, значи чакаме AW8 :) аз съм много доволен от 4ката. Активирах й ЕКГ още в началото през чужда мобилна мрежа и работи супер. Не виждах смисъл за смяна дори със 7мата. Сега обаче заради батерията има поле за размисъл, а и се надявам да сложат някоя нова функция за здравето. Най малко темп да мери
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

Adamov

Монев, аз си взех 7ца минавайки от 5та серия. Разликата в дисплея е бруууутаааалнаааааа, въпреки, че е само 1мм.

Бързото зареждане е абсолютен game changer. Слагаш го примерно на 20% да се зарежда, влизаш да си вземеш душ, излизаш и бааам батерията е пълна.

Аз обаче трябваше да го сменя, защото съм татуиран и различното (спрямо серия 5) разположение на сензорите не се разбра особено добре със мастилото ми. Резултатът беше постоянно заключване на часовника, което ме побъркваше и се разделих с него. За късмет успях да си намеря чисто нов неразпечатан AW 5 и сега всичко е 6 точки.

Естествено (но това е тема на друг разговор) както предната 5ца и тази не знае какво е официален софтуер хаха и движи само на бета версии.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

Винаги може да се смени батерията срещу 188лв. :)
И на мен ще ми е интересно да видя какво ново ще покажат с 8мия модел наесен, но така или иначе не обмислям ъпгрейд.
UI designer and developer

hgeorgiev

Аз също съм с 4-ка от почти 3 години. Без забележка. Очаквам скоро да стане за смяна на батерия и аз. Та в този ред на мисли бях искал оферта от dice.BG преди няколко меееца ( не пазя мейла за съжаление) и цената беше нещо разумно.  Ясно е че не е оригинална батерия, но ще даде "шут" на часовника още известно време.